اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرکانس های دولتی و جلو گیری از تداخل با بیسیم های شخصی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرکانس های دولتی و جلو گیری از تداخل با بیسیم های شخصی

سلام
    بنده بعد ازحدود یک سالی که از خرید بیسیم های 5 وات کنود 3107 میگزره به فکر برنامه ریزی و تغیر فرکانس بیسیم هام افتادم
    خدایی خیلی اذیت شدم تا تونستم برنامه و پرو گرمرو پیدا کره و بسازم
    فرکانس های اصلی بیسیم این بود

با کمی تغیرات خیلی نکته های جالبی رو فهمیدم
    سیستم دارای فرکانس مجزای ارسال و دریافت میباشد!!
    قابلیت کد کاهش تداخل به صورت پیشرفته ای روی سیستم گنجانده شده است
    با تست های انجام شده با فرکانس یک سان و کد کاهش تداخل متفاوت در 100 تالک حتی یک اشتباه هم صورت نگرفت!! oo:
    سیستم دارای فرکانس 450 تا 470 می باشد ولی
    از 395تا 505 مگا هرتز بدون مشکل کار کرد!!!!
    قابلیت تعریف کد کاهش تداخل برای بخش گیرنده و فرستنده به صورت مجزا می باشد
    بخش bsy هنگامی که در یک فرکانس واحد و مشترک شخصی در حال talk می باشد با فشردن کلید تالک توسط شخص دوم دستگاه بوق زده و غیر فعال میماند!

بخش shft هنوز نمیدونم چیه و ممنون میشم کسی کمک بکنه
    و حالا سوال مهم اینه
    درسته کل این بیسیم غیر مجازه
    ولی لا اقل میخوام بدونم در چه بازه ای میتونم از بیسیم استفاده کنم که به قول معروف پا رو دم شیر oo: نزارم (و روی فرکانس های ن-ظ-ا-م-ی نرم )
    دریافت شد تمام!!!

:redface: :icon_razz:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

پاسخ : فرکانس های دولتی و جلو گیری از تداخل با بیسیم های شخصی

سلام نمیدونستم این واکی تاکی ها اینقدر تشکیلات داره!
    غیر مجاز بودنش که ... باید مجوز داشته باشه مثلا نگهبانی شهرک ما از اینا استفاده میکنند
    اگه توان اینا زیاد نباشه مشکلی نداره
    ولی برای قوانین کلی بهره برداری این جور موجودات میتونی اینو
    http://www.cra.ir/Portal/View/Page.a...1-9923b916954d بخونی

بیسیم های نظامی ،غیر از پلیس و ... بیشتر تو باند hf هستند و غالبا مدولاسیون کد گذاری شده است مگر اینکه از همین نوع بیسیم های دستی استفاده کنند ولی من فکر مینم بشه با یه گیرنده اف ام تو این بازه اینا رو شنود کرد
    شیف شاید منظورش شیفت فرکانسی باشه(؟)

اینجا هم جدول تخصیص فرکانس برای محدوده عملرد این بیسیم هست
    http://www.cra.ir/Portal/View/Page.aspx?PageId=909dc7fd-443d-436c-b5fd-809d91eaa1fa&ObjectId=1d1185dd-9773-4b5c-a2ad-a5b2822eb461&WebpartId=629aa5d1-f2db-499c-ade7-e114b0ea4d99
    http://www.cra.ir/Portal/View/Page.aspx?PageId=909dc7fd-443d-436c-b5fd-809d91eaa1fa&ObjectId=9c632d98-836a-46e1-8226-975f2041639e&WebpartId=629aa5d1-f2db-499c-ade7-e114b0ea4d99

برام جالبه نقشه کامل با کوچکترین جزئیاتش تو نت هست
    نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
    * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

:rolleyes:
      اره داداش با سرعت 100 تا از ماشین پرت شد بیرون هیچیش نشد اصلا فک نمیکردم بیسیم به این سگ جونی و این همه امکانات باشه
      یه نمونه دیگش 1.7 امپر جریان میکشه لحظه تالک تو ولتاژ7 ولت بردش بیشتر از 4 کیلومتر توی شهر و توی فظای باز 20 کیلومتر گرفتم!
      وی محیط بتنی و اهنی بردش کمتر از 500 متره
      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

http://dsar.blogfa.com/

دیدگاه

عزیز این بیسیم فرکانس از 108 مگا تا 137 مگاهرتز رو میگیره ؟

دیدگاه

نه داداش
            3207 ها تو این ممحدودن

دیدگاه

سلام
              بیسیم دستی مارک wouxun kg-689 باند vhfفرکانس136-174 مگاهرتز 5 وات ساخت چین
              در حد اک به فروش میرسد

دیدگاه

سلام دوست عزیز. شما چه بخوای چه نخوای نمیتونی روی فرکانس های دولتی بری، چون فرکانسی که بیسیم شما ساپورت میکنه، UHF هست، اما بیسیم های دولتی vhf هسنتد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط star 1 نمایش پست ها
                  سلام
                  بیسیم دستی مارک wouxun kg-689 باند vhfفرکانس136-174 مگاهرتز 5 وات ساخت چین
                  در حد اک به فروش میرسد
                  چند ؟
                  آدرس خونتو بده بدم آماد بیاد دستگیرت کنه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی نمایش پست ها
                  سلام
                  بنده بعد ازحدود یک سالی که از خرید بیسیم های 5 وات کنود 3107 میگزره به فکر برنامه ریزی و تغیر فرکانس بیسیم هام افتادم
                  خدایی خیلی اذیت شدم تا تونستم برنامه و پرو گرمرو پیدا کره و بسازم
                  فرکانس های اصلی بیسیم این بود

با کمی تغیرات خیلی نکته های جالبی رو فهمیدم
                  سیستم دارای فرکانس مجزای ارسال و دریافت میباشد!!
                  قابلیت کد کاهش تداخل به صورت پیشرفته ای روی سیستم گنجانده شده است
                  با تست های انجام شده با فرکانس یک سان و کد کاهش تداخل متفاوت در 100 تالک حتی یک اشتباه هم صورت نگرفت!! oo:
                  سیستم دارای فرکانس 450 تا 470 می باشد ولی
                  از 395تا 505 مگا هرتز بدون مشکل کار کرد!!!!
                  قابلیت تعریف کد کاهش تداخل برای بخش گیرنده و فرستنده به صورت مجزا می باشد
                  بخش bsy هنگامی که در یک فرکانس واحد و مشترک شخصی در حال talk می باشد با فشردن کلید تالک توسط شخص دوم دستگاه بوق زده و غیر فعال میماند!

بخش shft هنوز نمیدونم چیه و ممنون میشم کسی کمک بکنه
                  و حالا سوال مهم اینه
                  درسته کل این بیسیم غیر مجازه
                  ولی لا اقل میخوام بدونم در چه بازه ای میتونم از بیسیم استفاده کنم که به قول معروف پا رو دم شیر oo: نزارم (و روی فرکانس های ن-ظ-ا-م-ی نرم )
                  دریافت شد تمام!!!

:redface: :icon_razz:
                  من خودم تو بسیج بودم و بیسیم دستم زیاد بوده
                  بیسیم های نظامی کد گذاری شده و با موج VHF ارسال میشه حتی اگه بتونی موج vhf رو دریافت کنی تا کد شکنش رو نداشته باشی نمیتونی شنود یا حرف بزنی
                  اگه توی یک ماشین پلیس رو ببینی میتونی یه دستگاه رو ببینی که بیسیم های دست افسر ها به اون وصله و میبینی که بزرگه
                  پس نگران نباش شاید بتونی تو فرکانس اداره برق یا گاز یا آتش نشانی بری اما تو فرکانس های پلیس و ارتش و سپاه نمیتونی
                  این مشکل رو تجربه کردم
                  یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
                  بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

من ۳ تا
                    bufang uv82
                    خریدم ولی جوابی ندادن هیچ کس

دیدگاه

سلام
                      فرکانس های دولتی روی فرکانس های 135 مگاهرتز تا ۱۶۰ مگا هرتز هست توی تهران تقریبا همش پرن پیشنهاد میکنم هیچ فعالیتی تو اون فرکانس نکنین لیست فرکانس هارو دارم هرکسی خواست پیام بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی نمایش پست ها
                        سلام
                        فرکانس های دولتی روی فرکانس های 135 مگاهرتز تا ۱۶۰ مگا هرتز هست توی تهران تقریبا همش پرن پیشنهاد میکنم هیچ فعالیتی تو اون فرکانس نکنین لیست فرکانس هارو دارم هرکسی خواست پیام بده
                        برای من بفرست . ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid223 نمایش پست ها
                          برای من بفرست . ممنون
                          فرکانس های دولتی دارای انکدر و دکدر هستن و بدون اونا نمیتونی کاری انجام بدی
                          اگه بیسیم از نزدیک دیده باشی سه تا ولوم دارن یکی فرکانس یکی کانال و یکی دیگه نمیدونم چیه دقیقا اما اگه این سه تا مچ نباشن ارتباط برقرار نمیشه
                          این مشکل رو تجربه کردم
                          یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
                          بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                            برای من بفرست.
                            بیسیمها معمولا ۲تا پیچ یکی ولوم و یکی تغییر کاناله که هر کانال بسته به پروگرمش فرکانس خاصی تنظیم شده و اگر قابل فرکانس دهی دستی باشه (پروگرم دستی) بدون نیاز به اتصال کامپیوتر میشه هر کانالی فرکانس مشخص و مورد استفاده خودت رو بدی.
                            الان توی اینستاگرام و تلگرام انواع بیسیم دستی و ماشینی داره فروخته میشه که سری جدیدشون ۲باند همزمان uhf و vhf دارن، بیسیمهای دیجیتال هم هست که منوهای بیشتری با امکانات زیاد دارند.
                            اگر به نوع کارکرد فرکانسها و دستگاههای رادیویی کسی وارد باشه راحت میتونه هرجایی که بخواد رو بگیره و شنود کنه ... خیلی اینکارو کردن که البته مقاصد سیاسی و ضد اجتماعی داشتن.

دیدگاه

سلام
                              به راهنمایی احتیاج دارم ...
                              ببینید موقع خرید دستگاه به من گفتن که میتونن فرکانس دولتی رو ببندن روی دستگاه که مشکلی برام پیش نیاد .... میخوام بدونم این حرف درسته یا نه صرفا یک لاف تبلیغاتیه ؟ خودم هم ایا میتونم بدون داشتن دانش مخابرات تنظیمش کنم ؟ اگه میشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
                              دوم اینکه ایا اگه این صحبت درست باشه و قابل بستن باشه ایا تو برد دستگاه تاثیر میگذاره یا نه ؟ به من گفتن توی کوهستان که ارتفاع سطح وجود داره باند vhf بهتره . این حرف درست و علمی است ؟
                              سوم اینکه ایا فرکانس sos به صورت استاندارد وجود داره یا خیر . ببینین ما بطور مرتب و نیمه حرفه ای کونوردی میکنیم یا دوچرخه سواری کوهستان یا با توجه به شرایط هوا یا فصلی که هستیم به کویر میریم .
                              میخوام بدونم ایا فرکانس کمک و نجاتی هست که مثلا به هلال احمر وصل باشه ؟ یا به فدارسیون کوهنوردی یا پلیس ؟ برای جاهایی که ادمیزاد پر نمیزنه یا طوفان میشه یا گم میشیم !
                              در ضمن من فقط صدای خش خش میشنوم . ممکنه دستگاه خراب باشه . از روی اینترنت خریدم .
                              ببخشید اینقدر سوال کردم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
                              جدیدترین ویرایش توسط amirardallan; ۱۲:۰۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X