اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترسیم خطوط دیفرانسیلی در Altium

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترسیم خطوط دیفرانسیلی در Altium

سلام . برای کشیدن خطوط دیفرانسیلی ( 2 تا خط هم اندازه از لحاظ طول مسیر ) بایستی چیکار کرد؟ آیا برای بیشتر از 2 خط (مثلاً 5 خط ) هم میشه این کارو انجام داد یا خیر ؟

پاسخ : ترسیم خطوط دیفرانسیلی در Altium

با سلام
    اگه روش استفاده از خطوط دیفرانسیلی رو توی آلتیوم فهمیدی اینجا پست کن.منم دنبالشم.
    شاید کمک کنه:
    -اول توی شماتیک:palce>>Directive>>Differential Pairs اینو انتخاب کن.
    -بعد باید روی مسیرهایی که میخای به صورت دیفرانسیلی باشه اونا رو بزار.
    -اسماشونو باید یکی کنی(اینجاشو من مشکل دارم یعنی اسماشو یکی میکنم ولی توی انتقال به pcb گیر میده)
    پیام هنگام انتقال به pcb:Nets not found in differential pairs XTAL:possitive NET(XTAL_P)& negative NET(XTAL_N) in current PCB document

دیدگاه

سلام. چه جاهایی لازمه که طول 2 تا مسیر یکسان باشن؟ کاربردش کجاهاس؟
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cortex-m3
        اگه روش استفاده از خطوط دیفرانسیلی رو توی آلتیوم فهمیدی اینجا پست کن.منم دنبالشم.
        -اسماشونو باید یکی کنی(اینجاشو من مشکل دارم یعنی اسماشو یکی میکنم ولی توی انتقال به pcb گیر میده)
        پیام هنگام انتقال به pcb:Nets not found in differential pairs XTAL:possitive NET(XTAL_P)& negative NET(XTAL_N) in current PCB document
        برای اینکار باید ترکها اسمشون یکی باشه و ترک مثبت با _p و ترک منفی با _N نامگذاری شود! به عنوان مثال
        diff0_P
        diff0_N
        diff1_P
        diff1_N
        و در شماتیک لیبل دیفرنشیال روی ترک ها قرار داده شود! و در پی سی بی از ایکون differential pair برای روتینگ استفاده شود!
        --
        نوشته اصلی توسط سامان تقی پور
        سلام. چه جاهایی لازمه که طول 2 تا مسیر یکسان باشن؟ کاربردش کجاهاس؟
        کاربردش در باس های پرسرعت داده هست! باس هایی مثل usb -hdmi-lvds و...
        برای تطبیق امپدانس هر دو ترک باید طول یکسان یا در محدوده ی یکسانی فرار داشته باشند
        نوشته اصلی توسط mojaver
        سلام . برای کشیدن خطوط دیفرانسیلی ( 2 تا خط هم اندازه از لحاظ طول مسیر ) بایستی چیکار کرد؟ آیا برای بیشتر از 2 خط (مثلاً 5 خط ) هم میشه این کارو انجام داد یا خیر ؟
        نه خیر -خطوط دیفرنشیال همه جفت هستند میشه برای 5 جفت استفاده کرد نه 5 تا سیم! رجوع کنید به مفهوم دیفرنشیال

دیدگاه

دوستان عزیز من اون کارهایی که فرمودید رو انجام دادم یعنی Net ها رو بصورت N_ و P_ تعریف کردم و بعد Up کردم تو PCB و مسیر هارو کشیدم ولی در انتهای کار ترکها به یک اندازه نبودند و مقداری با هم متفاوت بودند . تنها کاری که اینگونه ترسیم خطوط انجام داد فاصله بین جفت ترکها رو در تمام مسیر به یک اندازه رعایت میکند ولی ای کاش میتونستم کاری کنم که طول مسیر هار و هم یکی بزنه که عالیه ؟ کلید میانبر برای اینکه بفهمیم هر مسیر ترک چه اندازه ای هست چیه؟ توی Differential Pairs چطوری میشه زوایا رو بصورت هلالی یا 90 درجه گرد یا 45 درجه گرد کشید . پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

اون که مقداری با هم فرق میکنن به خاطر چرخش ها و نقطه ی شروع هست اگر فاصله ی نقطه ی شروع هم متفاوت باشه تاثیر خواهد گذاشت!
            برای اندازه گیری طول ترک اگر وایا نخورده باشه باید کل ترک رو سلکت کنید و از منوی ریپورت گزینه ی اخر رو بزنید! ولی به صورت موقت یعنی تا وقتی که ترک رو کامل نکردید فکر میکنم در نوار وضعیت دلتا ایکس نشون داده میشه
            برای کشیدن ترک گرد شیفت اسپیس رو بزنید

دیدگاه

هنگام ترسیم ترک کلید Shift + Space رو میزنم فقط بین زاویه 90 درجه و 45 درجه تغییر حالت میده ، چطوری میشه که حالت گرد هم اضافه کرد به حالتهای قبلی ؟

دیدگاه

سلام،
                شیفت رو نگه دارین و بعد space بزنید.
                با هر بار زدن space باید بین چهار حالت برای زاویه براتون تغییر کنه.
                هر انسانی که احساس بی نیازی کند سرکش و طغیان گر می شود...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X