اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال دیتا از طریق تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال دیتا از طریق تلفن

سلام به همه دوستان.
    من می خوام بین 2 میکرو از طریق خط تلفن ارتباط برقرار کنم. به این صورت که میکرو 1 شماره گیری کنه میکرو 2 پس از برقراری ارتباط دیتا که دما رطوبت و ... است ؛رو دریافت کنه
    متاسفانه اطلاعات من در مورد مدارت مخابراتی کمه .دوستان اگه منو یاری کنن ممنون می شم.
    my e-mail:sozalah@yahoo.com

پاسخ : ارسال دیتا از طریق تلفن

می تونی از MT8880 استفاده کنی. کافیه تو طرفی که دما رو می خونه قرارش بدی. یه مدار آشکارساز زنگ هم نیاز داری تا وقتی زنگ خورد تعداد زنگ ها رو بشمره و خطو وصل کنه. وقتی بعد از برقراری تماس کد لازم از طرف اول وارد شد دما رو ارسال می کنه.

دیدگاه

از راهنمایی شما دوست عزیز متشکرم.
      چندتا مشکل کوچولو دارم:
      1-میکرو 2چطوری ارتباط رو وصل میکنه
      2-میکرو1 از کجا می فهمه که میکرو2 آماده دریافت اطلاعاته.
      یه سوال هم از مشهدی های عزیز داشتم
      mt8880 رو تو پاساژ مهتاب گیرم نیومد ،از کجا می تونم این آی سی رو گیر بیارم

دیدگاه

حتمن نیازی نیست که از mt8880 برای ارسال استفاده کنی. برای این کار یه پروژه به زبان سی هست که یکی از دوستان توی همین فروم هم گذاشته.
        البته اصلش توی داکیومنتهای شرکت اتمل هم هست.

دیدگاه

شاید اطلاعات من ناقص باشد!!!
          ولی تا جایی که می دونم به دلیل پهنای باند محدود در خطوط تلفن ارسال پالس راحت نیست واسه همینه که ازmt8880 استفاده می شه .
          دوست عزیز می شه بیشتر راهنمایی کنی که چطوری بدون این آی سی می شه دیتا ارسال کرد.

دیدگاه

نه همن DTMF ارسال میکنه. اینو یه نگا بنداز :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...78277#msg78277

دیدگاه

باز هم چند سوال بی جواب می مونه:
              1-میکرو اول چطوری می فهمه که میکرو دومی به تماس میکرو 1 جواب داده (در واقع میکرو 1 چطوری می فهمه که میکرو 2 آماده دریافت اطلاعات)؟
              2-حداکثر نرخ انتقال بین خطوط تلفن چقدره؟ تنظیم سرعت انتقال اطلاعات بین دو میکرو چگونه است؟
              3-نوع میکرو مهم نیست؟ فرقی نمی کنه که از pic استفاده کنم یا AVR ؟ (البته من ترجیح میدم از AVR و یسکام استفاده کنم)

دیدگاه

خوب من یه توضیح کلی می دم:
                1- شما توسط یک میکرو شماره مورد نظر رو میگیرید و میکروی دوم توسط آشکارساز زنگ تشخیص میده که زنگ زده شده و بعد توسط یه رله خط تلفن رو با یه مقاومت به زمین وصل میکنید تا خط تلفن در حلت اشغال قرار میگیره و منتظر دریافت سیگنال تن از میکروی اول میشه( اینجا میشه یه سیگنال تن بفرسته تا میکروی اول متوجه بشه که ارتباط برقرار شده). حالا کار میکروی اول شروع میشه که باید سیگنالهای تن مورد نظر رو بفرسته.
                2- در مورد سرعت انتقال اطلاعی ندارم ولی زیاد نیست.
                3- نوع میکرو هیچ فرقی نمیکنه و این پروژه که توی آدرسی که گفتم با avr هستش ولی با pic هم میشه. و در مورد بیسیک اطلاعی ندارم.

دیدگاه

با سلام به همه
                  ارتباط بین دوتا میکرو از طریق خط تلفن به چه درد می خوره میشه توضیح بدید
                  من تو این زمینه زیاد اطلاعات ندارم
                  سخت ترين چيزي كه مي توان در زندگي ياد گرفت اين است كه از روي كدام پل
                  بايد رد شد و كدام پل را بايد خراب كرد
                  از سه چيز متنفرم 1- خيانت 2- دروغ 3- نامردي
                  { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط *محمد*
                    با سلام به همه
                    ارتباط بین دوتا میکرو از طریق خط تلفن به چه درد می خوره میشه توضیح بدید
                    من تو این زمینه زیاد اطلاعات ندارم
                    شما فرض کن می خوای از راه دور دمای اتاقتو کنترل کنی یا اینکه می خوای چراغ اتاقو خاموش یا روشن کنی. یکی از راهایی که میشه استفاده کرد ارتباط از طریق خط تلفنه. به این وسیله میشه از طریق دیتا عبوری از مسیر تلفن به هدف مورد نظر رسید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X