اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنتاکتور و استپ واستارت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنتاکتور و استپ واستارت

سلام دوستان عزیز
    من می خوام به وسیله ی یک کنتاکتور مناسب و دو کلید استپ و استارت در دو نقطه یکسری چراغ رو روشن خاموش کنم.
    لطفا با ذکر مدل کنتاکتور من رو راهنمایی کنید.در ضمن من رشته ام برق نیست و این رو برای یه باغ می خوام که چراغهاش رو وصل کنم.
    خیلی ممنون میشم :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

پاسخ : کنتاکتور و استپ واستارت

نوشته اصلی توسط adambarfi
    سلام دوستان عزیز
    من می خوام به وسیله ی یک کنتاکتور مناسب و دو کلید استپ و استارت در دو نقطه یکسری چراغ رو روشن خاموش کنم.
    لطفا با ذکر مدل کنتاکتور من رو راهنمایی کنید.در ضمن من رشته ام برق نیست و این رو برای یه باغ می خوام که چراغهاش رو وصل کنم.
    خیلی ممنون میشم :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
    سلام
    خوش اومدید :rolleyes:
    تعداد لامپ ها و توانشون چقدره؟
    اگه از دو نقطه هست میتوان با کلید تبدیل به راحتی این کار را انجام داد
    یا کار رو یه خورده خرج داره مثلا با وای فای یا بلوتوث یا sms یا ریموت
    :job:

دیدگاه

سلام علاوه بر شستی میتونید از فتوسل نیز استفاده کنید
      ولی با شستی باید استپ ها سری استارت ها موازی و یه تیغه خود نگهدار تو مدار بوببین قرار بدید تو نت سرچ کنید کنترل یک موتور از دو نقطه
      مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

دیدگاه

سلام. برق باغتون سه فازه یا تکفاز؟؟؟
        روش سیم کشی: با سیم 0/75 یا 1 از فاز وصل کنید به یه فیوز RFT، خروجی فیوزو وصل کنید به تیغه بسته شستی(استارت ،استپ دوبل باشه بهتره).روی شستی با NC مشخصه. خروجی تیغه رو وصل کن به تیغه باز شستی(همون شستی دوبلی که از NC استفاده کردی. این تیغه با NO مشخصه).خروجی NO را به تیغه کنتاکتور وصل کن.(روی کنتاکتور با A1 مشخصه). به A2 کنتاکتور نول وصل کن. در ضمن دو سیم از NO که روی کنتاکتور هست بگیر و با NO شستی موازی کن. یعنی ورودی NO کنتاکتور را به ورودی NO شستی وصل کن و خروجی NO کنتاکتور را به خروجی NO شستی وصل کن. برای یه نقطه دیگه باغ نیز همین کار رو انجام دهیدآ‌
        دو نفر در دنيا ضرر مي کنند:
        اول آن کس که مال دارد و خرج نمي کند و دوم کسي که علم دارد و عمل نمي کند.

دیدگاه

دوستان گل خیلی ممنون از پاسخ هاتون.
          بله سه فازه.
          از کلید تبدیل یا بلوتوث یا فوتوسل نمی خوام استفاده بشه چون لامپ ها در حدود 5000w مصرف دارن
          و وسیله معقول تر کنتاکتوره. :job: :job: :job: :job:
          بعد می خواستم بدونم کنتاکتور نوع خاصی مورد نیازه؟

دیدگاه

سلام
            چون سه فازه باید لامپها رو تقسیم کنی بین هر سه فاز یعنی تقریبا هر فاز میشه1700وات یعنی حدود هفت هشت آمپرکنتاکتور باید تحمل این جریان رو داشته باشه
            اگه لامپها رشته ای ساده یا کم مصرف باشن جریان راه اندازی نداری ولی اگه از هر نوع لامپی که ترانس و استارتر داره استفاده کنی یه جریان راه اندازیم داری
            از محلی هم که میخوای استارت استپ نقطه دوم رو بزاری باید یه کابل سه رشته (چهار رشته نکشی خرج بزاری رو دست خودت )تا تابلو یا نقطه اول بکشی
            مجوی درستی عهد زین جهان سست نهاد که این عجوزه عروس هزار داماد است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X