اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فول رنج راه حلی برای مشکل پسندان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فول رنج راه حلی برای مشکل پسندان

هنوز بحث ها در مورد کیفیت بلند گوهای 2راهه و 3راهه از یادمان نرفته که فول رنج ها از راه رسیدند .این یونیت ها گاهی گران هم هستند. یکی از دوستانم اکنون منتظر است تا یک جفت سفارشیش از المان برسد.بعد از زسیدن این یونیت ها نوبت به ساخت جعبه میرسد.حتما جعبه کمی از انچه حدس میزنیم بزرگتر از اب در می اید.من هم منتظرم تا نتیجه را ببینم.اگر بلند گویی برای اتاقتان ساخته اید روش خاصی در ساخت جعبه دنبال کرده اید؟ یا نجارتان پیشنهاد نهایی را داده؟
    هومن متخصص درdiy

پاسخ : فول رنج راه حلی برای مشکل پسندان

روش ساخت جعبه، بسیار پیچیده و یکی از مهمترین قسمت ها در ساخت یک اسپیکر هست و معمولا از نرم افزار های مخصوص همین کار استفاده میشه و حتما باید با مشخصات درایوری که انتخاب میکنین، همخونی داشته باشه. حجم جعبه رو باید بر اساس اطلاعات موجود در دیتاشیت طراحی کرد. برای همین کسایی که در این امور خیلی سررشته ندارن سعی میکنن از طراحی های آماده استفاده بکنن. اما اکثر افراد بر استفاده از MDF ها قطور مثلا 25 میل و مواد دمپر خوب تاکید دارن. در ایران پیدا کردن درایورهای مختلف خیلی سخته. مگه فقط سفارش بدی برات بیارن.
    من بیشترین موفقیتی که داشتم، پیدا کردن یکسری درایور AAD(American Acoustic Designer) بوده. اونم دو سال پیش. چون می دونین که AAD درایور تنها نمی فروشه، و پیدا کردن اینها هم داستانی داره! شما جایی رو سراغ دارین، که درایور های مارک دار خوب بفروشن؟

شهریار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

پاسخ : فول رنج راه حلی برای مشکل پسندان

شهریار عزیز در مورد پیدا نشدن این یونیت ها در ایران حق با شماست.ولی اگر علاقه به صدایی خوب داریم باید بر موانع ان فایق شد.فقط من یک مارک دانمارکی از یونیت در خ جمهوری پاساژ امجد پیدا کردم که البته کار به ساخت وتست نرسید.باید قبول کرد تجربیات فنی سایرین در کشورهای دیگر می تواند از سوی ما مورد برسی قرار گیرد نه اینکه چند سال بعد تازه شروع کنیم.این بچه ها از فول رنج به تنهایی استفاده میکنند.و اندازه بزرگی جعبه های بلندگو هم مورد شوخی قرار می گیرد.
      راه دیگر استفاده از مارک های خوب اسپیکر می باشد .با قیمت پایین هم (البته نسبتا)میشود حرکت کرد.اگر در مورد استفاده از یک مارک خاص در ایران تجربه ا ی داری لطفا برای استفاده بقیه ان را ارسال کن.
      با تشکر هومن متخصص در diy

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X