اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد طراحی اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد طراحی اینورتر

سلام دوستان میخوام یه اینورتر 500 وات درست کن مجهز به ماژول اس ام اس و کنترش با میکرو کنترل باشه یعنی اگه خطایی داشت با میکرو رفع بشه برای پنل خورشیدی میخوام این مدارو پیدا کردم ولی برای قسمت های دیگش کمک کنید

در نا امیدی بسی امید است پایان شب سیه سپید است

پاسخ : سوال در مورد طراحی اینورتر

با سلام
    از آنجایی که فرکانس سوییچ در این مدار 50 یا 60 هرتز است راندمان پایین و تلفات بالا است همچنین حجم و اندازه ترانس آنرا حجیم و سنگین میکند ، ضمنا بعنوان اسیلاتور از 4047 استفاده شده که در مدارات سویچینگ اسیلاتور حرفه ای محسوب نمیشود پیشنهاد میکنم به بخش منابع تغذیه همین سایت مراجعه نمایید تا مدارات حرفه ای سویچینگ را ملاحظه نمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
      با سلام
      از آنجایی که فرکانس سوییچ در این مدار 50 یا 60 هرتز است راندمان پایین و تلفات بالا است همچنین حجم و اندازه ترانس آنرا حجیم و سنگین میکند ، ضمنا بعنوان اسیلاتور از 4047 استفاده شده که در مدارات سویچینگ اسیلاتور حرفه ای محسوب نمیشود پیشنهاد میکنم به بخش منابع تغذیه همین سایت مراجعه نمایید تا مدارات حرفه ای سویچینگ را ملاحظه نمایید.
      خیلی ممنون خوب میشه راهنمایی کنید تو چه فرکانسی و از چه ای سی استفاده کنم و اینکه اگه مداری دارید ممنون میشم . خلاصه شما استادو ماشاگرد :rolleyes:

اضافه شده در تاریخ :
      نوشته اصلی توسط nimdar
      با سلام
      این مدار چی؟

دیدگاه

با سلام
        مدار اخیر که ارائه شده مدار خوبی است چون از یک اسیلاتور حرفه ای سویچینگ در آن استفاده شده است . باز هم یادآوری میکنم به بخش منابع تغذیه همین سایت سری بزنید روشهای مختلف سویچینگ بررسی و مدارات خوبی ارائه شده است .

دیدگاه

سلام اگه بخوام اول ولتاژ 12 ولتو به فرکانس 20 کیلو برسونم بعد تقویت جریانش کنم از یک چک ردش کنم تا ولتاژ افزایش پیدا کنه و مجدد یکسوش کنم و این ولتاژ یکسو رو با فرکانس 50 بدم خروجی .این روش جواب میده؟

اضافه شده در تاریخ :
          واگه بخوام دومین مدارو که 250واته 500 وات کنم چیکار کنم ؟ممنون

اضافه شده در تاریخ :
          جوابی نبود اساتید من تازه واردم ذوقمو کور نکنید

اضافه شده در تاریخ :
          چقدر اساتید مهربونن

دیدگاه

با سلام
            بعد از ساختن اسیلاتور 20 کیلو هرتز میبایست آنرا بوسیله ترانزیستور و ترانسفورماتور سویچینگ تقویت نمایید توپولوژی های مختلفی برای این کار وجود دارد که بسته به نیاز انتخاب خواهند شد .
            دلیل برگشت به فرکانس 50 هرتز چیست ؟
            جهت تقویت از 250 وات به 500 وات بجز مدار اسیلاتور بقیه مدار باید مورد بازبینی و طراحی مجدد قرار گیرد.

***باز هم توصیه میکنم بجای آنکه منتظر ارائه مدار آماده از طرف کاربران باشید بخش منابع تغذیه همین سایت را مطالعه فرمایید.***

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X