اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برق قدرت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برق قدرت

دوستان سلام خسته نباشید
    من امسال کنکور کارشناسی دادم از 1-2 راهنمایی هم الکترونیک کار می کنم الان برای دانشگاه می خوام برق قدرت بخونم می خواسم تو تابسون چیزهایی که نیاز داره اعم از برنامه نویسی متلب و برنامه های مرتبط رو کار کنم که هم مهارتم بیشتر باشه هم از نظر درسی مشکلی نداشته باشم برای ارشد هم می خوام حتما شریف قبول شم ( البته کارشناسی احتمالش هست تهران قبول شم) یعنی می خوام از همین ابتدا درست کار کنم
    به نظر شما چه کارهایی رو انجام بدم؟ ممنون از راهنماییتون
    Sometimes life's going to hit you in the head with a brick. Don't lose faith
    Steven Paul Jobs
    --------------------------------------------------------------
    aH ProgrammeR

پاسخ : برق قدرت

سلام دوست عزیز...
    خب شما دو تا راه داری واسه ادامه درس خوندنت...اول اینکه میخای ادامه بدی تا در اینده تدریس کنی(استاد بشی) دوم اینکه میخای واسه خودت کار کنی..واسه راه اول فقط باید ریاضی رو خوب بفهمی تا در اینده استاد خوبی باشی چون برق یعنی کاربرد و مدل سازی با ریاضی...
    اما اگه میخای واسه خودت کار کنی باید ببینی از کدوم قسمت برق قدرت خوشت میاد(ماشین یا سیستم)
    گرایش ماشین با انواع ترانسفورماتورها و الکتروموتورهای تک فاز وسه فاز سروکار داری که واسه این گرایش میتونی سیم پیچی ترانس و الکتروموتور رو تو همین سه ماه تابستون یاد بگیری..
    تو گرایش سیستم با انواع قطعات قدرت و انواع تابلو و ... سروکار داری که واسه این گرایش میتونی فنی حرفه ایی ثبت نام کنی و مدرک برقکار صنعتی درجه 1 و 2 رو بگیری..
    نرم افزار های زیر به نظر من واسه یه مهندس برق قدرت یادگیریشون ضروریه
    eplan
    autocadelectrical
    ...
    من خودم ابتدا سیم پیچی رو کامل کردم و الان انواع الکتروموتورها رو میپیچم..بعد از اون نرم افزار های بالا رو کار کردم و تمرکزم رو گذاشتم روی تابلو برق و بانکهای خازنی و پس از اون یه کارگاه راه اندازی کردم که خداروشکر الان توی منطقه خودم اسم ورسمی دارم و درامدم در حدی هست که چند نفر واسم کار میکنن و کنارم نون میخورن...

علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم است ولی مهندسی نیستند .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X