اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک کمک یک سوال در مورد طراحی فیلتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک کمک یک سوال در مورد طراحی فیلتر

با سلام به دوستان سوال زیر رو استاد درس فیلتر و سنتز مدار داده گفته باید جوابشو امتحان پایان ترم بیارین اگه کسی بلده حلش کنه گفته 10 نمره امتحان همینه!!!
    مطلوبست طراحی مدار و تابع تبدیل مربوط به فیلتر میان گذر تروث درجه2 با فرکانس مرکزی 16 مگا هرتز و پهنای باند 3 دسیبل برابر 1 مگا هرتز
    بدست آوردن تابع تبدیل سه نمره
    طراحی مدار با المان های r l c سه نمره
    رسم شکل خروجی مدار با Maltab چهار نمره

پاسخ : کمک کمک یک سوال در مورد طراحی فیلتر

اگه بهش نگفتم :icon_razz: :biggrin:
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

پاسخ : کمک کمک یک سوال در مورد طراحی فیلتر

نوشته اصلی توسط shieco
      با سلام به دوستان سوال زیر رو استاد درس فیلتر و سنتز مدار داده گفته باید جوابشو امتحان پایان ترم بیارین اگه کسی بلده حلش کنه گفته 10 نمره امتحان همینه!!!
      مطلوبست طراحی مدار و تابع تبدیل مربوط به فیلتر میان گذر تروث درجه2 با فرکانس مرکزی 16 مگا هرتز و پهنای باند 3 دسیبل برابر 1 مگا هرتز
      بدست آوردن تابع تبدیل سه نمره
      طراحی مدار با المان های r l c سه نمره
      رسم شکل خروجی مدار با Maltab چهار نمره
      سلام.
      مگر استاد بهتون درس نداده یا اینکه منبعی معرفی نکرده بهتون ؟!
      --
      بگذریم.
      اولاً که اسم فیلتر تروث نیست و باترورث هستش. دوماً اینکه فیلتر مرتبه یا درجه 2 ساده ترین نوع فیلتر هستش.(از لحاظ طراحی )

برای تابع تبدیلش فرمول وجود داره. و به راحتی از روی فرمول تابع تبدیل به دست میاد.
      با r l c تا حالا طراحی نکردم ولی با پ امپ طراحی کردم. خیلی نباید سخت باشه با r l c. نهایت قضیه اینه که شما تابع تبدیل رو ساده سازی میکنی. مثلاً یه r l c سری به دست میاری. تابع تبدیل رو جوری ساده میکنی که خازن و مقاومت ها و سلف رو به دست بیاری. ( من فیلتر و سنتز پاس نکردم نمیدونم با rlc چجوری میشه!!! )
      برای رسم شکل توی متلب هم 2 تا راه داری : یا میری توی Command Window نرم افزار متلب و کد تابع تبدیل رو مینویسی و خلاصه خروجی رو رسم میکنی. یا میری توی سیمولینک و مداری که طراحی کردی رو میبندی و run میکنی و خروجی رو روی اسکوپ مشاهده میکنی و save میکنی.
      اگر هم خواستی میتونی توی نرم افزار های شبیه سازی الکترونیکی مثل spice یا multisim انجام بدی.
      --
      در کل اگر منبع نداری باید دنبال منابع و مقالات با عنوان های زیر بگردی :
      Active Low - pass Filter Design
      Active High - pass Filter Design

من بهت یه مرجع معرفی میکنم تو گوگل بگردی خیلی راحت پیدا میشه.. اگر نشد بهم پیام بده تا برات بفرستم.
      در واقع یه application note هستش از شرکت texas instrument آمریکا. که با پ امپ طراحی کرده. البته خازن و مقاومت هم توی مدارش داره.

application report - SLOA049A - October 2000
      active low - pass filter design - jim karki - AAP Precision Analog
      --
      موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X