اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رگولاتور 7.5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رگولاتور 7.5 ولت

سلام من به دنبال استفاده از رگولاتوری هستم که خروجی ان 7.5 ولت باشه چون می خواهم به کمک سلول خورشیدی 18 ولتی یک باتری لیتیوم انیون 7.4 ولتی 1 امپری رو شارژ کنم.

پاسخ : رگولاتور 7.5 ولت

نوشته اصلی توسط VAHIDGK
    سلام من به دنبال استفاده از رگولاتوری هستم که خروجی ان 7.5 ولت باشه چون می خواهم به کمک سلول خورشیدی 18 ولتی یک باتری لیتیوم انیون 7.4 ولتی 1 امپری رو شارژ کنم.
    باریکلا چه راحت
    رگولاتر 7.5 نداریم باید سوییچینگ باشه

دیدگاه

LM317 بازده مزخرف ولی ساده
      LM2576 بازده بالا ولی کمی پیچیده

درضمن ولتاژ شما باید 8.4V باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedxs
        باریکلا چه راحت
        رگولاتر 7.5 نداریم باید سوییچینگ باشه
        وایسا داداش ی سوتی توی انجمن ازت میگیرم .ولی بازم ممنون :job:

دیدگاه

کا رو سخت نکنید بزارید راحت باشه
          درسته توی رگو لاتور انرژی تلف شده زیاده ولی خیلی مدار ساده میشه
          هرچند رگولاتور7.5نداریم....
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام
            7.5 ولت ساختن کار سختی نیست
            با رگولاتور 7806 و یا 7805 میتونید این ولتاژ رو بسازید
            من با 7806 براتون طراحی کردم
            فقط کافیه ولتاژ رفرنس رو 1.5 ولت کنید

مقاومت ها استاندارد نیستن و باید از یک مقاومت ثابت استاندارد سری شده با یک مقاومت متغیر استفاده کنید
            بهتر هست R1 رو وات بالا بگیرید
            پیشنهاد من اینه که از مولتی ترن بجای پتانسیومتر معمولی استفاده کنید چون پتانسیومتر رفتار خطی نداره
            اولا که حتما هیت سینک مناسب برای رگولاتور تهیه کنید و در مورد جریان باید بگم که بهتره بیش از 500 میلی آمپر نکشید هم احتمال انفجار باتری هست و هم سوختن رگولاتور
            و ضمنان سری 78XX در صورت سوختن یکسره میشن !!! :mrgreen:
            پس اگر میخواید در صورت سوختن رگولاتون 18 ولت داخل باتریتون نره خروجی رو ایزوله کنید !
            برای ایزوله کردن میتونید از دیود زنر مناسب + فیوز استفاده کنید(اگر در این زمینه هم توضیح نیازه بگید)
            و در آخر تاکید میکنم که باتری های لیتیومی احتمال انفجار دارن oo: (احتمالا میدونید) و در مورد شارژ هم با اورشارژ خیلی زود خراب میشن پس نیاز به یک قطع کننده در زمان پر شدن باتری هم دارید
            اگر نظر شخصی من رو بخواید باتری های خشک اسیدی رو ترجیه میدم !!! :agree:
            حالا باز اگر کارتون رو دقیق بگید بهتر میشه راهنمایی کرد
            موفق باشید
            مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
            [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jervis
              با سلام

مقاومت ها استاندارد نیستن و باید از یک مقاومت ثابت استاندارد سری شده با یک مقاومت متغیر استفاده کنید
              پیشنهاد من اینه که از مولتی ترن بجای پتانسیومتر معمولی استفاده کنید چون پتانسیومتر رفتار خطی نداره
              اولا که حتما هیت سینک مناسب برای رگولاتور تهیه کنید و در مورد جریان باید بگم که بهتره بیش از 500 میلی آمپر نکشید هم احتمال انفجار باتری هست و هم سوختن رگولاتور
              پس اگر میخواید در صورت سوختن رگولاتون 18 ولت داخل باتریتون نره خروجی رو ایزوله کنید !
              برای ایزوله کردن میتونید از دیود زنر مناسب + فیوز استفاده کنید(اگر در این زمینه هم توضیح نیازه بگید)
              و در آخر تاکید میکنم که باتری های لیتیومی احتمال انفجار دارن oo: (احتمالا میدونید) و در مورد شارژ هم با اورشارژ خیلی زود خراب میشن پس نیاز به یک قطع کننده در زمان پر شدن باتری هم دارید
              موفق باشید
              سلام خیلی ممنون دوست عزیز.
              من در اصل می خوام باتری لیتیوم انیون رو شارژ کنم و بعد از شارژ شدن باتری از باتری شارژ شده برای تغذیه قسمت های دیگری استفاده کنم و از سلول ها هم بعد از شارژ کردن باتری لیتیوم انیون برای برای تغذیه قسمت های دیگه ای استفاده کنم یعنی سلول خورشیدی و باتری فقط زمانی به هم متصل میشن که باتری شارژش رو به اتمام باشه.باتری من 7.4 ولت 1 امپر بر ساعته چقدر طول میکشه که بتونم باتری رو شارژ کنم منظورم مدت زمانه؟
              بازم ممنون از راهنمای

دیدگاه

شما باید ولتاژ 8.4 رو به باطری بدید (با 7.5 ولت نمیتونید شارژ کنید).. در صورتی که برای شارژ از کنترل زمان و دمای باطری استفاده نمیکنید منبع تغذیه باید بیشتر از 400 میلی آمپر جریان نده تا خطر انفجار باطری به حداقل برسه
                برای داشتن 8.4هم میتونید ازرکولاتور 34063 (برای مدار میتونید از 34063 calculator استفاده کنید) یا از رگولاتور های سری lm257x استفاده کنید
                780x ها رگولاتور خطی هستند و تلفات زیادی دارن اگه بخواهید 18 ولت رو به 8.4 برسونید نصف توان رو باید هدر بدید
                زندگی پر ز وجود است ولی ..
                ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jervis
                  با سلام

موفق باشید
                  ما اخر نفهمیدیم این رگو لاتور ها بسوزن چی میشه یکی میگه من پدرش رو در اوردم ولی ندیدم ولتاژ ورودی توی خروجی بیاد یی میگه می سزه هیچی نمیشه فق وولتاژ قطع میشه
                  یکی هم میگه ولتاژ ورودی توی خروجی میاد.....چی شد اخر من نفهمیدم یکی یه جواب درست ودرمون بده به من
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                    ما اخر نفهمیدیم این رگو لاتور ها بسوزن چی میشه یکی میگه من پدرش رو در اوردم ولی ندیدم ولتاژ ورودی توی خروجی بیاد یی میگه می سزه هیچی نمیشه فق وولتاژ قطع میشه
                    یکی هم میگه ولتاژ ورودی توی خروجی میاد.....چی شد اخر من نفهمیدم یکی یه جواب درست ودرمون بده به من
                    یه نسخه کامل و آماده وجود نداره. میتونید یکی بخرید پدرشو در بیارین ببینین چی میشه....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X