اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک !

با سلام (:
    من جدیداٌ برای بلندگوهای کامپیوترم از یک امپلی فایر آماده با آی سی TAD1557 استفاده کردم . به دلایلی بجای استفاده از پاور کامیپوتر برای تغذیه اون ترجیح دادم از یک منبع 12 ولت مستقل استفاده کنم . حالا هربار که میخوام تغذیه مدار رو وصل کنم صدای صوت شدیدی به مدت چند ثانیه تو بلندگو میاد و میره حتی اگه ولوم هم در کمترین حالت قرار بگیره باز هم این صدای مزاحم موقع وصل تغذیه آمپلی فایر پیش میاد . مشکل از کجاست ؟ ممکنه بخاطر رگوله نبودن منبع باشه ؟

ممنون
    گاهی به آسمان نگاه کن ...

کمک !

سلام

لطفا کمی بیشتر توضیح بدین.........
    آیا منبع تغذیه و آمپلی فایر را در یک جعبه قرار داده اید یا خیر ........
    اگر شماتیک مدارها رو اینجا قرار بدین بهتر میتونیم کمکتون کنیم .
    احتمالا هنگام وصل منبع تغذیه یک نویز در مدار ایجاد میشه و در یک حلقه فیدبک مثبت قرار می گیره و باعث نوسان مدار و ایجاد سوت میشه .
    گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
    وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

کمک !

با سلام (:
      راستش برای امپلی فایر یک منبع تغذیه ساختم به این صورت که یک خروجی ترانس 12 ولت 1 آمپری که داشتم رو دادم به یک پل دیود و + و - رو گرفتم بعد هم یک خازن 2200 میکرو و یک خازن 100 نانو رو برای کاهش ریپل استفاده کردم خروجی رو هم به یک رگولاتور 12 ولت دادم در خرئجی رگولاتور هم دو بازه یک خازن 100 میکرو و 100 نانو به صورت موازی قرار دادم و 12 ولت حاصل شده به این طریق رو به تغذیه امپلی فایر وصل کردم . الان همه چیز خوب کار میکنه جز اون صوت لعنتی که موقع وصل تغذیه به مدت چند ثانیه ایجاد میشه .

ممنون

دیدگاه

کمک !

سلام.
        من الکترونیک بلد نیستم ولی به نظر من سوتش به اون خازن 2200 میکرو فاراد مربوط میشه.
        :x
        الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

کمک !

سلام
          ببین امیر جان اینجوری نمیتونم کمک زیادی بکنم ، چون نه شکلی و نه نقشه ای در اختیارمونه .

تنها چیزی که به فکرم میرسه اینه که : اگه ترانسفورماتور منبع تغذیه همراه با آمپلیفایر در یک جعبه باشند و ترانسفورمر ایزوله نشده باشه ، میدان مغناطیسی اون روی آمپلیفایر اثر میذاره و باعث نویز میشه.

پاینده باشید.
          گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
          وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

کمک !

دوست عزیز یکبار 1557 رو بدون رگلاتور ببند ببین چی میشه
            در ضمن 1557 جریان حداکثر 4 آمپر دارد اینرانیز در نظر بگیرید
            خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
            چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
            ژان پل سارتر
            [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

کمک !

با سلام (:
              از دوستان عزیزی که جواب من رو دادن تشکر میکنم باید بگم که :
              حذف اون خازن 2200 میکرویی روی نویز مزاحم تاثیری نداشت حتی باعت ایجاد یک صدای خرخر دائمی هم توی بلندگوها شد! بستن بدون رگولاتور هم باعث میشه که آی سی به سرعت گرم بشه و با گرم شدن آی سی کیفیت صدای خروجی هم شروع به افت میکنه اما من فکر کنم حق با hoomat عزیز باشه و مشکل از تاثیر میدان مغناطیسی ترانش روی آی سی باشه چون فاصله آمپلی فایر و ترانس روی برد خیلی کمه . ( البته بازکردن رگولاتور آی سی تاثیری روی کاهش صدای مزاحم نداره ). سعی میکنم ترانس رو از مدار کمی ایزوله کنم اگه مشکل بازم باقی بود شماتیک مدار رو میذارم شاید دوستان بتونند کمکی بکنند

از همگی ممنون

شاد باشید

دیدگاه

کمک !

احتمالش خیلی خیلی کمه! شما در مدارتون یک حالت ناپایدار در ابتدای روشن شدن دارید خیلی بعید میدونم که به نویز محیط ربط داشته باشه. به هر حال فالست و تماشا

شهریار
                Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

کمک !

نوشته اصلی توسط shahriar
                  احتمالش خیلی خیلی کمه! شما در مدارتون یک حالت ناپایدار در ابتدای روشن شدن دارید خیلی بعید میدونم که به نویز محیط ربط داشته باشه. به هر حال فالست و تماشا

شهریار
                  کاملا صحیح میفرمایید من خودم از این ic زیاد استفاده کردم ولی نویز اصلا روش اثر نمیکنه

در ضمن شما که در اول گفتید از ps کامپیوترتون استفاده کنید(بدون خازن و رگلاتور) ببینید چیمیشه
                  خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
                  چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
                  ژان پل سارتر
                  [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X