اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خراب شدن فایلها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خراب شدن فایلها

بنام خدا
    سلام
    بنده مدتی است که در صفحات اینترنتم صفحات تبلیغاتی زیادی باز میشود .
    چند روز پیش کامپیوتر رو روشن کردم دیدم تمام اطلاعات آدرسها موزیلاحذف شده اما در کروم حذف نشده بود و دوباره شروع کردم پسورد سایتها را دادم .
    بعد دیدم هیچکدام از فایلهای ورد پی دی اف اتوکد عکسها باز نمیشوند . البته فایلهای جدید را که بریزم باز میشه
    ضمنا دیدم یک ویروسی در تمام فولدرها پخش شده . اسمش یادم رفته تو اسمش help داشت .
    چکار کنم؟
    ضمنا این فایلها که خراب شده تو کامپیوتر دیگر هم باز نمیشود
    جالب اینکه یک نرم افزاری دارم که یکسری فایل ورد و اتوکد داره . فایلهای ورد و اتوکد در اون نرم افزار باز میشه
    هک نشدم؟
    ممنون از راهنمایی دوستان
    www.Askdin.com
    www.BEKco.ir

پاسخ : خراب شدن فایلها

نوشته اصلی توسط بنده خدا
    بنام خدا
    سلام
    بنده مدتی است که در صفحات اینترنتم صفحات تبلیغاتی زیادی باز میشود .
    چند روز پیش کامپیوتر رو روشن کردم دیدم تمام اطلاعات آدرسها حذف شده و دوباره شروع کردم پسورد سایتها را دادم .
    بعد دیدم هیچکدام از فایلهای ورد پی دی اف اتوکد عکسها باز نمیشوند . البته فایلهای جدید را که بریزم باز میشه
    ضمنا دیدم یک ویروسی در تمام فولدرها پخش شده . اسمش یادم رفته تو اسمش help داشت .
    چکار کنم؟
    ضمنا این فایلها که خراب شده تو کامپیوتر دیگر هم باز نمیشود
    جالب اینکه یک نرم افزاری دارم که یکسری فایل مرد و اتوکد داره . فایلهای ورد و اتوکد در اون نرم افزار باز میشه
    ممنون از راهنمایی دوستان
    سلام عزیز
    باتوجه به توضیحات:
    باید با یک دیسک نجات کامپیوترتون رو ویروس کشی کنید!بهترین کار ممکن همینه.من دیسک نجاتesetرو پیشنهاد میدم

دیدگاه

ویروسم help_decrypt بوده . این یک باج افزار است که فایلها رو کد میکنه و درخواست میده 500 دلار بریزیم و اگر نریزیم 1000 دلار میشه . این جدیدا دوباره فعال شده . تمام فایلهای ورد پی دی اف عکس و فیلم اتوکد و .... را خراب کرده .
      eset ادعا میکنه در اپدیت جدید انتی این را ارائه داده
      میگن راهش
      1- ریکاوری
      2- باج دادن
      است
      چه کنیم؟
      www.Askdin.com
      www.BEKco.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنده خدا
        ویروسم help_decrypt بوده . این یک باج افزار است که فایلها رو کد میکنه و درخواست میده 500 دلار بریزیم و اگر نریزیم 1000 دلار میشه . این جدیدا دوباره فعال شده . تمام فایلهای ورد پی دی اف عکس و فیلم اتوکد و .... را خراب کرده .
        eset ادعا میکنه در اپدیت جدید انتی این را ارائه داده
        میگن راهش
        1- ریکاوری
        2- باج دادن
        است
        چه کنیم؟
        دوست عزیز از دیسک نجات استفاده کردید؟

دیدگاه

از این نرم افزار هم استفاده کنید ببینید چی میشه؟ :smile:
          http://nabzsoftware.com/download/cry...0-removal-tool

دیدگاه

باسلام
            ====
            پست 38 تاپیک زیر
            http://ashiyane.org/forums/showthrea...l=1#post849564
            نوع ویروس: باجگیر
            اسم ویروس: CTB-Locker
            طرز کار ویروس:
            این ویروس فایل ها را کریپت encrypt یا همون کدگزاری میکند اما بعد از این عمل خودش را نابود میکند و فقط یه باج افزار از خودش باقی میگزارد
            و برای دیکد decrypt یا همون رمز گشایی باید مبلغی را به باج افزار پرداخت کرد .
            ==
            اگر از سیستم خود نسخه پشتیبان دارید بهتره که از آن استفاده کنید...
            اگر نسخه پشتیبان ندارید پاک کردن ویروس خیلی سخت است.
            نکته ، دقت کنید که اگه این باج افزار را پاک کنید فایل های شما رمز گشایی نمیشود و به همان حالت خراب میماند!
            برای پاک کردن آن روش های زیادی وجود دارد ، در اینترنت جستجو کن.

این ویروس فایل های اصلی را پاک میکند و کپی آن هارا به صورت کدگزاری شده ثبت میکند! و همانطور که میدانیم ویندوز فایل های پاک شده را نگه میدارد !
            پس باید از یک نرم افزار برای ریکاوری فایل های پاک شده استفاده کرد، تا آن ها برگردند.
            من active boot disk recovery را پیشنهاد میکنم چون واقعا قویه
            http://soft98.ir/software/2084-Active-Boot-Disk-Suite.html
            موفق باشید
            باتشکر

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط AmirHossein98
            سلام عزیز
            باتوجه به توضیحات:
            باید با یک دیسک نجات کامپیوترتون رو ویروس کشی کنید!بهترین کار ممکن همینه.من دیسک نجاتesetرو پیشنهاد میدم
            دیگه دیر شده و ویروس فایل هارا رمز گزاری کرده ، اگه از فایل های خراب دیسک نجات بگیریم و ازش استفاده کنیم هیچ اتفاقی نمیوفته...
            1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
            من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
            !Electronic On! Programming On
            هوشمندانه سوال بپرسیم!
            http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

:biggrin:دیگه دیر شده و ویروس فایل هارا رمز گزاری کرده ، اگه از فایل های خراب دیسک نجات بگیریم و ازش استفاده کنیم هیچ اتفاقی نمیوفته... :biggrin:

دیسک نجات حالتی از آنتی ویروسه که مثل ویندوز بوت میشه و در محیطی که ویروس قادر به فعالیت نیست خود ویروس و یا اثراتش رو از بین میبره!

دیدگاه

:biggrin:دیگه دیر شده و ویروس فایل هارا رمز گزاری کرده ، اگه از فایل های خراب دیسک نجات بگیریم و ازش استفاده کنیم هیچ اتفاقی نمیوفته... :biggrin:

دیسک نجات حالتی از آنتی ویروسه که مثل ویندوز بوت میشه و در محیطی که ویروس قادر به فعالیت نیست خود ویروس و یا اثراتش رو از بین میبره!
                نه اقا ، ویروس وقتی که کاراشو میکنه نابود میشه
                بجاش فقط یه باجگیر میمونه که اگه اونم پاک کنی اثرات ویروس هنوز هم پابرجا میمونه
                هوشمندانه سوال بپرسیم!

دیدگاه

یه چیزی بگم
                  این نرم افزار های ریکاوری برای هارد خوب نیستنا
                  عمر هاردو کم میکنن
                  در ضمن اگه توی اونجایی که فایلاتو میخوای ریکاوری کنی اگه چیزی جدیدا" ریخته باشی احتمال داره که دیگه نشه ریکاوریش کرد چون فایل ریخته شده میره و روی فضای اطلاعاتی ای که فایل پاک شده بوده میشینه و دیگه هیچ اثری از فایل قبلی نمیمونه!!!!
                  و چون شما میگین که این ویروسه فایلا رو پاک میکنه و توی همون ادرس یدونه رمز گذاری شدشو میزاره ممکنه اون اتفاق بالایی افتاده باشه و نتونی ریکاوری کنی و به فایلات برسی :biggrin:
                  [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
                  منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
                  خیلی حال داد
                  ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : خراب شدن فایلها

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
                    نه اقا ، ویروس وقتی که کاراشو میکنه نابود میشه
                    بجاش فقط یه باجگیر میمونه که اگه اونم پاک کنی اثرات ویروس هنوز هم پابرجا میمونه
                    ویروس فقط یدونست و چند بخشه و هیچ جاش نابود نمیشه :nerd:
                    اگر ایشون با دیسک نجات سیستمشون رو اسکن کنند ویروس از بین میره واز آلوده کردن فایلهای بیشتر جلوگیری کنه.ولی بعدش فایلهاشون با روشهایی باید برگردونن
                    که با روش هایی که در اینترنت هست احتمال میدم که برگردوندن فایلها سخت نباشه
                    اگر ایشون یک نمونه فایل کریپت شده در اینجا قرار بدند شاید بتونم یه کارایی کنم :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 11101010000
                      یه چیزی بگم
                      عمر هاردو کم میکنن
                      در ضمن اگه توی اونجایی که فایلاتو میخوای ریکاوری کنی اگه چیزی جدیدا" ریخته باشی احتمال داره که دیگه نشه ریکاوریش کرد چون فایل ریخته شده میره و روی فضای اطلاعاتی ای که فایل پاک شده بوده میشینه و دیگه هیچ اثری از فایل قبلی نمیمونه!!!!
                      و چون شما میگین که این ویروسه فایلا رو پاک میکنه و توی همون ادرس یدونه رمز گذاری شدشو میزاره ممکنه اون اتفاق بالایی افتاده باشه و نتونی ریکاوری کنی و به فایلات برسی :biggrin:
                      نه آقا
                      فایل کپی را در سکتور های جدید میزاره و فایل اصلی رو پاک میکنه.

اضافه شده در تاریخ :
                      ویروس فقط یدونست و چند بخشه و هیچ جاش نابود نمیشه :nerd:
                      اگر ایشون با دیسک نجات سیستمشون رو اسکن کنند ویروس از بین میره واز آلوده کردن فایلهای بیشتر جلوگیری کنه.ولی بعدش فایلهاشون با روشهایی باید برگردونن
                      که با روش هایی که در اینترنت هست احتمال میدم که برگردوندن فایلها سخت نباشه
                      اگر ایشون یک نمونه فایل کریپت شده در اینجا قرار بدند شاید بتونم یه کارایی کنم :read:
                      شما منبع داری که ویروس ctb-locker خودشو نابود نمیکنه؟
                      من هزار تا منبع دارم که ویروس خودشو نابود میکنه و باجگیر میمونه ازش...
                      قسمت اخر اینو بخونید:
                      http://www.arka.ir/news/ctb-locker-چیست/

به این پاک کردن میگن خودکشی ویروس ، که فقط بعضی از ویروسا این قابلیت رو دارن (که مثلا روش کد گزاری شناسایی نشه)

ضمنا این ویروس همه ی فایل هایی که براش تعریف شده رو خراب میکنه و بعد نابود میشه

اضافه شده در تاریخ :
                      نوشته اصلی توسط 11101010000
                      یه چیزی بگم
                      عمر هاردو کم میکنن
                      ببینم شما منبع داری درمورد همین گفته تون؟
                      هوشمندانه سوال بپرسیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee

ببینم شما منبع داری درمورد همین گفته تون؟
                        والا نه
                        یه استاد کامپیوتر داشتیم میگفت نرم افزار ریکاوری میاد و حافظه رو پرچم گذاری میکنه !!! :eek: و این باعث میشه که عمر هارد بیاد پایین (حالامم نمیدونم چیه ، شاید خودت بفهمی منظورش چیه)
                        زاید در این حوزه اطلاعات ندارم و همونتایی که گفتم فقط بلدم :biggrin:
                        اینم بگم که یارو بیسواد نبودا کلی اختراع داشت و ....
                        [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
                        منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
                        خیلی حال داد
                        ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

دیدگاه

سلام
                          ممنون از دوستان
                          اسم فایل ویروس HELP_Decrypt است .
                          بنده فایلهای این را هم پاک کردم .
                          یعنی کلا بی خیال اطلاعاتم شم ؟
                          این هم یک فایل دیسکریپت شده
                          http://bekco.ir/download/AVR_Noise.pdf
                          www.Askdin.com
                          www.BEKco.ir

دیدگاه

یک سوال دارم
                            این یک ویروس است یا هک؟
                            وقتی دیدم تمام فولدرها پر از HELP_Decrypt ( البته در درایو cو d دیدم و در درایوهای دیگه ندیدم . شاید بخاطر اینکه وقتی دیدم ورد کار نمیکنه درایو سی ودس رو دیفریگ کردم ) با سرچ پاکشون کردم . فکر میکردم دیروزش فلش زدم به دستگاه ویروس از فلش اومده . فلش رو زدم توش ویروس نبود .
                            یک فایل وردی میخواستم فلش رو زدم به لپتاپ . امروز دیدم لپ تاپ مشکل پیدا نکرده .(آ‌یعنی ویروس توسط فلش منتقل نشده )

در توضیحاتی که در اینترنت درباره این ویروس است اینطور آمده
                            http://www.kamiran.asia/article-print-39.html
                            این بدافزار برای شروع عملیات کد گذاری نیاز به ارتباط آنلاین با سرورهای مرکزی خود دارد
                            معمولا کد گشایی این باجگیری های دیجیتالی ماهها به طول می انجامد و تا دستگیری عوامل طراح آنها کدها لو نخواهد رفت.

سوال بنده اینست که اسم این مشکل هک شدن است یا ویروسی شدن ؟ یعنی با انتخاب و بصورت هدایت شده کامپیوترم اینطوری شده یا بصورت اتفاقی از سایتها یا باز کردن میل ویروسی شده ام ؟ یعنی با توجه به اینکه تو اون فایل گفته مسببین دستگیر بشن این کار نباید در حد وسیع انجام شود چون وقتی در حد وسیع باشد احتمال لو رفتن عوامل افزایش پیدا میکند . بنابراین آیا این کار بصورت گزینشی انجام میشود یا عمومی؟
                            www.Askdin.com
                            www.BEKco.ir

دیدگاه

این ویروس در واقع یه بات نت هم هست!
                              چون به اینترنت متصل میشود
                              هم هکه هم ویروس
                              !http://blog.mitechmate.com/remove-help_decrypt-virus-manually/
                              اموزش پاک کردن در لینک بالا
                              باید از ریکاوری کننده ی فایل های پاک شده استفاده کنی
                              هیچ فایلی پاک نمیشود و روی هارد میماند ، و به راحتی میشه بازیابی کرد

اضافه شده در تاریخ :
                              نوشته اصلی توسط بنده خدا
                              سلام
                              ممنون از دوستان
                              اسم فایل ویروس HELP_Decrypt است .
                              بنده فایلهای این را هم پاک کردم .
                              یعنی کلا بی خیال اطلاعاتم شم ؟
                              این هم یک فایل دیسکریپت شده
                              http://bekco.ir/download/AVR_Noise.pdf
                              اوف واقعا فایل رو ترکونده!
                              درضمن این دیکریپت نیس کریپت هست
                              کریپت یعنی رمز گزاری شده(یا همون فایل خراب)
                              دیکریپت یعنی رمزگشایی شده(یعنی فایل سالم)
                              هوشمندانه سوال بپرسیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X