اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری زاویه با سنسور شتاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری زاویه با سنسور شتاب

سلام ببخشید می خواستم بدونم سنسور های شتاب می تونن زاویه رو اندازه بگیرن یا نه

پاسخ : سنسور شتاب

سلام
    بله می شه به وسیله ی شتاب سنج زاویه را اندازه گرفت اما برای این کار بهتره از سنسور ژایروسکوپ استفاده کنید که باز هم بستگی داره که بخواهید چه زاویه ای را اندازه بگیرید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط VAHIDGK
      سلام ببخشید می خواستم بدونم سنسور های شتاب می تونن زاویه رو اندازه بگیرن یا نه
      با سلام
      بستگی به نوع سنسورتون داره. همونطور که میدونین یه شتاب استاتیکی داریم و یه شتاب دینامیکی. اگه سنسور مورد استفاده تون قادر به اندازه گیری شتاب استاتیک هم باشه، چون شتاب جاذبه زمین هم از نوع استاتیک هست، و با تغییر زاویه سنسور نسبت به افق، شتاب وارده در راستای عمود به سنسور در سینوس زاویه ما بین ضرب میشه، میتونیم از این رابطه برای اندازه گیری زاویه استفاده کنیم.
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
        با سلام
        بستگی به نوع سنسورتون داره. همونطور که میدونین یه شتاب استاتیکی داریم و یه شتاب دینامیکی. اگه سنسور مورد استفاده تون قادر به اندازه گیری شتاب استاتیک هم باشه، چون شتاب جاذبه زمین هم از نوع استاتیک هست، و با تغییر زاویه سنسور نسبت به افق، شتاب وارده در راستای عمود به سنسور در سینوس زاویه ما بین ضرب میشه، میتونیم از این رابطه برای اندازه گیری زاویه استفاده کنیم.
        ممنون :applause:
        میشه سنسوری که خودتون کار کردین به من معرفی کنید من پروژه ای دارم که حتما باید سنسور شتاب توش باشه :cry: :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط VAHIDGK
          ممنون :applause:
          میشه سنسوری که خودتون کار کردین به من معرفی کنید من پروژه ای دارم که حتما باید سنسور شتاب توش باشه :cry: :cry:
          کلا سنسورهایی که مبتنی بر روش جرم و فنر هستن مثل mems ها شتاب استاتیک رو هم سنس میکنن. من از adxl202 استفاده کردم. هم خروجی آنالوگ داره و هم دیجیتال.
          البته توجه داشته باشین که توی این روش خطای اندازه گیری هم بصورت سینوسی و متناسب با زاویه تغییر میکنه. یعنی حول و حوش نقطه صفر کمترین خطا رو داریم و ماکزیمم خطا تو 90 درجه اتفاق میفته.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X