اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل دما با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل دما با میکرو

سلام بچه ها
    باید یه چیزی بسازم به شرح زیر:اگه اساتید میتونن کمکم کنن
    من باید یه محفظه بسازم که دمای محیطش 10 - درجه باشه.بعد به ازای یک دقیقه 1 درجه گرم بشه.بعد از یک ساعت به دمای 50 درجه برسه.و یک ساعت توهمون دما کار کنه .بعد از دمای 50 درجه که هست بعد به ازای یک دقیقه یک درجه سرد شه و بعد از یک ساعت به 10- برسه و یک ساعت توی دمای 10- کار کنه.و به همین ترتیب این سیکل 250 بار تکرار شود. :read:
    نمیدونم چه طور باید بسازمش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    الان توی مرحله اول اولم اگه کسی میتونه کمکم کنه :question:
    از المنت و کمپرسور میشه واسه تنظیم دماش استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : کنترل دما با میکرو

نوشته اصلی توسط S H
    سلام بچه ها
    باید یه چیزی بسازم به شرح زیر:اگه اساتید میتونن کمکم کنن
    من باید یه محفظه بسازم که دمای محیطش 10 - درجه باشه.بعد به ازای یک دقیقه 1 درجه گرم بشه.بعد از یک ساعت به دمای 50 درجه برسه.و یک ساعت توهمون دما کار کنه .بعد از دمای 50 درجه که هست بعد به ازای یک دقیقه یک درجه سرد شه و بعد از یک ساعت به 10- برسه و یک ساعت توی دمای 10- کار کنه.و به همین ترتیب این سیکل 250 بار تکرار شود. :read:
    نمیدونم چه طور باید بسازمش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    الان توی مرحله اول اولم اگه کسی میتونه کمکم کنه :question:
    از المنت و کمپرسور میشه واسه تنظیم دماش استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    شدن که میشه ولی باید المنت و کمپرسورش خیلی قوی باشه
    با یه سنسور دمای خوب با ساده هم میشه مثل ال ام 35 و البته ای دی سی میکرو
    با چه زبانی میخواین؟؟

دیدگاه

من با بسکام کار میکنم .
      ممنون از توجه و راهنمایی تون :nice:
      میشه بیشتر راهنماییم کنید؟

دیدگاه

سلام
        ابعاد محفظتون چقدره؟
        شما به المنت و کمپرسوری که بسته به ابعادتون بین یک پنجم تا یکسوم اسب بخار، نیاز دارید ،باید بگم که کمپرسور نمی تونه با شیبی که شما میخواید محفظه رو سرد کنه بنابراین شما باید یک محفظه کوچک برای اواپراتور کمپرسور داشته باشید وبه کمک فن نم نم سرما رو منتقل کنید وبرای المنت هم همینطور

دیدگاه

حقیقتش من میخوام چند تا پروژکتور رو داخلش روشن بزارم و به این ترتیب این پروژکتورها رو تست کنم که آیا توی دماهای مختلف میتونه کار کنه یا نه؟این نوعی شبیه سازیه یکی از تست های کیفیته استاندارده
          مثلا 1*1 باشه ابعادش فکر کنم خوب باشه

دیدگاه

این 2 محفظه کوچیک رو چطور به اون محفظه بزرگ وصل کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            نمیدونم چیکار کنم؟

دیدگاه

دوست عزیز اولاً باید مساله توزیع یکنواخت حرارت (چه گرما چه سرما) و ایزولاسیون (عایق بودن از نظر حرارتی) محفظه را کاملاً رعایت کنید
              برای کنترل دما حتماً باید از کنترلر دمای PID با سیگنال خروجی خروجی استاندارد مثلاً جریان 4 تا 20 میلی آمپر استفاده کنید
              که بتوانید با استفاده از SSR های قابل کنترل ، منبع دمای خودتون رو کنترل کنید و به دمای مطلوب برسید
              قبلاً تجربه همکاری در ساخت یک رفرنس دما از 25 الی 150 درجه با دقت 0.1 درجه برای کالیبره کردن سیستم های حرارتی را داشته ام
              که از کنترلر دمای PID شرکت اتونیکس با ورودی سنسور PT100 و خروجی 4 تا 20 میلی آمپر و دیمر SSR-40LA فوتک و هیترهای سرامیکی استفاده کرده بودیم
              در کل کار سطح بالایی حساب می شود و توضیح و تشریح طراحی و ساخت آن از حوصله انجمن خارج است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X