اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت کلید جریانی DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت کلید جریانی DC

سلام و خسته نباشید
    میخوام یه کلید بسازم برای ماشینم برای تغییر سوخت بنزین به گاز درست کنم
    الان املاتور گاز برق مثبتشرو وصل میکنم میره روی گاز قطع که میکنم مثبت رو ماشین میره روی بنزین............(مثبتش از acc سوئیچ گرفتیم یعنی سوئیچ که بسته میشه برق مثبت قطع میشه)
    برق خودرو 12 ولت 74 آمپر

میخوام این کلید جوری عمل کنه ماشین که خاموش شد برق مثبت املاتور گاز رو بدون فشار دادن کلید قطع کنه (یعنی ماشین روی بنزین روشن بشه) دوباره کلید رو بزنیم بره روی گاز ماشین
    خواهشن کمک کنید
    سر راه این کلید دوتا شیر برقی است با یدونه املاتور
    ممنونم از سایت ECA

پاسخ : ساخت کلید جریانی DC

با سلام
    اگه درست متوجه منظورتون شده باشم؛ شما باید از یه رله استفاده کنین و خروجی که به امولاتور میره رو بر گردونین تو بوبین تا به عنوان خودنگهدار عمل کنه. رله تو حالت عادی قطع هست و ماشینتون روی بنزینه. اگه کلید فشرده بشه، رله عمل میکنه و میره روی گاز.
    برای برگردوندن به حالت بنزین هم باید یه کلید دیگه سر راه برقش بذارین که توی حالت عادی بسته باشه. حالا اگه این کلید فشرده بشه یا ماشین خاموش بشه، رله قطع میکنه و ماشین میره روی بنزین.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
      با سلام
      اگه درست متوجه منظورتون شده باشم؛ شما باید از یه رله استفاده کنین و خروجی که به امولاتور میره رو بر گردونین تو بوبین تا به عنوان خودنگهدار عمل کنه. رله تو حالت عادی قطع هست و ماشینتون روی بنزینه. اگه کلید فشرده بشه، رله عمل میکنه و میره روی گاز.
      برای برگردوندن به حالت بنزین هم باید یه کلید دیگه سر راه برقش بذارین که توی حالت عادی بسته باشه. حالا اگه این کلید فشرده بشه یا ماشین خاموش بشه، رله قطع میکنه و ماشین میره روی بنزین.
      دوست عزیز میتونی نقشش رو برام بکشی من متوجه نشدم ببخشید

دیدگاه

مدارش همون مدار کلیدهای استارت- استوپ هست.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
          مدارش همون مدار کلیدهای استارت- استوپ هست.
          فکرت قشنگ بود...ممنونم..فردا میسازم خبرشو میذارم

چون یکی رفیقام گفت فقط تریستور باید استفاده کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X