اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل اساسی با تریاک bt139 , bt136

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل اساسی با تریاک bt139 , bt136

سلام دوستان شرمنده که متن سئال زیاد شد.
    من مشغول ساخت یه دستگاه صنعتی هستم که برای کنترل ولتاژ 220 از تریاک استفاده کردم که به چند مشکل و سوال اساسی برخورد کردم

با توجه به نقشه بالا ورودی که از طرف میکرو اومده رو مستقیم زمین کردم در این صورت لامپ نباید هیچ وقت روشن بشه در صوریتکه وقتی لامپ خونه رو قطع و وصل می کنم یا دستگاه برقی رو به پریز برق میزنم لامپ تنگستن روی ترایاک یه چشمک کوچیک میزنه.
    نقش مقاومت 56 اهمی چیه؟این مدار بدون اون مقاومت هم کار میکنه ولی در اکثر مدار ها مقاومت 470 یا 330 اهمی میزارن،این مقاومت مقدارش چند باشه خوبه کمتر بزارم چه اتفاقی مافته بیشتر برام چی میشه.
    نقش مقاومت 82 اهمی چیه؟در خیلی از نقشه های این مقاومت وجود نداره!!!زمانیکه من از تریاک برای آمپر بالا استفاده می کنم وقتی با میکرو ترایاک رو روشن میکنم و بعد از چند ساعت که با میکرو ترایاک رو خاموش میکنم خاموش نمیشه ، وقتی این مقاومت میاد تو مدار این عیب خیلی بهتر میشه ولی بر طرف نمیشه

البته منظورم از قطع و وصل کردن ترایاک برای یک مدت کوتاه نیست ترایاک به مدت طولانی تو مدار هست و برای مدت کوتاه اکثر مقاومت های دلخواه تو مدار جواب میده.

پاسخ : مشکل اساسی با تریاک bt139 , bt136

به جای بار من یک لامپ تنگستن 500 وات گذاشتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X