اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایه های spi در atmega128 و atmega64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایه های spi در atmega128 و atmega64

سلام
    موقع پروگرام کردن atmega 64،بجای پایه های mosi,miso از پایه های PE0 , PE1 استفاده میکنند
    آیا در atmega 128 همینطور است؟
    و اما سوال اصلی
    من برای ارتباط spi در این آی سی ها باید از خود پایه های mosi و miso قرار داده شده خود میکرو استفاده کنم یا همون PE0 , PE1 ؟؟
    ممنون میشم کمک کنین

پاسخ : پایه های spi در atmega128 و atmega64

سلام من یه هفته پیش یه آی سی atmega64رو با PE0 و PE1 پروگرم کردم هیچ مشکلی نداشت .فک کنم 128 هم همینطور پروگرم بشه
    مجوی درستی عهد زین جهان سست نهاد که این عجوزه عروس هزار داماد است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rochyar
      سلام من یه هفته پیش یه آی سی atmega64رو با PE0 و PE1 پروگرم کردم هیچ مشکلی نداشت .فک کنم 128 هم همینطور پروگرم بشه
      ممنون برای پاسخ
      و اما در مورد پایه های SPI این میکرو ها اطلاع دقیق ندارین؟

دیدگاه

برای ارتباط spi در این آی سی ها باید از خود پایه های mosi و miso قرار داده شده خود میکرو استفاده کنم یا همون PE0 , PE1
        سلام

بله برای ارتباط سریال هم می تونید از همون پایه های PE0 , PE1 استفاده کنید

مگا64 و مگا128 هم تفاوتی ندارن در پروگرم کردن فقط دقت داشته باشید که در تنظیم فیوزبیت ها بیت compmode در Mega64 یا همون بیت M103C در Mega128 رو 1 کنید ( غیر فعالش کنید )

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط keivansadeghi
          فقط دقت داشته باشید که در تنظیم فیوزبیت ها بیت compmode در Mega64 یا همون بیت M103C در Mega128 رو 1 کنید ( غیر فعالش کنید )
          سلام. میشه بیشتر توضیح بدین؟ دلیل این کار چیه؟
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

سلام

تو خانواده ی avr قطعه ای وجود داره به اسم m103c که در واقع با 0 کردن اون فیوز بیت به مگا128 می فهمانیم که به اون آیسی تبدیل شه.

در واقع معادل M103C میشه با این کار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط keivansadeghi
              سلام

بله برای ارتباط سریال هم می تونید از همون پایه های PE0 , PE1 استفاده کنید

مگا64 و مگا128 هم تفاوتی ندارن در پروگرم کردن فقط دقت داشته باشید که در تنظیم فیوزبیت ها بیت compmode در Mega64 یا همون بیت M103C در Mega128 رو 1 کنید ( غیر فعالش کنید )

موفق باشید
              ممنون بابت پاسخ،من برد هارو دادم برای چاپ،پایه های mosi و miso رو در حالت spi از پایه های تعریف شده خود میکرو انتخاب کردم،یعنی جواب نمیده؟
              پس اگه قرار باشه هم در حالت پروگرام کردن و هم ارتباط spi بجای mosi و miso از PE0 و PE1 استفاده کنیم پس اصلا خود اتمل چرا قرار داده؟یعنی کلا اشتباه گذاشته؟اگر در مورد این موضوع اطلاعی دارین ممنون میشم دقیق تر کمک کنین،تشکر

دیدگاه

پایه های mosi و miso رو در حالت spi از پایه های تعریف شده خود میکرو انتخاب کردم،یعنی جواب نمیده؟
                اگه برای پروگرم کردن میکرو از پایه های mosi و miso استفاده کرده باشید به احتمال 99.99 درصد جواب نمیده چون برای پروگرم کردن این نوع میکرو باید از پایه های PDI و PDO استفاده کرد.
                باز می تونید تست کنید.

ارتباط spi
                راستش اطلاع دقیقی از ارتباط spi ندارم.منظور من از سریال ، همون ارتباط سریال که با پایه های RXD و TXD انجام میشد بود.

دیدگاه

پایه های RX و TX مربوط به رابط RS232 هسش.
                  پایه های MISO و MOSI مربوط به رابط SPI هستش.

دیدگاه

آقا keivan تشکر بابت پاسخ
                    منظور من دقیقا حرف آقا vahid بود
                    ممنون میشم راهنمایی کنید اگر کسی تست کرده

دیدگاه

با سلام

در استفاده از SPI هیچ فرقی بین این میکرو با بقیه نیست . فقط در پایه های مر بوط به پروگرمر تفاوت وجود داره .
                      اون پایه ها که خط کشیدم مر بوط به پروگرم کردن هست که باید به پروگرمر وصل بشه .
                      و در مورد پایه هی SPI هم داخل شماتیک معلومه که به MICRO SD متصل هستند.
                      موفق باشید
                      یاعلی
                      محمد.م

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad0
                        با سلام

در استفاده از SPI هیچ فرقی بین این میکرو با بقیه نیست . فقط در پایه های مر بوط به پروگرمر تفاوت وجود داره .
                        موفق باشید
                        یاعلی
                        کامل،مفید و خلاصه،بسیار ممنون از شما و بقیه دوستان
                        آرزوی موفقیت
                        علی یارتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad0 نمایش پست ها
                          با سلام

موفق باشید
                          یاعلی
                          درمورد پایه pen نیازی به مدار جانبی مثلا puul upیا puull down هست یا نه؟
                          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X