اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاثیر آب بر روی ادوات الکترونیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاثیر آب بر روی ادوات الکترونیکی

سلام به همه :smile:
    یه سوال برام پیش اومده که این آب که مایه حیاته چرا برای تجهیزات الکترونیکی مضرره؟
    بنظر من هیچ تاثیری نداره
    من منبع تغذیه ام رو روشن کردم و پروباشوانداختم تو آب ولی اصلا هیچ اتفاقی نیفتاد و جریان هم نکشید چون فک میکردم آب باعث اتصال کوتاه شدن مدار میشه ولی نشد
    فکر میکنم مدارمونم اگر بندازیم تو اب با کار کنه و مشکلی پیش نیاد
    نطر شما چیه؟
    telgram:09396888049

پاسخ : تاثیر آب بر روی ادوات الکترونیکی

با سلام
    اول اینکه اب داریم تا اب، خود اب که رسانایی بالایی نداره، املاح یونی در اب هستن که باعث افزایش رسانایی در اب میشن
    دوم اینکه اب باعث اتصال کوتاه نمیشه، اب یک مقاومت هست، حالا شما فکر کن طول مسیر بین پایه های یک میکرو چقدره، بین دو تا prob شما چقدره، مقاومت بیت پایه های میکرو به مراتب میاد پایین و بوم ...
    سوم تجربه هم ثابت کرده که اب + مدار = بوم :cry2:

The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

پروب هارو تا جایی که میشد بهم نزدیک کردم باز خبری نشد :icon_razz:
      توی یه کاسه کوچیک آب ریختم و یه led رو زدم به منبع و همونطوری انداختم تو کاسه.اصلا تاثیری نداره و بدرستی کار میکنه ولتاژ رو تا 4 ولت بالا بردم و نزدیک یک ساعت تو آب بود و باز کار میکرد بدون افت کیفیت :biggrin:
      بعد نزدیک 2 قاشق نمک ریختم تو آب و هم زدم :icon_razz: یکم جریان بالا رفت در حد 2 میلی آمپر ولی باز کار میکنه و تنها تغییری که ایجاد شده آب سبز شده و اون هم دونه های نمکه که سبز شدن در اثر عبور الکتریسیته
      حالا میتونیم نتیجه بگیریم که اثری نداره؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز در بعضی از مدارات قدرت مثل کلید ها برای عایق کاری استفاده میشه این کلید ها به کلید هایی اکسپانزیون«ابی» معروف بودن در ابتدا تصور میشد به دلیل هادی بودن اب امکان استفاده از ان در تاسیسات برقی نمیباشد ولی در سال 1390 کارشناسان شرکت زیمنس با توجه به خاصیت هدایت حرارتی خوب هیدروژن این نوع کلید را تولید کردند یکی از بهترین خواص این نو کلید هااین است که به دلیل غیر قابل اشتعال بودن اب امکان اتش سوزی در این نوع کلید های قدرت از بین میرفت
        ضمن تایید حرف دوستمون اب داریم تا اب ،اب خودش راسانا نیست املاحش باعث میشه رسانا بشن یعنی اب مقطر خواصیت عایقی داره
        دلیل استفاده کردن از اب تو باطری ماشین ها هم فکر اینه...
        در ضمن یه جا شنیدم با عبور جریان از ابم هیدروژن اب به صورت گاز ازاد میشه که هم قابل اشتعاله هم تنفسش قطعا خطرناکه پس حواست باشه
        مداریم که بندازیش تو اب اب باعث سوختنش نشه زنگ زدگی در دراز مدت باعث اتصال کوتاه و سوختنش میشه
        موفق باشی
        گره اي که با دست نميشه باز کرد رو با دندون باز ميکنن...

دیدگاه

به نظرت شرکت های تولید کننده تلفن همراه بیکارن که میان گوشی ضدآب تولید میکنن؟؟ یا اون تجهیزات الکترونیکی که ضدآب هستن و قیمت بالاتری به نسبت محصولات مشابه شون دارن که ضد آب نیستن، اون شرکت سازنده، بیکار بوده اومده دستگاه رو ضد آب کرده؟ مگه آب چیکار میکنه با برد؟
          به هر حال میتونی این تست رو انجام بدی که وقتی کامپیوتر یا لپ تاپ یا گوشی خودت رو وقتی که روشن هستن، با آب بشوری!!! نتیجه ش رو هم از کافی نت میای بهمون خبر میدی! فقط پسورد انجمن رو یادت باشه ها!!! :biggrin:

دیدگاه

با تشکر از پیشنهاد دوستان مخصوصا آقای مستقیمی :biggrin: :biggrin: :biggrin:
            نه با لب تاب و کامپیوتر نمیشه شوخی کرد
            آزمایش تموم شد و آبی که توش نمک ریخنه بودم سبزه سبز شد ولی led روشنه اما پروب مثبت منبع تغذیم از بین رفته و خورده شده :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:
            اگر نمک نمیریختم شاید از بین نمیرفت ولی در طولانی مدت باعث خوردگی میشه

دیدگاه

آب زمانی که خشک میشه املاح داخلش روی پایه های قطعات ته نشین میشه و اونها رو تخریب میکنه و اصطلاحا برد رو سولفاته میکنه و همین سولفاته درمرور زمان باعت اتصال کوتاه شدن مدارباز شدن قسمتی از مدار میشه.
              به همین خاطر وقتی یک برد الکترونیکی آب داخلش نفوذ کرد خصوصا برد های حساس مثل برد موبایل
              اولین اقدام باید خشک کردن و سپس شستشوی کامل برد با تینر یا انداختن در دستگاه آلتراسونیک و استفاده از مایع التراسونیک هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X