ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: تايمر

2014/09/22
    159
    8

تايمر

سلام. ميشه يه تايمر بهم بدين.... که مثلا 30 ثانيه قطع باشه و 3 ثانيه وصل باشه.... و اين سيکل همينجور ادامه داشته باشه....البته زمان قطع و وصل ميخوام متغير باشه...و اين که ممکنه 24 ساعت روشن بمونه...
    2008/09/29
    6,000
    418

پاسخ : تايمر

نقل قول نوشته اصلی توسط hosin2a
    سلام. ميشه يه تايمر بهم بدين.... که مثلا 30 ثانيه قطع باشه و 3 ثانيه وصل باشه.... و اين سيکل همينجور ادامه داشته باشه....البته زمان قطع و وصل ميخوام متغير باشه...و اين که ممکنه 24 ساعت روشن بمونه...
    دقتش چقدر باشه خوبه؟
    2014/09/22
    159
    8

زياد مهم نيست... فقط کار بکنه... و البته ساده باشه...چون من مبتديم.... ميخوام 30 s قطع باشه بعد 3 s وصل بعد دوباره قطع و وصل و ادامه
    2008/09/29
    6,000
    418

http://www.talkingelectronics.com/projects/5-Projects/images/The-flip-flop-in-action-complete.gif

این مدار سادهو جالبیه که میتونی با کمی تغییر تبدیلش کنی به چیزی که میخای
    2014/09/22
    159
    8

بسيار از شما ممنونم... راستش همونجور که گفتم من مبتديم و اطلاعات علميم درباره الکترونيک کمه ولي عاشقشم... برا همين سعي ميکنم دنبالش باشم....خوب درمورد مدار هم راستش نميدونم چه تغيراتي بايد بدم ولي حدس ميزنم بايد مقدار خازن و مقاومت تغيير بکنه
    2011/02/28
    قزوين
    589
    45

سلام

چون شما میخواید زمان روشن و خاموش شدن کاملاً متغیر باشه و به زمان های طولانی مثلاً چند ساعت نیاز دارید به نظرم باید از میکرو کنترلر استفاده کنید
    2014/09/22
    159
    8

نه من به زمان طولاني نياز ندارم...فوقش 2 دقيقه استپ...10 ثانيه استارت....فقط ميخوام اين سيکل خودکار ادامه پيدا کنه نه اين که براي دفعه بعد تحريک بشه و ادامه يافتنش ممکنه 24 ساعته باشه
    2008/09/29
    6,000
    418

نقل قول نوشته اصلی توسط hosin2a
    بسيار از شما ممنونم... راستش همونجور که گفتم من مبتديم و اطلاعات علميم درباره الکترونيک کمه ولي عاشقشم... برا همين سعي ميکنم دنبالش باشم....خوب درمورد مدار هم راستش نميدونم چه تغيراتي بايد بدم ولي حدس ميزنم بايد مقدار خازن و مقاومت تغيير بکنه
    خوب اگر مبتدی هستی دست بکارشو بهترین کاره و ساده ترین مدار.

همونجوری که گفتی میتونی مقدار مقاومت و خازن رو تغییر بدی و زمان روشن و خاموش ال ای دی ها رو تنظیم کنی. برای تست مدار رو ببند و کمی با مقادیر بازی کن همه چی دستت میاد
    بعد که کارت تموم شد میتونی یکی از LED هارو بردای و جون برداشتنش بالانس مدار رو تغییر میده باید دوباره بدون LED نتظیمش کمی با زیاد کردن مقاومت بعد بجای اونیکی LED هم میتونی یه رله بزاری و کاری که میخای رو انجام میده برات.

حالا این مدارو برای چی میخای؟
    2014/09/22
    159
    8

از شما ممنونم.....خواب براي تغيير مدار بايد يک سمتش را تغيير بدم يا هر دو طرفش... مثلا داخل مدار 2 خازن 100 ميکرو هست حالا هردو رو بايد تغيير بدم يعني اين که يک سمت مال مثلا استپ و سمت ديگري مال استارته و مقاومت ها نيز همينجور ولي 4 تان .. دوتا 470 اهم و دوتا 10 کيلو....حالا من به جاي کدوم بايد مثلا يه ولوم بزارم؟....خيلي ببخشيد سوال الکي زياد ميپرسم...گفتم که من اطلاعات علمي الکترونيکي ندارم..
    2013/04/20
    870
    274

با سلام
    مدار ساده تر با استفاده از تایمر 555 هم امکان پذیر است .
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12