اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آهنربا دائمی**کمک**

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت آهنربا دائمی**کمک**

درود دوستان... :biggrin:
    من تعداد زیادی آهنربا نیاز دارم که رفتم تهیه کردم :redface:،10 عدد اهنربا که فوق العاده قوی هم هستن اندازشون نصف سکه میشه دونه ای 2500 تومن که ده تاش شد 25 هزار تومن :angry:
    خلاصه اینکه من یک اهنربای بزرکتر نیاز دارم مثلا 10 cm در 5 cm ایا با استفاده ازین اهنربا هایی که خریدم میتونم از ی تیکه اهن(مسلما باید نوع خاصی باشه) اهنربا دائمی ساخت البته با قدرتی زیاد مثل اهنربا های خودم؟؟؟

پاسخ : ساخت آهنربا دائمی**کمک**

آهن ماده ی فرومغناطیس نرم است و بعد مدتی خاصیتش را از دست میده.
    اینجا انواع آهنربای دائم را نوشته.
    http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D8%A2%D9%87%D9%86%D8%B1%D8%A8%D8%A 7%DB%8C+%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85%DB%8C&SSORetu rnPage=Check&Rand=0
    که تازه اگه این مواد را هم داشته باشید به یه میدان خیلی قوی اولیه نیاز دارید که در دسترس شما نیست.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

شما اگر کارت فوریه و وقت نداری و کیفیت برات مهم نیست یک تیکه فولاد بردار و درون یک سیم پیچ بزرگ بزار .
      سیم پیچ هم با یک منبع خیلی جریان بالا راه بنداز.
      سیم کلفت با تعداد دور زیاد.
      برای جریان می تونی از باطری خودرو برای چند ثانیه استفاده کنی که تا 200 آمپر جریان می ده.
      البته کار خطرناکیه ممکنه به باطری صدمه بزنه اگر جزیان از جریان نامی باطری بیشتر بشه.
      ولی اصلا کار علمی نیست.
      درست ترش اینه که همه چیزو حساب کنی و یک مسیر با رلاکتانس کم با مثلا آهن نرم یا پرمالوی یا فریت ایجاد کنی و آهن سخت رو وسطش بزاری.
      با فولاد فقط می شه یک میدان مغناطیسی بزرگ ولی با چگالی شار کم درست کرد.
      ماده بدرد بخوری نیست ولی در دسترس.
      منم دقیق نمی دونم حد اشباع و میزان هیسترزیسش چقدره.
      شما خودت تحقیق کن.

دیدگاه

سلام
        اگر بخواهید یک تکه فولاد رو آهنربا کنید ابتدا باید گرمش کنید تا رنگش به سفیدی برسه بعد در یک میدان مغناطیسی
        قوی قرار بدین و صبر کنید تا دماش کم بشه و نور حاصل از گرما از بین بره..........
        برای ساخت آهنربای الکتریکی هیچگاه از فریت استفاده نکنید چون اندوکسیون مغناطیسی پایینی داره.........
        سعی کنید از هسته ترانس آهنی یا آهن معمولی استفاده کنید........اون قطعه ایکه قراره مغناطیس بشه
        باید در مسیر بسته آهنربای الکتریکی قرار بگیره....

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X