اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درست کردن بازوی متحرک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درست کردن بازوی متحرک

سلام وقت همگی انشاالله بخیرباشه من بیشتر از ده سال که برنامه نویسی به نزدیک به 10 زبان برنامه نویسی مختلف رو انجام می دم اما مشکل بنده اینکه به تازگی می خوام کاری در زمینه الکترونیک انجام بدم و یک بازوی چرخان رو بهش فرمان بدم و به حرکت دربیاد اما هیچ اطلاعاتی ندارم که باچه میکرو کنترلی انجام می شه یا چطور است؟ لطفا راهنمایی کنید باتشکر

پاسخ : درست کردن بازوی متحرک

سلام دوست عزیز
    با همه میکرو ها میتونید کار کنید
    avr
    pic
    arm
    و یا بوردهای arduino
    حالا مشکل شما کجاست؟
    اکثرا با سی میشه برای میکرو های بالا برنامه نوشت
    telgram:09396888049

دیدگاه

سلام مجدد آقا تشکر فکرنمی کردم انقدرسریع پاسخ بدید دمتون گرم خیلی عالی بود اطلاعات مشکل اینجاست من هیچ تجربه ای توی الکترونیک ندارم اول لطفا چندتا کتاب پایه ای مثل مدارمنطقی یا چیزی اگه مدنظر شماست بهم پیشنهاد بدید بگیرم دوم مشکل من در این کاراینکه چطور این میکرو رو ساخت و پرداخته کنم تا به اجرا برسه یعنی می خوام یه ذهنیت بهم بدید که از اول تا اجرا به چه صورت می شه مثل سناریو شروع کار تا پایان ممنون می شم.

دیدگاه

خواهش میکنم مهندس جان
        عرض کنم خدمتتون من پایان نامم رو یه بازو کار میکنم که باید بسازمش
        در بازو ها از سرو موتورها استفاده میشه چون زاویه دلخواه رو میتونیم داشته باشیم و در قسمت کنترلر هم از arduino mega2560 استفاده میکنم
        شما رشتتون چیه؟
        چرا میخواهید بازوی ربات بسازین البته اگر فضولی نیست

دیدگاه

عرض به حضور نازنینت یکی از دوستان می خواد که یه بازو برای جابجایی درست کنه خوب منم می خوام براش این رو درست کنم مهندس نازنین من تحصیل دانشگاهی ندارم بهش راستش اعتقاد هم ندارم چون همه فارق از تحصیل ها می یان تو آموزشگاه ها ودنبال درس عملین ورشته خودم هم نرم افزاره البته با احترام به شما دوست نازنین من 17 ساله از سن 7 سالگیم تو زمینه های vfx,gfx,cg,cgi,sfx, برنامه نویسی سیستم عامل لینوکس اندروید و گرافیک سال 2004 هم با دلفی به دنیای برنامه نویسی وارد شدم وبعد باقی زبان ها ... فعالت کردم هفت سال در آموزشگاه های مختلف تدریس کردم و خلاصه سرت رو درد نیارم مهندس گل دوست دارم تو سخت افزار و الکترونیک هم از توانم استفاده بکنم به لطف خداوند مهربان.خیلی عالی حالا برام اگه لطف کنی موضوع رو باز کنی و اطلاعات بیشتری بهم بدی ممنون می شم؟ درباره
          Arduino هم تحقیق کردم و خود آموز گرفتم می خوام یکی بگرم و شروع کنم پیشنهاد و راهنمایی خیلی عالی بود و ازتون ممنونم.

دیدگاه

البته ببخشید یهو پریدم وسط بحث
            چون پروژه درسی یکی از دوستان ساخت بازو سه درجه آزادی بود بعد من براش برنامه نویسی و کارهاش رو انجام دادم
            برای شروع هم پیشنهاد میدم برید تاپیک
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=107127.0
            برای کار با آردینو خوبه
            ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

ممنون این صفحه رودیده بودم قبل توسط همین دوست بزرگوارما نوشته شده انشاالله پاسخ ماروهم بدن

دیدگاه

سلام شرمنده نتونستم زودتر جواب بدم
                خب برای شروع شما یه بورد آردوینو بگیرید و یکم باهاش کار کنید تا یه چیزایی دستتون بیاد بعد یه سرو موتور بهش متصل کنید و اونو کنترل کنید
                سرو موتور من از فروشگاه سایت خریدم
                http://eshop.eca.ir/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1/3453-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%81%D9%84%D8%B2%DB%8C-mg995-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-13-%DA%A9%DB%8C%D9%84%D9%88%DA%AF%D8%B1%D9%85.html

شما میخواین این بازو چطور کنترل بشه؟
                دستی؟(joystick)
                یا یک کار خاصی رو انجام بده فقط مثه جابجایی (pick and place robotic arm)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X