اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبکه برق کوچه ما سه سیم است یعنی یک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبکه برق کوچه ما سه سیم است یعنی یک

سلام بچه ها
    شبکه برق کوچه ما سه سیم است یعنی یکی فاز و بقیه روشنایی ونول.
    ولتاژی که چک کردم 205 تا 211 است ، اداره برق هم اومده ولی فایده ای نداره و میپیچونن.
    بنظرتون باید چکار کرد البته آخر شب و اول صبح ولتاژ 220 میشه ولی توج مصرف افت میکنه و مرتب یخچالمون خاموش میشه .
    راستی یخچاله محافظ داره ، آیا براش مشکلی پیش میآد ؟

پاسخ : شبکه برق کوچه ما سه سیم است یعنی یک

اگه محافظ داره مشکلی پیش نمیاد خاموش روشن شدنش به دلیل عمل کردن همین محافظ یخچال هست
    میتونید از استابلایزر استفاده کنید که برق ورودیتون را تثبیت کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکذر94
      سلام بچه ها
      شبکه برق کوچه ما سه سیم است یعنی یکی فاز و بقیه روشنایی ونول.
      ولتاژی که چک کردم 205 تا 211 است ، اداره برق هم اومده ولی فایده ای نداره و میپیچونن.
      بنظرتون باید چکار کرد البته آخر شب و اول صبح ولتاژ 220 میشه ولی توج مصرف افت میکنه و مرتب یخچالمون خاموش میشه .
      راستی یخچاله محافظ داره ، آیا براش مشکلی پیش میآد ؟
      با سلام
      دوست من ولتاژی که شما چک کردین زیاد کم نیست محافظ یخچال ها معمولا حداقل در ولتاژ180 و حداکثر در ولتاژ240 قطع میکنن و محدوده بین این دو ولتاژ طبیعی محسوب میشه برای محافظ یخچال
      شما وقتی یخچالتون خاموش میشه محافظ رو چک کنین اگه دیدین برقش وصل هست در اینصورت برد کنترلر یخچالتون معیوب شده که یا باید تعمیر بشه یا تعویض
      درضمن معمولا اگه برد معیوب بشه یخچال مدام سوت هشدار میکشه و خاموش میشه

دیدگاه

سلام
        شرکت توزیع موظف است که به تمام مشترکاش ولتاژ 230 ولت تحویل بده اما متاسفانه با توجه به پارتمان سازی های زیاد و افزایش بار
        سیستم توزیع همان سیستم قدیمی بوده و حتی در بعضی جاها که سیم های برق را میدزدند شرکت توزیع سیمها را با سیم آلومینیم تعویض میکند که هدایت الکتریکی آن از مس کمتر بوده و باعث افت ولتاژ بیشتری میشود که این مشکل در تابستان که کلرهای آبی و گازی روشن هستند بیشتر میشود :NO:
        دوست عزیز با ولتاژ 205 ولت شما 25 ولت افت ولتاژ دارید(25=205-230) که این افت ولتاژ در موتورهایی القایی مثل موتور کولر و یخچال باعث آسیب جدی میشود
        در موتورهای القایی موتور یک توان را با توجه به بار به شما تحویل میدهد(ولتاژضرب در جریان مساوی توان است)حال اگر ولتاژ افت کند موتور با افزایش جریان بار را تامین میکند که این جریان اضافه باعث گرم شدن بیش از حد موتور میشود(اگر زمانی که ولتاژ220است به موتور کولر دست بزنین احتمالا دستتون بسوزه) که اگر باعث سوختن آنی موتور نشود عمر موتور را به شدت کاهش میدهد و ممکن است چند ماهه دیگه تو وسط زمستان که افت ولتاژ هم نداریم موتور یخچال بسوزه
        مجوی درستی عهد زین جهان سست نهاد که این عجوزه عروس هزار داماد است

دیدگاه

ببخشید ولی استدلالتون اشتباه به نظر میرسه.
          دلیلی نداره که وقتی ولتاژ کم میشه جریان هم زیاد بشه.
          شما توی استدلالتون توان را ثابت فرض کردید و گفتید چون ولتاژ کم کیشه پس جریان زیاد میشه.
          در حالی که ممکنه توان هم کم بشه.
          آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

با یقین تمام نمیتونم بگم توان ثابته ولی مطمئمنم که وقتی ولتاژ کم بشه جریان موتور زیاد میشه چون خودم بارها با این قضیه برخورد کردم
            مجوی درستی عهد زین جهان سست نهاد که این عجوزه عروس هزار داماد است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X