اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یک اسپکر پرتابل کوچک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت یک اسپکر پرتابل کوچک

سلام--
    چطوری میتوان یک اسپکر کوچک پرتابل برای گوش کردن به رادیو از مویایلم درست کنم یونیت 2 اینچ یا 4 اینچ باشد-- و تک اسپکر--باند چند اینچ خوبه؟؟چند وات بخرم ؟؟اهم ان چند باشد؟؟
    2-اگر خواسته باشم یک کیت رادیو بخرم یا درست کنم چکار کنم فقط موج fm کافی است--

پاسخ : ساخت یک اسپکر پرتابل کوچک

نوشته اصلی توسط poloton7
    سلام--
    چطوری میتوان یک اسپکر کوچک پرتابل برای گوش کردن به رادیو از مویایلم درست کنم یونیت 2 اینچ یا 4 اینچ باشد-- و تک اسپکر--باند چند اینچ خوبه؟؟چند وات بخرم ؟؟اهم ان چند باشد؟؟
    این سوال هارو پاسخ بدید یه مدار خوب بهتون بدم:
    1:ولتاژحداکثر چقدر باشه؟
    2:چند وات باشه
    3:ختما مونو باشه یا استریو فرقی نداره؟
    اگه بخوای یه ماژول معرفی می کنم بهت هم رادیو رم گوشی ویو اس بی بخوره5ولته اگر هم نه که یه ماژول رادیو اف ام بذار
    حالا به اون سوال ها پاسخ بدید تا بعدا مشخص بشه
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط poloton7
      سلام--
      شما نیاز به یک امپلیفایر به علاوه یک باند دارید!
      پیشنهاد من این است که از TDA2822 استفاده کنید ( شماتیک بریج ان در دیتاشیتش هست همون کافیه)( از پایه 5 به 7 از یه خازن حدود 5 نانو استفاده کنید)
      3 عدد باتری لیتیوم یون هم نیاز دارید (در این صورت قدرت امپلی ما بین 1.5 تا 2 وات میشود) (ساخت شارژرش تو لینک زیر
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100571.0
      باند هم 8 اهم و 2 یا 3 وات (مهمتر از وات باند قطر دهنه ان میباشد که 10 تا 15 سانت عالیه!!)

سوالی بود درخدمتم

[center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
      منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
      خیلی حال داد
      ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت یک اسپکر پرتابل کوچک

نوشته اصلی توسط 11101010000
        سلام
        شما نیاز به یک امپلیفایر به علاوه یک باند دارید!
        پیشنهاد من این است که از TDA2822 استفاده کنید ( شماتیک بریج ان در دیتاشیتش هست همون کافیه)( از پایه 5 به 7 از یه خازن حدود 5 نانو استفاده کنید)
        3 عدد باتری لیتیوم یون هم نیاز دارید (در این صورت قدرت امپلی ما بین 1.5 تا 2 وات میشود) (ساخت شارژرش تو لینک زیر
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100571.0
        باند هم 8 اهم و 2 یا 3 وات (مهمتر از وات باند قطر دهنه ان میباشد که 10 تا 15 سانت عالیه!!)

سوالی بود درخدمتم
        سلام
        سوال من در مورد شارژ هست
        این شارژر مگه برا یک باتری نیست؟
        چطوری میشه 3 عدد باطری و همزمان شارژ کرد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
          سلام
          سوال من در مورد شارژ هست
          این شارژر مگه برا یک باتری نیست؟
          چطوری میشه 3 عدد باطری و همزمان شارژ کرد ؟
          راهی نیست جز اینکه 3 تا ازش بسازی
          من خیلی دنبال شارژری بودم که بشه 3 یا بیشتر تا (!!!)باتری رو شارژ کنه و بالانسر هم داشته باشه ولی ندیدم
          [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
          خیلی حال داد

دیدگاه

کار رو سخت نکن نمیشه که
            این ایسی6ولت بیشتر نمی خواد
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

این مداریه که باید ببندی

باطری هم هم می تونی از 4تا باطری قلمی استفاده کنی
              اگه می خوایشارژی باشه باطری لیتیوم یون هست با ولتاژ7ولت ویک دیود میشه شارژش کردمن این کارو می کنم مشکلی پیش نیومده تا الان
              موفق باشی
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                کار رو سخت نکن نمیشه که
                این ایسی6ولت بیشتر نمی خواد
                دیتاشیتو خوندی؟
                توی دیتاشیت نوشته با ولتاژ 6 ولت حداکثر 9. وات قدرته داره (یعنی چرت)
                باید 10-15 ولت بهش برسه تا صدا بلند باشه
                این مداریه که باید ببندی
                منم همینو میگفتم (:|
                باطری هم هم می تونی از 4تا باطری قلمی استفاده کنی
                اگه می خوایشارژی باشه باطری لیتیوم یون هست با ولتاژ7ولت ویک دیود میشه شارژش کردمن این کارو می کنم مشکلی پیش نیومده تا الان
                موفق باشی
                گفتم که، 6 ولت جواب نمیده اگه بخوا از قلمی استفاده کنی باید 9-10تا قلمی بزاری
                با دیود شارژ میکنی؟؟ :eek:
                احتمال منفجر شدن یا کاهش شدید عمر باتری وجود داره
                اون لیتیوم 7 ولتی ها هم از سری کردن 2 تا باتری 3.7 ولت لیتیوم یئون استفاده کردن و برای شارژش باید از هم جدا و سپس توسط MP73831(تاپیکی که گفتم) شارژ شن
                خیلی حال داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 11101010000
                  دیتاشیتو خوندی؟
                  توی دیتاشیت نوشته با ولتاژ 6 ولت حداکثر 9. وات قدرته داره (یعنی چرت)
                  باید 10-15 ولت بهش برسه تا صدا بلند باشهمنم همینو میگفتم (:|گفتم که، 6 ولت جواب نمیده اگه بخوا از قلمی استفاده کنی باید 9-10تا قلمی بزاری
                  با دیود شارژ میکنی؟؟ :eek:
                  احتمال منفجر شدن یا کاهش شدید عمر باتری وجود داره
                  اون لیتیوم 7 ولتی ها هم از سری کردن 2 تا باتری 3.7 ولت لیتیوم یئون استفاده کردن و برای شارژش باید از هم جدا و سپس توسط MP73831(تاپیکی که گفتم) شارژ شن
                  بله با دیود شارژ می کنم من کلا کارام روی اصول خودمه یاد به حرف کسی گوش نمیدم
                  خو ایشون می خوان یه قابل حمل درست کنن
                  اگه قدرت زیاد واسشون مهمه اره باید 12ولتیا15ولت داد ولی اگه نهبا6ولت هم میشه درستش کرد
                  حرف اخر من:
                  خو اگه می خواد12ولت بده از این مدار استفاده کنه خیلی بهتره

Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

بله با دیود شارژ می کنم من کلا کارام روی اصول خودمه یاد به حرف کسی گوش نمیدم
                    خو ایشون می خوان یه قابل حمل درست کنن
                    اگه قدرت زیاد واسشون مهمه اره باید 12ولتیا15ولت داد ولی اگه نهبا6ولت هم میشه درستش کرد
                    حرف اخر من:
                    خو اگه می خواد12ولت بده از این مدار استفاده کنه خیلی بهتره
                    چه اصول بی پایه ای :mrgreen:
                    بگذریم
                    چرا این بهتره؟ کیفیت 2822 بیشتره!!!توانشم بیشتر!!
                    خیلی حال داد

دیدگاه

اخه اینم توانش5تا10واته
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط poloton7
                        سلام--
                        یکی از مشکلات که چند نفر هم میخواستن بسازن ولی به مشکل خوردن تقویت خروجی هدفون موبایل بوده چون خروجی گوشی از کلاس D هست اول باید از این مشکل عبور کنید

برای اسپیکر پرتابل باید توان پایین بکار ببرید به نظر من سیم بندی بریچ ای سی TDA2822 که دوستان هم بهش اشاره کردن مناسبه

بلندگو هم نسبت به جعبه ای که باطری شارژ و مدار درش جایی میگیره باید انتخاب کنید

اگر قراره با یک بار شارژ مدت زیادی را مثلا در بیابان باشید که دسترسی به برق ندارید بهتر باطری های شارژی را برای حدود 15 ولت انتخاب کنید و با یه ای سی رگولاتور سوئچینگ (LM2576) از نوع 5 ولت ولتاژ را به 5 ولت برسونید

با این کار پایداری و مدت زمان بیشتری میتونید ازش کار بکشید

2 اگر بخواید کلا یه رادیو بسازید ای سی تیونر TA2003P چیز خوبیه البته دردسرهای فرکانس بالا رو داره و باید مهارت کافی رو داشته باشی

و البته خروجی را بازم از 2822 استفاده کنی

و .....
                        --------------------------- --------------------------

دیدگاه

با تشکر از دوستان مطالب خیلی خوبی یاد گرفتم وتجربه خوبی پیدا کردم با این راهنمایی خوب---
                          اگر خواسته باشم یا اسپکر 2 اینچ یا 4 اینچ ثابت درست کنم که دوشاخه اش را به برق بزنم واز طریق موبایلم رادیو گوش کنم چطوری این اسپکر را درست کنم؟؟؟
                          ايت الله بهجت:به علم تان عمل کنيد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط poloton7
                            با تشکر از دوستان مطالب خیلی خوبی یاد گرفتم وتجربه خوبی پیدا کردم با این راهنمایی خوب---
                            اگر خواسته باشم یا اسپکر 2 اینچ یا 4 اینچ ثابت درست کنم که دوشاخه اش را به برق بزنم واز طریق موبایلم رادیو گوش کنم چطوری این اسپکر را درست کنم؟؟؟
                            اگه قدرت زیادتر بخوای می تونی از ای سی های دیگه ای هم استفاده کنی
                            اگه از همین ای سی استفاده می کنیTDA2822یه ترانس12ولت1امپر بزار واسش یکسوساز وخازن صافی فراموش نشه....سوالی داشتی درخدمتم
                            موفق باشی
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط poloton7
                              اینم امپلی فایره و باید براش ترانس گیر بیراری (امپلی فایری ندیدم که مستقیم با برق 220 ولت کار کنه)
                              اونی هم که احمدی گفته میشه ولی واتش کمه (برای پرتابل خوبه) ومعمولا" برای کار با برق و این چیزا توان بالا حال میده!!!

نوشته اصلی توسط شعیب
                              چگونگی ساخت آمپلی فایر از ابتدا تا انتها:
                              مرحله اول : ورود به سایت 320 ولت دات کام
                              http://320volt.com/category/bjt-mosfet-anfi-devreleri/
                              مرحله دوم : انتخاب مدار مورد نظر با توجه به توانهای ذکر شده و موجود بودن قطعات در نزدیکترین فروشگاهها
                              مرحله سوم : دانلود PCB
                              مرحله ی چهارم : چاپ PCB روی کاغذ و درآوردنش روی فیبر مدار چاپی و سوراخکاری و راه اندازی مدار و...
                              مرحله پنجم : تهیه ی منبع تغذیه (اگه برای ماشین خواستید همونجا DC DC هست دانلود کنید و بسازید)
                              :biggrin:
                              خیلی حال داد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X