اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آنتن مدار UHF و خط میکرو استریپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آنتن مدار UHF و خط میکرو استریپ

سلام دوستان،
    تصویر زیر، تنها شماتیک موجود داخل یه دیتاشیت 6 صفحه ای از یه ماژول UHF RFID هستش.
    خواستم لطف کنید من رو توی سوال های زیر راهنمایی کنید:
    .
    1- منظور از ANT-MMCXز چیه؟ من این المان رو داخل گوگل سرچ کردم و به دو نوع المان مشابه رسیدم. یکی ANT-GSMQB-MMCX-ND و یکی هم ANT-GPS-MMCX. کدوم یکی از این ها باید استفاده بشه؟ داخل ایران هستند؟ کسی تجربه ی کار باهاشون رو داره؟(فرکانس کاری ماژول 840 تا 930 مگاهرتز)
    .
    2- آنتن رو با microstrip-line-50-ohm به ماژول وصل کرده. این چیه؟ مگه ما نمیایم پایه ی آنتن رو با یه سیم به پایه ی ماژول وصل میکنیم، پس مقاومت 50 اهمی دیگه چیه؟ اگه این Micro stripe line کابل خاصی هستش، آیا من باید خودم بسازم و طراحیش کنم یا این که ساخته شده و طراحی شده ش توی بازار ایران موجوده؟
    .
    3- اگه من طبق همین شماتیک مدار رو روی برد بورد ببندم و به جای تغذیه هم از یه شارژر معمولی موبایل استفاده کنم (با فرض این که جریان لازم رو تامین میکنه)، بعد بیام RXD و TXDرو به پورت سریال رایانه وسط کنم، آیا مدارم قشنگ کار میکنه یا این که باید ریزه کاری های خاصی رو توی مدارهای مخابراتی رعایت کنم که داخل شماتیک نشون داده نشده؟
    .
    این هم شماتیک مذکور :

ممنون از همگی

پاسخ : آنتن مدار UHF و خط میکرو استریپ

سلام من با RFID کار نکردم ولی توضیحاتی بهت میدم
    1.mmcx یک نوع سوکت مخصوص فرکانس بالا هست و اندازه ان کوچک میباشد و کابل و کانتور مربوط به خودش را دارد و در تلفن های همراه نیز استفاده میشود در بازه ی که شما گفتی انتن اماده موجود هست یا میتونی از انتن میکرواستریپ استفاده کنی
    2. چون فرکانس بالا هست خط 50 اهمی(امپدانس) برای تطبیق اون ای سی به بار یا انتن هست و در فیبرهای مختلف طول و عرض متفاوت دارد و محاسبات خاص خود را دارد توجه کنید اگر امپدانس 50 اهمی نباشد نتیجه مطلوبی حاصل نمی شود
    3.برای تغذیه باید حتما از از رگولاتور با نویز پایین استفاده شود. و در مورد اتصال به رایانه اطلاعی ندارم
    در فرکانس رادیویی برای نتیجه خوب باید همه جوانب رو رعایت کنید.
    نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
    * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X