اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دمای منفی با ترموکوبل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دمای منفی با ترموکوبل

آیا یا آی سی های درایو ترموکوبل میشه دمای منفی بخونیم
    من سنسوری احتیاج دارم که سرش پیچی باشه مثل سنسور های صنعتی که بتونم دمای بین -50 تا +100 با دقت نیم درجه بخونم
    دوستان چی پیشنهاد میکنند
    برای درایو سنسور چی پیشنهاد میکنید مثلا همین ترموکوبل چند تا IC برای درایوش هست توی بازار کدومشون بهتره؟؟؟

پاسخ : دمای منفی با ترموکوبل

آقا ICMAX6675 میتونه دمای منفی نمایش بده
    یکی گفت میشه ولی توی دیتاشیت چیزی نبود
    فقط نوشته
    Cold-Junction-Compensated K-Thermocouple-to-Digital Converter (0°C to +1024°C)

دیدگاه

سلام.
      دوست عزیز ترموکوپل استاندارد های مختلفی داره.
      ابتدا تو ویکی پدیا ترمو کوپل رو سرچ کن... و از جدول ارایه شده ، نوع ترموکوپل مناسب رو انتخاب کن و سپس برای اون نوع خاص از ترموکوپل دنبال راه انداز بگرد.
      ضمناً کلد جانکشن یک تکنیک برای کاهش خطا در مواقعی است دما های کوچکی داریم یا دقت زیادی لازم است...

دیدگاه

ممنون
        دقت نیم درجه خوبه
        یه مشکلی که هست از هر فروشنده ای که میپرسم این ترموکوپل چه نوعیه فقط میگه ترموکوپله دیگه ؟؟؟
        اصلا نوع اونو نمیدونند

دیدگاه

از رنگ سیم ها و محدوده دمایی مشخصه که چه نوعیه...

دیدگاه

SMT 160 بازه اش نزدیک به چیزیه که میخوای...
            ولی سنسور دیجیتاله .
            البته با استفاده از فیلتر ها و مدارات OPAMP میتونی خروجی اش رو به ولتاژ تبدیل کنی...
            کارت باهاش راه میوفته؟
            دیتا شیتش رو بخون.
            برای کار شما PT100 هم شاید خوب باشه بررسی کن. این سنسور ترموکوپل نیست ترمیستوره.

دیدگاه

ببینید من با LM35 کارم راه میافته
              مشکل اینجاست که حتما باید سرش پیچی باشه
              با ترموکوپل هم نمیشه ترموکوپل در دمای زیر 0 اصلا ولتاژ تولید نمیکنه MAX6675 بفهمه
              PT100 میشه استفاده کرد ولی مشکلات خودشو داره باید 20 تا سنسور بخونم باید با آی سی 4051 هر کدوم به ADC سوئیچ کنم که با توجه به خروجی کم PT100 وقتی توی 4051 میره ADC دمای کمتری نمایش میده خلاصه نوئیز شدیدی داره

دیدگاه

میتونید در یک قطعه فلزی smt160 جاسازی کنید... البته هیت سینک هایی برای اون وجود داره.
                میتونین نوع T0-220 اش رو بگیرید و به فلزی با شکل دلخواه پیچ کنید. (شکلش مثل 7805 هست!)
                اگر قیمت براتون مهم نیست در PT100 از پ امپ های کم نویز و یک سورس جریان دقیق استفاده کنید ، کار راحت تر میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X