اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ باطری

سلام
    آیا میشه یک باطری 12 ولتی رو به آدابتور 9 ولتی وصل کرد تا شارژ بشه ؟ یا این کار باعث دشارژ شدنش میشه ؟ نظر شما چیه ؟
    من می خوام یه باطری 12 ولتی رو بذارم زیر شارژ اما یک آدابتور 9 ولتی دارم. میشه این کارو کرد یا نه ؟
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

.

.
    فایل های پیوست شده

دیدگاه

پاسخ : شارژ باطری

ازتون خیلی ممنونم. دو تا سئوال برام پیش اومد.

1 - میشه از این مدار برای 180 ولت در خروجی استفاده کرد ؟ (برای استفاده در یک مدار دیگه)
      2- مدار دوبرابر کننده برای DC هم موجود هست یا نه ؟

باز هم از توجهتون ممنونم.
      دلا یاران سه قسمند ار بدانی
      زبانی اند و نانی اند و جانی
      به نانی نان بده از در برانش
      محبت کن به یاران زبانی
      و لیکن یار جانی را به دست آر
      به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

.

دیدگاه

1 - میشه از این مدار برای 180 ولت در خروجی استفاده کرد ؟ (برای استفاده در یک مدار دیگه)
          2- مدار دوبرابر کننده برای DC هم موجود هست یا نه ؟
          1- فقط محض یاد آوری : لطفا دقت کنید که چی را دارید به چی تبدیل می کنید. DC را به AC بدون اینورتر نمی تونید تبدیل کنید...

2- قیمت مبدل های DC به DC آماده یک کم زیاده و معمولا به صورت اختصاصی هستند. یعنی مثلا 6 ولت به 12 یا 12 به 24 . فکر نکنم به صورت دوبرابر کننده و سه برابر کننده و اینها باشه که هر چی بخوای ورودی بهش بدی و هر چی بخوای ازش بگیری
          از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
          گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام
            من یه مدار میخام که وقتی برق رفت تغذیه مدار از باطری باشه و باطری کار کنه

دیدگاه

با رله قابل انجام است.
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام
                من یه پنل خورشیدی دارم برق حدود 4.5 ولت میده میخواستم باش یه باطری را شارژ کنم !
                چه باطری استفاده کنم ؟
                شارژش چه جوریه ؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط riple
                  سلام
                  من یه پنل خورشیدی دارم برق حدود 4.5 ولت میده میخواستم باش یه باطری را شارژ کنم !
                  چه باطری استفاده کنم ؟
                  شارژش چه جوریه ؟!
                  سلام دایی جان
                  هرچند این پروژه کمی عجیب به نظر میاد چون معمولا همه باطری دارن بعد میرن سراغ تامین شارژ اما شما منبع داری و می خوای باطری مناسبشو پیدا کنی. اما می تونی یه باطری 3.7 ولت موبایل بخری و با این پانل شارژش کنی.
                  مدارات شارژ باطری از ساده تا پیچیده هست.
                  سادش با یه مقاومته! و پیچیدش استفاده از میکروکنترلر و تزریق جریانه که انتهای شارژ هم با دمای باطری معلوم میشه.
                  اگه باطری های موبایل رو بدقت نگاه کنی می بینی یک یا دوپایه اضافه دارند که مربوط به سنسور دمای داخل باطریه.
                  مدار شارژ داخل گوشی باهمین سنسور تشخیص میده باطری کاملا شارژ شده و جلوی شارژ اضافی و خراب شدن باطری رو می گیره.
                  با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام . میخواستم بدونم چجوری میتونم باطری عکس زیر رو شارژ کنم ؟
                    این باطری برای تلفن بی سیمی هست که از خود تلفن استفاده ای نمیشه و من میخوام از باطریش برای روشن کردن سه تا چراغ smd که موازی هستن استفاده کنم و چراغو روی دوچرخه ببندم .
                    البته چراغم تو این عکس smd هاش سری هستن ولی اگه مشکل باطری رو حل کنم اونارو موازی میکنم .
                    باطری رو توی خود تلفن با شارژر اصلی شارژ کردم و ظاهرا باطری سالمه . حتی power led که دقیقا نمیودنم یک واته یا سه وات سفید به راحتی و بدون مشکل با باطری روشن شد . از smd های موجود در عکس هم به باطری وصل کردم و درست کار میکرد .

لطفا دوتا سوال رو پاسخ بدید :
                    1 - چجوری میتونم از روی خود دوچرخه شارژش کنم ؟ دینامی هست که با این باطری سازگار باشه ؟
                    2 - میتونم باطری رو از روی دوچرخه جدا کنم و توی خونه شارژ کنم . ولی چجوری ؟ آدابتور 1.5 تا 12 ولت تو خونه دارم . با چه ولتاژی باید شارژ بشه تا باطری خراب نشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzamshch نمایش پست ها
                      سلام . میخواستم بدونم چجوری میتونم باطری عکس زیر رو شارژ کنم ؟
                      این باطری برای تلفن بی سیمی هست که از خود تلفن استفاده ای نمیشه و من میخوام از باطریش برای روشن کردن سه تا چراغ smd که موازی هستن استفاده کنم و چراغو روی دوچرخه ببندم .
                      البته چراغم تو این عکس smd هاش سری هستن ولی اگه مشکل باطری رو حل کنم اونارو موازی میکنم .
                      باطری رو توی خود تلفن با شارژر اصلی شارژ کردم و ظاهرا باطری سالمه . حتی power led که دقیقا نمیودنم یک واته یا سه وات سفید به راحتی و بدون مشکل با باطری روشن شد . از smd های موجود در عکس هم به باطری وصل کردم و درست کار میکرد .

لطفا دوتا سوال رو پاسخ بدید :
                      1 - چجوری میتونم از روی خود دوچرخه شارژش کنم ؟ دینامی هست که با این باطری سازگار باشه ؟
                      2 - میتونم باطری رو از روی دوچرخه جدا کنم و توی خونه شارژ کنم . ولی چجوری ؟ آدابتور 1.5 تا 12 ولت تو خونه دارم . با چه ولتاژی باید شارژ بشه تا باطری خراب نشه ؟
                      باسلام:
                      برای شارژ این باتری از دینام دوچرخه شما باید به خروجی دینام دوچرخه یک پل دیود نصب کنید. ( یک سر پل دیود به سیم اصلی دینام دوچرخه و یک سیم دیگر از پل دیود به بدنه دینام. خروجی پل دیود دارای ولتاژخروجی مثبت و منفی می باشد. شما باید این دوسیم را مستقیم و بدون خازن به قطب مثبت و منفی باتری وصل کنید. با حرکت اهرم دینام و وصل شدن سر ان که به لاستیک دوچرخه می خورد و با راه رفتن یا حرکت پدال دوچرخه باتری کم کم شارِ می شود. و دیکر نیازیبه شارژ آداپتور بیرونی ندارید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط ocsillator نمایش پست ها
                      سلام
                      آیا میشه یک باطری 12 ولتی رو به آدابتور 9 ولتی وصل کرد تا شارژ بشه ؟ یا این کار باعث دشارژ شدنش میشه ؟ نظر شما چیه ؟
                      من می خوام یه باطری 12 ولتی رو بذارم زیر شارژ اما یک آدابتور 9 ولتی دارم. میشه این کارو کرد یا نه ؟
                      باسلام:
                      کاربر گرامی برای شارژ باتری 12 ولت شما نیازمند یک ولتاژ14 ولت می باشید. مسلم است که یک آداپتور 9 ولت نمی تواند یک باتری 12 ولت را شارژ کند.
                      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                        باسلام:
                        برای شارژ این باتری از دینام دوچرخه شما باید به خروجی دینام دوچرخه یک پل دیود نصب کنید. ( یک سر پل دیود به سیم اصلی دینام دوچرخه و یک سیم دیگر از پل دیود به بدنه دینام. خروجی پل دیود دارای ولتاژخروجی مثبت و منفی می باشد. شما باید این دوسیم را مستقیم و بدون خازن به قطب مثبت و منفی باتری وصل کنید. با حرکت اهرم دینام و وصل شدن سر ان که به لاستیک دوچرخه می خورد و با راه رفتن یا حرکت پدال دوچرخه باتری کم کم شارِ می شود. و دیکر نیازیبه شارژ آداپتور بیرونی ندارید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

باسلام:
                        کاربر گرامی برای شارژ باتری 12 ولت شما نیازمند یک ولتاژ14 ولت می باشید. مسلم است که یک آداپتور 9 ولت نمی تواند یک باتری 12 ولت را شارژ کند.

ممنون از پاسختون جناب آقای تحیری .
                        میتونم با استفاده از یک led هم مثبت و منفی دینام رو بشناسم و هم باطری و در نتیجه میتونم هم نام ها رو به هم وصل کنم و فکر نمیکنم به پل دیود نیازی باشه . مگر اینکه برعکس چرحیدن چرخ دوچرخه رو هم در نظر بگیرم .
                        بیشتر منظورم از سوالی که مطرح کردم از نظر اندازه ولتاژ بود و نمیدونم ولتاژ دینام دوچرخه چه قدره . (یکی دو مدل تو اینترنت دیدم که 12 ولت بودن)
                        ولی باطری من همونطور که تو عکس مشخصه 3.6 ولت هستش . آیا اگه دینام دوچرخه که معمولا 12 ولت هستن رو به باطری 3.6 وصل کنم به باطری آسیب نمیزنه ؟ از مقاومت استفاده کنم ؟
                        طبق پاسخی که به اون یکی دوستمون دادید که برای باطری 12 ولت باید 14 ولت برق به باطری بدیم تا شارژ بشه .......... آیا میشه آدابتور رو روی 4.5 ولت تنظیم کنم و سیم هاشو به باطری 3.6 وصل کنم تا شارژ بشه ؟ الان همین کارو کردم و باطری رو شارژ میکنه فقط نمیدونم تو دراز مدت به باطری آسیب میزنه یا نه ؟

دیدگاه

اگر قرار بود باتری ها به همین سادگی شارژ بشن و عمر طولانی هم داشته باشند دیگه چه احتیاجی به مدارات شارژر و ای سی های شارژر بوود؟؟؟
                          شارژ باتری نیکل کادیم یک فرایند داره که از اول تا آخر باید کنترل بشه تا بشه ازش درست استفاده کرد .. توی نت بگردی قشنگ همه جور مدار هست
                          در ضمن دینام دوچرخه مگه مثبت منفی داره ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
                            اگر قرار بود باتری ها به همین سادگی شارژ بشن و عمر طولانی هم داشته باشند دیگه چه احتیاجی به مدارات شارژر و ای سی های شارژر بوود؟؟؟
                            شارژ باتری نیکل کادیم یک فرایند داره که از اول تا آخر باید کنترل بشه تا بشه ازش درست استفاده کرد .. توی نت بگردی قشنگ همه جور مدار هست
                            در ضمن دینام دوچرخه مگه مثبت منفی داره ؟؟؟
                            چشم . حتما میگردم .
                            راستش من زیاد سر در نمی یارم . مگه میشه که نداشته باشه ؟ پس چجوری جریان عبور میکنه ازش ؟ برای اون سیمی که ازش خارج میشه چه اسمی تعریف میشه ؟

دیدگاه

راحتتری کیت امادشو بخری ..
                              ولتاژ خروجی دینام AC هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X