ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 48
    2012/03/06
    1,628
    33

منبع تغذیه ازمایشگاهی با ولتاژ و جریان بالا

سلام

این پست رو قبلا ی جای دیگه زدم متاسفانه تو سه روز هیچ جوابی نگرفتم . قبلا از بابت پست تکراری معذرت میخوام

من میخوام یک منبع تغذیه با ولتاژ خروجی دوبل بسازم که بتونه ولتاژ 100 ولت و جریان حداقل 6 امپر رو روی هر ریل در خروجی تحویل بده.

کل نت رو جستجو کردم موردی پیدا نکردم. حالا میخوام بررسی کنیم تا یکی خودمون توی سایت طراحی کنیم (در صورت ساپورت اساتید برای قسمت کنترل جریان )

یا یکی از نقشه های 30 ولت رو تغیرات بدیم تا بتونه جریان و ولتاژ مورد نظر رو ساپورت کنه

لطفا سوییچینگ رو مطرح نکنید که تو ازمایشگاه مشکلات متعددی به وجود میاره و نمیشه برای همه بارها ازش استفاده کرد

ایشالا همین تاپیک یک مرجع کامل برای همه بچه های سایت میشه و همه ازش استفاده میکنیم

روی امپر متر و ولت مترش کار کردم تا یکی دو روز اینده تکمیل میشه ایشالا با دقت نیم ولت و نمایش روی ال سی دی

دوتا ترانس دارم . یکی دبل 30-40-50 حداقل 10 امپر هر سر و اون یکی دوبل 18 و 45 و یک 18 تک با جریان تقریبی 3 امپر که هر کدوم رو اساتید صلاح بدونن رو همون کار میکنیم

منبع 30 ولت 2 امپر دارم متاسفانه جوابگو نیست

دوستان هر راهنمایی میتونن بکنن دریغ نکنن

پیشاپیش ممنون
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    Hidden Content http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0
    2014/06/27
    بوشهر
    178
    18

پاسخ : منبع تغذیه ازمایشگاهی با ولتاژ و جریان بالا

سلام
    مستر من یه نقشه دوبل 30ولت3آمپر دارم که بنا به نیازتون باید تغییرش بدین اگه بدردتون میخوره برو چشم :redface:فقط تا آخر هفته صبر کنید.الان جایی هستم :icon_razz:
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    چشم بیاندازید ودل مبازید که
    دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)
    2012/03/06
    1,628
    33

پاسخ : منبع تغذيه ازمايشگاهي با ولتاژ و جريان بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط MOJTABAV
    سلام
    مستر من يه نقشه دوبل 30ولت3آمپر دارم که بنا به نيازتون بايد تغييرش بدين اگه بدردتون ميخوره برو چشم :redface:فقط تا آخر هفته صبر کنيد.الان جايي هستم :icon_razz:
    قرار بدين بررسي کنيم
    ممنون
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    2014/10/16
    1,391
    1,683

نقشه منبع 3 امپری که دوستمون گفتن تو نت ریخته هرکی رسیده کپیش کرده بزنید منبع تغذیه 3 امپری پیداش میکنید در ضمن کنترل جریان هم داره من خودم ساختمش البته نمیدونم چرا تقریبا همه ی منبع تغذیه هاییکه تو نت هست افت ولتاژ دارن ینی مثلا وقتی بار روش نیست بذاریش رو 2 ولت بعد بهش بار وصل کنی ولتاژش میاد پایین در حالیکه منابع تغذیه آماده که میخری اینطوری نیستن من خودم یه 5 امپرش رو دارم خیلی باحاله ولی در کل مداریکه گفتم ساختمش خوبه
    اگه جریان بالاتر بخاین با همون میتونین بسازین ولی اولا باید اون مقاومت آجری 5 وات که جریان از توش میگذره و برای کنترل جریانه به تناسبیکه جریان بیشتری میخاین کمترش کنین ینی مثلا اگه 6 امپر میخاین مقاومت رو نصف کنین و توانش رو هم بیشتر کنین
    اگه بیشتر از 6 امپر بخاین باید اون 2n2219 رو با یه 2n3055 عوض کنین من خودم اینکارو کردم جواب میده
    در ضمن خط اصلی عبور جریان که از ترانس به پل دیود میره و از اونجا به 2n3055 بعدشم به خروجی باید جدا از مدار باشه و با یک سیم ضخیم
    مسلما پل دیود هم باید قوی بشه
    در کل یا باید کلی لحیم و سیم بخوابونین رو برد که جواب جریان رو بده یا یه تیکه از مداررو با سیم ببندین
    البته شما 100 ولت میخاین که فکر میکنم کلا از این مدار نمیشه استفاده کرد
    اصن فکر میکنم 2n3055 تا چهل پنجاه ولت بیشتر نتونه جواب بده اخه مثلا شما میخای 100 ولت بهش بدی بعدش مثلا 10 ولت ازش بگیری خب توان خیلی بالایی تلفات داریم ینی باید رادیاتور ماشین بجای هیت سینکش بذاری :eek: oo: :cry2:
    شماببین 2n3055 تا چه ولتاژی کار میکنه اگه 100 ولت میکشید من یه کارایی کردم کلا منبع ترانسی خیلی بستم البته خیلی هم خوب نیستن
    من خودم اصن سوییچینگ بلد نیستم از ش بدم هم میاد چون خیلی اذیت میکنه اما فک کنم شما چاره ای نداری
    در ضمن اگه خاستی 2n3055 یا 2n3773 که خفن تر هم هست استفاده کنی نو نخر برو دسته دوم توشیبا یا موتورولا بخر 100 برابر کار میکنه مثلا تو دیتا شیت 2n3055 نوشته تا 190 درجه میشه داغش کرد من یه توشیبا دسته دوم خریدم 2500 تا 350 درجه داغش کردم آخ نگفت اخه هیتسینک نذاشته بودم براش :angry: :eek:

دلم نیومد لینک نذارم اخه اینترنت شده پر اشغال ادم گم میشه !!!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مدار یه سوییچینگ 40 ولت 20 امپر دارم که نساختمش اما تقریبا مطمینم هم خوبه هم کار میکنه خاستی بگو بذارم
    این هم چیزیکه از دست ما برمیومد
    پس فردا امتحان دارم . مدار1 .با یه استاد سرتاپا ادعا ی امریکایی!!!که درس نمیده هیچی هم همنوز نخوندم خداییش حقشه بکوبی روی اون دکمه تشکر oo: oo: oo: :applause:
    ................Fx7SAM................
    2014/10/16
    1,391
    1,683

راستی شاید بشه چند تا پاور کامپیوتر رو سری کرد من خودم تادوتاو سری کردم کار میکنه
    فقط باید زمین پاور هارو از هم ایزوله کنی
    کلا پاور خیلی چیز خوبیه دوسش دارم ادم شانس بیاره میتونه با 500 تومن یه خوبشو گیر بیاره تعمیر کنه مثه من که شانس اوردم
    2014/06/27
    بوشهر
    178
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima200
    نقشه منبع 3 امپری که دوستمون گفتن تو نت ریخته هرکی رسیده کپیش کرده بزنید منبع تغذیه 3 امپری پیداش میکنید در ضمن کنترل جریان هم داره من خودم ساختمش البته نمیدونم چرا تقریبا همه ی منبع تغذیه هاییکه تو نت هست افت ولتاژ دارن ینی مثلا وقتی بار روش نیست بذاریش رو 2 ولت بعد بهش بار وصل کنی ولتاژش میاد پایین در حالیکه منابع تغذیه آماده که میخری اینطوری نیستن من خودم یه 5 امپرش رو دارم خیلی باحاله ولی در کل مداریکه گفتم ساختمش خوبه
    اگه جریان بالاتر بخاین با همون میتونین بسازین ولی اولا باید اون مقاومت آجری 5 وات که جریان از توش میگذره و برای کنترل جریانه به تناسبیکه جریان بیشتری میخاین کمترش کنین ینی مثلا اگه 6 امپر میخاین مقاومت رو نصف کنین و توانش رو هم بیشتر کنین
    اگه بیشتر از 6 امپر بخاین باید اون 2n2219 رو با یه 2n3055 عوض کنین من خودم اینکارو کردم جواب میده
    در ضمن خط اصلی عبور جریان که از ترانس به پل دیود میره و از اونجا به 2n3055 بعدشم به خروجی باید جدا از مدار باشه و با یک سیم ضخیم
    در کل یا باید کلی لحیم و سیم بخوابونین رو برد که جواب جریان رو بده یا یه تیکه از مداررو با سیم ببندین
    اصن فکر میکنم 2n3055 تا چهل پنجاه ولت بیشتر نتونه جواب بده اخه مثلا شما میخای 100 ولت بهش بدی بعدش مثلا 10 ولت ازش بگیری خب توان خیلی بالایی تلفات داریم ینی باید رادیاتور ماشین بجای هیت سینکش بذاری :eek: oo: :cry2:
    شماببین 2n3055 تا چه ولتاژی کار میکنه اگه 100 ولت میکشید من یه کارایی کردم کلا منبع ترانسی خیلی بستم البته خیلی هم خوب نیستن
    من خودم اصن سوییچینگ بلد نیستم از ش بدم هم میاد چون خیلی اذیت میکنه اما فک کنم شما چاره ای نداری
    در ضمن اگه خاستی 2n3055 یا 2n3773 که خفن تر هم هست استفاده کنی نو نخر برو دسته دوم توشیبا یا موتورولا بخر 100 برابر کار میکنه مثلا تو دیتا شیت 2n3055 نوشته تا 190 درجه میشه داغش کرد من یه توشیبا دسته دوم خریدم 2500 تا 350 درجه داغش کردم آخ نگفت اخه هیتسینک نذاشته بودم براش :angry: :eek:

مدار یه سوییچینگ 40 ولت 20 امپر دارم که نساختمش اما تقریبا مطمینم هم خوبه هم کار میکنه خاستی بگو بذارم
    پس فردا امتحان دارم . مدار1 .با یه استاد سرتاپا ادعا ی امریکایی!!!که درس نمیده هیچی هم همنوز نخوندم خداییش حقشه بکوبی روی اون دکمه تشکر oo: oo: oo: :applause:
    سلام
    اگه نقشه رو بزارید ممنون میشم
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    چشم بیاندازید ودل مبازید که
    دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)
    2012/03/06
    1,628
    33

یک در دنیا و صد در اخرت
    ممنون بابت جوابتون .
    مشکل اصلی من سر کنترل جریان هستش. چجوری باید کنترلش کنیم ؟ oo:
    کنترل ولتاژ کاری نداره . با ی زنر و دوتا مقاومت و یدونه ولوم راحت میشه ساختش منتها جریان رو تا حالا اصلا رو بحث محدود کردنش هیچ جایی بجز کنترل مقاومتی کار نکردم.
    دیگه زمون 2n3055 گذشته . بجاش tip3055 استفاده میکنم به شخصه . دیتای دقیقا یکسانی دارن با پکیج متفاوت . 60 ولت هستن هم 3055 هم 3773 و جریان 3773 بیشتر از 3055 هست

تلفات زیاد مهم نیست چون رادیاتورشو موجود دارم (توان دفع 2000 وات گرما طبق فرمایش فروشنده )
    مهم پایداری مدار هستش
    مداری که معرفی کردین رو دیدم تو نت. منتها نتونستم نحلیلش کنم . اگه بتونیم تحلیلش کنیم رو همون تغیرات ایجاد میکنیم
    دوتا ترانس دارم . یکی دبل 30-40-50 حداقل 10 امپر هر سر و اون یکی دوبل 18 و 45 و یک 18 تک با جریان تقریبی 3 امپر
    من دقیقا 100 ولت نمیخوام. ترانسم اجازه 142 ولت یا 71 ولت رو میده
    100 ولت گفتم تا مبنای مدار رو همین ولتاژ باشه تا اگه کسی خواست بسازه به دردش بخوره
    تجربه سوییچینگ دارم ولی مناسب اینکار نیست اصلا
    اگه هم بنونیم شماتیک نمونه ها اماده رو پیدا کنیم خیلی بهتر میشه

امروز مدار کنترل دما اماده شد

راستی شاید بشه چند تا پاور کامپیوتر رو سری کرد من خودم تادوتاو سری کردم کار میکنه
    فقط باید زمین پاور هارو از هم ایزوله کنی
    کلا پاور خیلی چیز خوبیه دوسش دارم ادم شانس بیاره میتونه با 500 تومن یه خوبشو گیر بیاره تعمیر کنه مثه من که شانس اوردم
    واسه ازمایشگاه سویچینگ مفتش گرونه. اگه ی باری به سوییچینگ وصل کنی که رو خط تغذیش ریپل بندازه فید بکش به هم میخوره و قاطی میکنه
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    2014/10/16
    1,391
    1,683

تو پست قبلی که گذاشته بودید هم گفتم اگه ببینید هست منبع اماده 0 تا 30 ولت 5 امپر اونقدراهم گرون نیست حالا اینکه شما 100 ولت میخای یا اینکه خودت بسازی حرف دیگس
    منبعی که میخاین باید 0 تا 100 ولت بصورت پیوسته داشته باشه یا فقط از بعضی ولتاژها استفاده میکنید
    کلا اگه بتونید بگید واسه چی میخاینش بد نیست
    دیتا شیت 2n3773 رو دیدم نوشته 140 ولت لابد tip ش هم همینه دیگه؟
    این هم لینک تحلیل

برای کنترل جریان تا جاییکه من میدونم باید مثلا یه مقایسه گر گذاشت برای جریان اگه از یه حدی بالاتر رفت (معمولا با یه مقاومت وات بالا جریان اندازه گیری میکنن) ولتاژ بیس ترانزیستورهارو میارن پایین که طبق قانون اهم جریان هم میاد پایین البته من فکر میکنم بجای مقاومت میشه از خروجی سنسورهای اندازه گیری جریان با اثر هال هم استفاده کرد
    حالا بازم شما لینکو ببین چیزی سر در میاری؟من که خیلی نمیارم
    جناب mojtabav لینک گذاشتم دیگه
    اینم لینک یه منبع اماده البته احساس میکنم یه سری چیزارو نگفته

2014/10/16
    1,391
    1,683

اینم از پست همسایه !! پیداکردم!!
    2012/03/06
    1,628
    33

تو پست قبلی که گذاشته بودید هم گفتم اگه ببینید هست منبع اماده 0 تا 30 ولت 5 امپر اونقدراهم گرون نیست حالا اینکه شما 100 ولت میخای یا اینکه خودت بسازی حرف دیگس
    منبعی که میخاین باید 0 تا 100 ولت بصورت پیوسته داشته باشه یا فقط از بعضی ولتاژها استفاده میکنید
    کلا اگه بتونید بگید واسه چی میخاینش بد نیست
    دیتا شیت 2n3773 رو دیدم نوشته 140 ولت لابد tip ش هم همینه دیگه؟
    این هم لینک تحلیل

برای کنترل جریان تا جاییکه من میدونم باید مثلا یه مقایسه گر گذاشت برای جریان اگه از یه حدی بالاتر رفت (معمولا با یه مقاومت وات بالا جریان اندازه گیری میکنن) ولتاژ بیس ترانزیستورهارو میارن پایین که طبق قانون اهم جریان هم میاد پایین البته من فکر میکنم بجای مقاومت میشه از خروجی سنسورهای اندازه گیری جریان با اثر هال هم استفاده کرد
    حالا بازم شما لینکو ببین چیزی سر در میاری؟من که خیلی نمیارم
    جناب mojtabav لینک گذاشتم دیگه
    اینم لینک یه منبع اماده البته احساس میکنم یه سری چیزارو نگفته

ممنون
    یک منبع 0-30 ولت 2 امپر دارم برای کار های ظریف
    اینو برای تست مدار های مختلف نیاز دارمش مثلا امپلی فایر یا سوییچینگ افزاینده و ...
    یک مدار پیدا کردم با lm723 دارم اون رو بررسی میکنم. نتیجه رو اعلام میکنم
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 48