اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دور تند و کند موتور کولر آبی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دور تند و کند موتور کولر آبی

با سلام

بچه ها رشته تخصصی من برق و سایر رشته های مهندسی نیست .ممنون میشم به سوال من جواب بدید.کولر آبی ما از دیروز این مشکل را پیدا کرده .که وقتی کلید موتور ( دینام ) را میزنم کلید مینیاتور ی می پره .ولی اگه کلید موتور و دور تند کولر را با هم بزنم کولر روشن میشه و کلید مینیاتوری یا فیوز برق نمی پره . ولی اگه دور تند به کند تبدیل بشه باز فیوز برق می پره .خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.

با تشکر و احترامات فائقه.

پاسخ : دور تند و کند موتور کولر آبی

سلام
    اگه تو دور تند کولرتون کار میکنه و فیوز نمیپره و هنگامیکه کولر رو کند میکنید فیوز میپره علت اصلیش مربوط به کلید گریز از مرکز کولره و یا اینکه سیم پیچ راه انداز کولر سوخته

دیدگاه

سلام
      فکر کنم سیم پیچ راه انداز سوخته

دیدگاه

سیم پیچ دور کند
        یا راه انداز سوخته
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سیم پیج دور کند یا سیم پیچ راه انداز سوخته . از بوش هم معلوم میشه برین بررسیش کنید احتمالا سیاه شده باشه و بوی سیم سوخته بیاد.

در ضمن دینام به موتور دیسی میگن که با حرکت مکانیکی که بهش وارد میشه برق تولید میکنه . که اسم اصلیش دینامو هست.

دیدگاه

سلام
            موتورشون با دور تند راه می افته پس راه انداز مشکلی نداره فقط از سیم پیچ دور کند یا کلید گریز از مرکزه که باید چک بشه :agree:
            با رعایت احتیاط لازم موفق باشید :mrgreen:
            بگذارید و بگذرید
            ببینید و دل مبندید
            چشم بیاندازید ودل مبازید که
            دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)

دیدگاه

حدس میزنم اشکال از کلید یا سیمی باشه که از کلید به کولر رفته چون در موتور کولر حتی وقتی هم دور کند را بزنید موتور با دور تند راهاندازی میشود بعد از عمل کردن کلید گریز از مرکز سیم پیچ دور کند میاد توی مدار پس اگه سیم پیچ کند مشکل داشته باشه باید موتور روشن بشه بعد از حدود یک ثانیه فیوز بپره
              مجوی درستی عهد زین جهان سست نهاد که این عجوزه عروس هزار داماد است

دیدگاه

سلام دوستان
                من 3 تا کولر نصب کردم و هر سه تاش زمانی که فقط دور تندش رو روشن می کردم ، روشن نمی شدند اما وقتی قبلش دور کند رو می زدم روشن می شدندآیا این صحیح است که برای کار کردن دور تند کولر حتما باید قبلش دور کند را فعال کرد؟ چون ذهنیت من این بود که وقتی خود دور تند رو می زنی باید به تنهایی کار کنه؟

دیدگاه

با سلام
                  دور تند میبایست با زدن کلید آن فعال شود و لازم نیست حتما ابتدا دورکند فعال شود بنظر میآید سیم پیچ راه انداز دچار مشکل باشد و یا سیم کشی کلید به موتور درست انجام نشده است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi ganjour نمایش پست ها
                    سلام دوستان
                    من 3 تا کولر نصب کردم و هر سه تاش زمانی که فقط دور تندش رو روشن می کردم ، روشن نمی شدند اما وقتی قبلش دور کند رو می زدم روشن می شدندآیا این صحیح است که برای کار کردن دور تند کولر حتما باید قبلش دور کند را فعال کرد؟ چون ذهنیت من این بود که وقتی خود دور تند رو می زنی باید به تنهایی کار کنه؟
                    سلام
                    در کولر ابی شما وقتی میخوای روشن کنی اول دور کند سپس دور تند رو میزنی
                    کلید دور تند به تنهایی کولر رو روشن نمیکنه
                    موفق باشید
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام
                      موتورکولر منزل من مستقیما با زدن دور تند شروع بکار میکند راه افتادن موتور کولر ارتباطی به ابتدا زدن دور کند و سپس تند ندارد چون سیم پیچ راه انداز در هر دو حالت در مدار قرار میگیرد و باید بتواند موتور را راه اندازی نماید. اگر خلاف این اتفاق می افتد سیم پیچ راه انداز دچار مشکل شده است .یا سیم کشی برای دورهای موتور درست انجام نشده است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                        با سلام
                        موتورکولر منزل من مستقیما با زدن دور تند شروع بکار میکند راه افتادن موتور کولر ارتباطی به ابتدا زدن دور کند و سپس تند ندارد چون سیم پیچ راه انداز در هر دو حالت در مدار قرار میگیرد و باید بتواند موتور را راه اندازی نماید. اگر خلاف این اتفاق می افتد سیم پیچ راه انداز دچار مشکل شده است .یا سیم کشی برای دورهای موتور درست انجام نشده است .
                        داداش
                        همه چیز اوکیه
                        اگه کولر شما اینطوریه شاید باشه و فرق کنه ولی کولر های ابی ای که من تا بحال دیدم همچین چیزی نبوده واسه دور تند حتما باید کند روشن بشه
                        سیم پیچ راه انداز وقتی که موتور خاموشه توی مدار هست وقتی روشن شد توسط کلاچ از مدار خارج میشه
                        موفق باشید
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ببخشید دوست عزیز شما تا حالا موتور کولر یا سیم پیچشو از نزدیک دیدی اصن؟؟؟؟
                          کی گفته کولر اول باید دور کند بزنی تا بعدش دور تند روشن بشه ؟؟
                          دوستانی که اطلاعات کامل ندارید لطفن به سوالات دیگران جواب ندید تا باعث گمراه شدن عزیزی نشود با تشکر.

دیدگاه

یاد بابای دوستم افتادم که میگفت موتور کولر هر چند ساعت که کار کنه باید خاموشش کنی استراحت کنه ، همون سالا یه مدار کنترولر کولر آبی درست کردم که هی کولرو خاموش روشن میکرد. فهمیده بود من یه همچین چیزی ساختم گفته بود کولر خاموش روشن بشه خراب میشه الان 10 سال از اون روز میگذزه هنوز موتورش خراب نشده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MR.ROBOT NET نمایش پست ها
                              ببخشید دوست عزیز شما تا حالا موتور کولر یا سیم پیچشو از نزدیک دیدی اصن؟؟؟؟ کی گفته کولر اول باید دور کند بزنی تا بعدش دور تند روشن بشه ؟؟ دوستانی که اطلاعات کامل ندارید لطفن به سوالات دیگران جواب ندید تا باعث گمراه شدن عزیزی نشود با تشکر.
                              اگر خود موتور رو مستقیم بدون کلید به برق بزنیم یعنی یک سیم رو به نول و ویگری رو به هریک از اون دوتای دیگه بزنیم کولر راه می افته.ولی اگر بخوای کولر رو با کلید راه بندازی اول باید کلید وسطی رو بزنی تا فاز وصل بشه واگر کلید اخر بالا باشه کند راه می افته و اگر پاین تند راه می افته ولی عملا همیشه یکی از دو حالت تند وکند در مدار هست بستگی به کلید اخری داره که بالا باشه یا پایین
                              جدیدترین ویرایش توسط Marr; ۰۸:۱۸ ۱۳۹۹/۰۳/۲۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X