اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه کاهنده رطوبت(رطوبت گیر)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه کاهنده رطوبت(رطوبت گیر)

با سلام
    دوستان روشهای زیادی هست واسه ساخت رطوبت.اعم از بخار سرد و گرم و غیره.و دستگاه های ساخت رطوبت هم الی ماشاءالله...
    منتها دنبال یه روش و یا ساخت دستگاهی هستم که بشه رطوبت رو با حداقل مصرف انرژی گرفت.
    روشهایی که تا حالا متوجه شدم ایناست:
    گرم کردن
    سرد کردن
    فشرده کردن
    استفاده از مواد شیمیایی
    و استفاده از نیروی گریز از مرکز
    ...............................................
    حالا به نظر شما روشهای دیگه ای هم هست جدا از اینها؟
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

پاسخ : ساخت دستگاه کاهنده رطوبت(رطوبت گیر)

نوشته اصلی توسط heidarali
    با سلام
    دوستان روشهای زیادی هست واسه ساخت رطوبت.اعم از بخار سرد و گرم و غیره.و دستگاه های ساخت رطوبت هم الی ماشاءالله...
    منتها دنبال یه روش و یا ساخت دستگاهی هستم که بشه رطوبت رو با حداقل مصرف انرژی گرفت.
    روشهایی که تا حالا متوجه شدم ایناست:
    گرم کردن
    سرد کردن
    فشرده کردن
    استفاده از مواد شیمیایی
    و استفاده از نیروی گریز از مرکز
    ...............................................
    حالا به نظر شما روشهای دیگه ای هم هست جدا از اینها؟
    من دنبالش بودم بصرفه ترینش خرید کولر گازی نو هست (دست دوم جواب نمیده چون فشار گازش کم شده و خاصیتش از دست رفته و دمای اواپراتور به نقطه شبنم نمیرسه)

یه کولر گازی پرتابل 12000 خریدم به راحتی جواب داد با هزینه 1500000
    ابتدا میخواستم خودم بسازم ولی بعد دیدم یه کمپرسور خوب بالای 500 هست حالا گاز زدن و اواپراتور و رادیات و فن و لوله ها و جوشکاری لوله ها...همون 1500000 میشه با کلی زحمت و ریسک و بدون گارانتی !! و ظاهر زشت

دیدگاه

با تشکر از شما دوست من
      ولی فقط هزینه اولیه نیست.هزینه انرژی مصرفی هم باید لحاظ شه.
      کولر گازی مصرفش زیاده.
      من تا اینجا استفاده از سیلیکاژل مد نظرم هست. منتها دنبال یه راه کم دردسر تر میگردم.
      یه چیز اتوماتیکوارتر البته با مصرف کمتر از کولر گازی
      گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heidarali
        با تشکر از شما دوست من
        ولی فقط هزینه اولیه نیست.هزینه انرژی مصرفی هم باید لحاظ شه.
        کولر گازی مصرفش زیاده.
        من تا اینجا استفاده از سیلیکاژل مد نظرم هست. منتها دنبال یه راه کم دردسر تر میگردم.
        یه چیز اتوماتیکوارتر البته با مصرف کمتر از کولر گازی
        با سیلیکاژل که نمیتونید کنترل اتوماتیک داشته باشید به راحتی
        ضمنا اون مواد هم گرونن و نیاز به تعویض دارنو ظرفیت جذب محدودی دارن
        کولر من 800واته فکر نکنم زیاد باشه ضمنا چند ساعت کارکنه و اگر اتاق اببند باشه تا یک روز نیاز نیست روشن بشه

دیدگاه

واسه همینه که میگم اتوماتیکوارتر.چون کنترلش به قول شما سخته.
          دستگاههای رطوبت گیر پرتابل هم هست که مصرفش حدود 400 وات با ظرفیت 80 لیتر در ساعت 24 هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X