اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاثیر فرکانس بر ترانس-نسبت تبدیل ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاثیر فرکانس بر ترانس-نسبت تبدیل ترانس

دو تا سوال داشتم
    1-اگه فرکانس یه مدار رو ببرم بالا مثلا 50 کیلوهرتز بعد اون رو به یه ترانس افزاینده بدم خروجی هم 100 برابر میشه؟!
    2-درصورتی که جریان مصرفی خیلی کم باشه میشه از ترانس برعکس استفاده کرد مثلا از ترانس 220 به 12 به عنوان 12 به 220 استفاده کنم!؟
    3-یه ترانس رو تو وسایلم پیدا کردم نمیدونم نسبت تبدیلش چه قدره چه جوری نسبت تبدیلش رو پیدا کنم!؟
    (شد سه تا)
    فروش لاینسس انواع آنتی ویروس و محصولات مایکروسافت
    http://licenseha.ir/?ref=goldhack

پاسخ : تاثیر فرکانس بر ترانس-نسبت تبدیل ترانس

نوشته اصلی توسط gheytaran
    دو تا سوال داشتم
    1-اگه فرکانس یه مدار رو ببرم بالا مثلا 50 کیلوهرتز بعد اون رو به یه ترانس افزاینده بدم خروجی هم 100 برابر میشه؟!
    2-درصورتی که جریان مصرفی خیلی کم باشه میشه از ترانس برعکس استفاده کرد مثلا از ترانس 220 به 12 به عنوان 12 به 220 استفاده کنم!؟
    3-یه ترانس رو تو وسایلم پیدا کردم نمیدونم نسبت تبدیلش چه قدره چه جوری نسبت تبدیلش رو پیدا کنم!؟
    (شد سه تا)
    1-تا یه حدی اره چند برابر میشه بعد هسته به اشباع میره و دیگه خروجی کم میشه
    2-اره میشه ولی به خاطر تلفات خروجی 220 نیست
    3-باید یه ولتاژ متناوب کم بهش بدی بعد اونورش رو اندازه بگیری تقسیم بر هم کنی تقریبا نسبت تبدی رو بهت میده
    محک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gheytaran
      دو تا سوال داشتم
      (شد سه تا)
      1.از اونجایی که ترانس خاصیت سلفی داره،اگه فرکانس ورودی از فرکانس تشدید (f) دیگه خاصیت سلفی نداره و بیشتر شبیه به خازن عمل میکنه تا سلف.ولی اگه فرکانس ورودی از فرکانس تشدید کمتر باشه مشکلی نیست.

2.بله ولی تلفات زیاد میشه و به عنوان تست مشکلی نداره ولی برای استفاده دائم مشکل داره(تلفات زیاد)

3.یه ولتاژ ac بده خروجی رو اندازه بگیر و نسبتشونو حساب کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cortex-m3
        1.از اونجایی که ترانس خاصیت سلفی داره،اگه فرکانس ورودی از فرکانس تشدید (f) دیگه خاصیت سلفی نداره و بیشتر شبیه به خازن عمل میکنه تا سلف.ولی اگه فرکانس ورودی از فرکانس تشدید کمتر باشه مشکلی نیست.

2.بله ولی تلفات زیاد میشه و به عنوان تست مشکلی نداره ولی برای استفاده دائم مشکل داره(تلفات زیاد)

3.یه ولتاژ ac بده خروجی رو اندازه بگیر و نسبتشونو حساب کن.
        راهی هست فرکانس تشدید ترانس رو به دست بیارم!؟
        فروش لاینسس انواع آنتی ویروس و محصولات مایکروسافت
        http://licenseha.ir/?ref=goldhack

دیدگاه

یکی از راهها اینکه یه منبع با فرکانس متغیر داشته باشی و اونو به ترانس بدی و همزمان مقاومتشو اندازه بگیری.
          اگه از فرکانس کم شروع کنی،در فاز اول(فرکانسهای کمتر از f) با افزایش فرکانس،امپدانس هم زیاد میشه ولی وقتی به یه حدی از فرکانس رسیدی امپدانس شروع به کاهش میکنه(فاز دوم).اون فرکانسی که امپدانس از زیاد به کم میره،فرکانس تشدیده.

دیدگاه

در واقع تاثیز فرکانس در ترانس ها با میزان هسته مصرفی نسبت معکوس داره
            به این ترتیب که با افزایش فرکانس مقدار هسته کاهش پیدا می کنه
            از همین خاضیت استفاده شده و منایع تغدیه سوییچینگ ساهته شده
            برای مثال در پاور کامپیوتر 500 وات و فرکانس 100 کیلو هرتز هسته مصرفی بسیار کوچجکتر از ترانس با قدرت 500 وات و فرکانس 50 هرتز هستش

2-
            بله اساس کار کلیه ترانس ها همینه

3- دلت رو بزن به دریا و برق 220 بره ببین خروجی ش چفدره

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X