اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش دادن مقدار جریان -آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش دادن مقدار جریان -آمپر

سلام
    من یک آداپتور دارم 12 ولت 3 آمپر بخوام تو مدار ازش استفاده کنم چطور میتونم آمپر رو بیارمش پایین ؟
    بعد آمپر کم و زیاد بشه در قطعات مدار مشکلی ایجاد میشه ؟

پاسخ : کاهش دادن مقدار جریان -آمپر

اون جریان حداکثر هستش یعنی بیشترین جریانی که میتونی ازش بکشی و افت ولتاژ نداشته باشی . نه اینکه اگر وصلش کنی به مدارت 3 آمپر تزریق بشه توش. مدارت هر چقدر که دوست داره جریان میکشه

دیدگاه

یه سوال . من یک برد آردیونو uno دارم. اگه بهش تغذیش 8 ولت و 2 تا 3 آمپر وصل کنم نمی سوزه ؟ اگه می سوزه پس من چه طور آمپر را کاهش دهم ؟

دیدگاه

نمی سوزه، از نظر تئوری شما می تونی بهش تغذیه 8 ولت با قابلیت تامین توان هزار آمپر بدهی، مدار هر آنچه را لازم دارد، مصرف می کند؛ البته باید در برابر اتصال کوتاه خطوط تغذیه در ورودی، احتیاط لازم را به عمل آورد و الا یک جوشکاری قوسی تمیز شروع خواهد شد!.

دیدگاه

یادش بخیر ...
          اون سال های اول هنرستان یه معلمی داشتیم برای اینکه مفهوم جریان رو یاد بگیریم همش میگفت " جریان کشیدنی هست... جریان کشیدنی هست.."
          یادش بخیر
          ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abolfazlabolfazl نمایش پست ها
            یه سوال . من یک برد آردیونو uno دارم. اگه بهش تغذیش 8 ولت و 2 تا 3 آمپر وصل کنم نمی سوزه ؟ اگه می سوزه پس من چه طور آمپر را کاهش دهم ؟
            با سلام و درود
            مدار Arduino Uno را می توان از طریق درگاه USB-B و همچنین Power Jack تغذیه نمود. به بخش USB-B می توان 5 ولت اعمال نمود و مدار را روشن کرد. بخش Power Jack به یک قطعه ی تنظیم ولتاژ(Regulator) به نام AMS1117 از نوعی که خروجی 5 ولتی دارد متصل است و ولتاژ ورودی به Power Jack توسط این قطعه به 5 ولت کاهش می یابد. پس هنگام تغذیه مدار از طریق Power Jack باید به مشخصات قطعه ی AMS1117 توجه کرد تا آسیب نبیند.
            اگر تغذیه Arduino Uno از طریق USB-B تامین شود باید دقت داشت که یک فیوز(Fuse) با مقدار 500 میلی آمپر به شماره ی MF-MSMF050-2 در مسیر جریان وجود دارد.

یک نکته در مورد استفاده ی همزمان از بخش USB-B و Power Jack برای تأمین تغذیه مدار Arduino Uno :
            البته می توان تغذیه را به صورت همزمان از طریق USB-B و Power Jack متصل نمود که در این صورت جریانی که از طریق USB تامین می شد عملاً قطع می شود البته باز هم در حد چند میلی آمپر از USB جریان کِشی وجود دارد.
            مثلاً می توان چند باتری که به مدار مبدل 5 ولتی متصل هستند را به درگاه USB-B متصل نمود و یک مبدل جریان متناوب(AC) به جریان مستقیم(DC) را هم به Power Jack متصل نمود و در این صورت تا موقعی که برق شهر متصل است، مدار Arduino Uno R3 از طریق Power Jack تغذیه می شود و وقتی برق شهر رفت و جریان ورودی از Power Jack قطع شد به صورت خودکار از طریق باتری ها تغذیه می شود.
            توضیحات: http://www.eca.ir/forums/thread76326.html#post651447
            جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۰۷:۰۱ ۱۳۹۶/۰۵/۲۸.

دیدگاه

سلام. باز هم سوال . میکرو کنترلر آردینیو من داغ می کنه مشکل از چیه؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

میکرو کنترلرش رو هم عوض کردم ولی وقتی می خواهم بر روی آن برنامه برزیزم ارور می ده. باید چیکار کنم؟
              لطفا کمکم کنید. خیلی ممنون میشم

دیدگاه

سلام. باز هم سوال . میکرو کنترلر آردینیو من داغ می کنه مشکل از چیه؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

میکرو کنترلرش رو هم عوض کردم ولی وقتی می خواهم بر روی آن برنامه برزیزم ارور می ده. باید چیکار کنم؟
                لطفا کمکم کنید. خیلی ممنون میشم
                با سلام و درود
                1- ممکن است قطعاتی که به پایه های میکروکنترلر متصل شده اند جریان نامناسبی را از میکروکنترلر می کِشَند. در جدول Technical specs مقدار حداکثر جریان کِشی مجاز از پایه های I/O برابر 20 میلی آمپر ذکر شده است. این جدول در این صفحه قرار دارد: Arduino - ArduinoBoardUno

2- در Arduino Uno برای اینکه میکروکنترلر از طریق سیم USB برنامه ریزی شود از مبدل USB به Serial استفاده شود است و برای اینکه میکروکنترلر ATmega328P که روی Arduino Uno قرار دارد بتواند از طریق این قطعه ی مبدل برنامه ریزی شود باید تکه کدی در حافظه ی Flash آن قرار داد که Boot Loader نام دارد.
                این مطلب را مشاهده نمایید:
                بلاخره تونستم چند روش برای پروگرام کردن بوت لودر آردوینو روی میکرو های avr پیدا کنم که از همه ی این روش ها به جز یکی جواب گرفتم که برای دوستان مراحل کار رو میگم تا بقیه هم بهره ببرند. اپتدا یه سری چیز ها در مورد بوت لودر هم میگم که کاربردش چیه و محتویاتش چیه. بوت لودر آردوینو یه جور برنامه ست(نرم افزار) که بودنش رو میکرو
                جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۲۳:۲۷ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korosh00 نمایش پست ها
                  سلام
                  من یک آداپتور دارم 12 ولت 3 آمپر بخوام تو مدار ازش استفاده کنم چطور میتونم آمپر رو بیارمش پایین ؟
                  بعد آمپر کم و زیاد بشه در قطعات مدار مشکلی ایجاد میشه ؟
                  باسلام:
                  کاربر گرامی:
                  هر مصرف کننده 12 ولت بسته به نوع توان خود جریان می کشد. حالا به چه منظوری می خواهید جریان را کاهش یا افزایش دهید جای سوال است.
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام . من آردوینو ام را به 8 ولت و 2 آمپر وصل کردم ومیکرو کنترلرش سوخت. . شما که گفتید نمیسوزه !
                    اما ناراحت نیستم!!!

دیدگاه

سلام . من آردوینو ام را به 8 ولت و 2 آمپر وصل کردم ومیکرو کنترلرش سوخت. . شما که گفتید نمیسوزه !
                      اما ناراحت نیستم!!!
                      با سلام و درود
                      لطفاً بفرمایید که تغذیه را از چه طریقی به Arduino Uno متصل نموده اید؟

دیدگاه

ممنون از این که به من کمک میکنید. خوب با سوکت سوزنی که به آردینیو وصل هست. از یک آدابتور به این سوکته وصل کردم وآردینیو روشن میشد.بعد از این اتفاق میکرو کنترلرش داغ می کنه و به خوبی کار نمی کنه.

دیدگاه

من چند تا میکرو کنترلر مگا 328 دارم ولی نمی دونم چگونه بوت لودرش کنم چون پرو گرامر هم ندارم. آیا بدون پروگرامر می شود ؟
                          این روزا خیلی افسرده شدم. نمیدونم باید چیکار کنم.. لطفا کمکم کنید
                          جدیدترین ویرایش توسط abolfazlabolfazl; ۲۰:۳۲ ۱۳۹۶/۰۲/۱۹.

دیدگاه

ممنون از این که به من کمک میکنید. خوب با سوکت سوزنی که به آردینیو وصل هست. از یک آدابتور به این سوکته وصل کردم وآردینیو روشن میشد.بعد از این اتفاق میکرو کنترلرش داغ می کنه و به خوبی کار نمی کنه.
                            با سلام و درود
                            اصولاً هنگامی که 8 ولت را به بخش Power Jack متصل می شود نباید میکروکنترلر آسیب ببیند زیرا بخش Power Jack به AMS1117 از نوع 5 ولتی متصل است و این قطعه ولتاژ ورودی را به 5 ولت کاهش می دهد و سپس مدار با 5 ولت تغذیه می شود.
                            لطفاً بررسی نمایید که چرا میکروکنترلر آسیب دیده است و نتیجه را اعلام نمایید.

من چند تا میکرو کنترلر مگا 328 دارم ولی نمی دونم چگونه بوت لودرش کنم چون پرو گرامر هم ندارم. آیا بدون پروگرامر می شود ؟
                            [...]
                            با سلام و درود
                            طبق روش بیان شده در این صفحه اگر یک Arduino Uno سالم داشته باشید با استفاده از روشی به نام Arduino as ISP می توان بر روی سایر میکروکنترلرها Boot Loader ریخت.
                            جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۲۰:۴۵ ۱۳۹۶/۰۹/۲۴.

دیدگاه

احتمالا رگولاتورت سوخته چون من بطور تصادفی با آداپتور لپ تاپ که 19.7V 6.7A بود رو زدم و کار کرد( البته عمر رگولاتور کم میشه با ولتاژ بالای ١٢)
                              جدیدترین ویرایش توسط Pourya-84; ۱۳:۴۹ ۱۳۹۶/۰۹/۱۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X