اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست برنامه کنترل پمپ برای آبیاری اتوماتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست برنامه کنترل پمپ برای آبیاری اتوماتیک

با سلام خدمت دوستان عزیز برنامه ای به زبان c برای کنترل یک پمپ با avr می خواستم که بشه سر یک تایمی گل ها را آب بده . با تشکر

پاسخ : درخواست برنامه کنترل پمپ برای آبیاری اتوماتیک

منظورتون از تایم چیه
    1.مثلا سر یه ساعت
    2.یا مثلا هر 20 دقیقه یکبار
    Telegram:
    @reza_br_2489

Instagram:
    _amp_c

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      به نظر من ب فکر تایم و زمان خاصی نباشین
      از سنسور های رطوبت خاک استفاده کنین
      سنسورش نوع مختلفی داره مثلا یه نوع که دارای شاخکه فقط خشک بودن یا خیس بودن رو نشون میده
      اما سنسور هاییم موجوده که درصد رطوبت رو نشون میده
      من برای باغچه منزل قبلی از نوع اول این سنسور ها استفاده کردم برای ابیاری سبزی ها
      و جواب خوبی هم گرفتم
      اما برای یک باغچه یک سنسور کافی نیس
      مثلا سه نقطه از باغچه سنسور بگذارین (بسته به ابعاد) و بعد از مقایسه دستور باز شدن شیر برقی رو بدین
      موفق بااشین :job:

دیدگاه

جسارتا میتونید برنامه شو ارسال کنید

دیدگاه

سلام
          از این سنسور استفاده کنید

اسمش yl-69 هستش. فروشگاه سایت داره. هم خروجی آنالوگ داره که میتونید درصد رطوبت رو تشخیص بدید و هم خروجی دیجیتال داره. سنسور خیلی ساده و کاربردی هستش.
          www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

خب از این سنسور زیاد باید استفاده شه روشه دیگه ای نیست که از سنسور هم استفاده نشه

دیدگاه

ببین اگه میخوای سیستمت هوشمند باشه راهش همینه. ولی اگه فقط میخوای سیستمت خودکار باشه میتونی از تایمر استفاده کنید. مثلا میتونی بگی هر 12 ساعت یکبار 10 دقیقه آبیاری کنه و یا اینکه ساعت 12 و ساعت 0 آبیاری کنه.
              البته سنسوراشو خودتم میتونی بسازی.
              www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

سلام دوستان . وحید جان گفته بودی میشه سنسور رطوبت سنج را ساخت . چطوری میشه این کار رو کرد؟

دیدگاه

اینیه سنسور خطی است .با افزایش رطوبت مقدارولتاژخروجی کم میشود .
                  با استفاده ازadc میکرو می تونید اینو راش بندازید.و ازش استفاده کنید.
                  من خیلی وقت پیش با این سنسور گلدان دیجیتال برای جشنواره خوارزمی اموزش و پرورش ساختم.البته برای دانش اموزان خودم.
                  فکر کنم برنامه اش باشه اگه کسی خواست بگه در اختیارش بذارم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

برای قسمت پمپ هم می تونی از شیر برقی استفادهکنید و هم می تونید از پمپ اکواریوم استفاده کنید به نظرم پمپ اکواریوم بی دردسرتره
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                    اینیه سنسور خطی است .با افزایش رطوبت مقدارولتاژخروجی کم میشود .
                    با استفاده ازadc میکرو می تونید اینو راش بندازید.و ازش استفاده کنید.
                    من خیلی وقت پیش با این سنسور گلدان دیجیتال برای جشنواره خوارزمی اموزش و پرورش ساختم.البته برای دانش اموزان خودم.
                    فکر کنم برنامه اش باشه اگه کسی خواست بگه در اختیارش بذارم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

برای قسمت پمپ هم می تونی از شیر برقی استفادهکنید و هم می تونید از پمپ اکواریوم استفاده کنید به نظرم پمپ اکواریوم بی دردسرتره
                    با سلام و درود
                    طبق آزمایش های صورت گرفته خروجی حسگر YL-69 از یک رابطه ی خطی پیروی نمی کند.

می توان پس از تشخیص کم شدن رطوبت خاک به شیر برقی دستور داد تا باز شود و مقدار آبی که وارد باغچه می شود نیز با استفاده از حسگرهای جریان آب قابل تشخیص و محدود سازی است.

دیدگاه

می تونی بگی ازچه رابطه ای پیروی می کنه ؟کدوم ازمایش نشون داده این یه سنسور غیر خطی است
                      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                        می تونی بگی ازچه رابطه ای پیروی می کنه ؟کدوم ازمایش نشون داده این یه سنسور غیر خطی است
                        مقاله ای تحت عنوان "کالیبراسیون یک رطوبت سنج خاک ارزان قیمت جهت استفاده در سیستم های آبیاری قطره ای"
                        در "هشتمین کنگره ملی مهندسی ماشین های کشاورزی (بیوسیستم) و مکانیزاسیون ایران"
                        منتشر شده بود.
                        جدولی در آن مقاله قرار داشت که نشان می داد خروجی این حسگر خطی نیست و مقداری منحنی شکل است.

دیدگاه

خودم هم که در یه پروژه دانش اموزی استفاده کردم متوجه قضیه شدم هیچ وقت رطوبت از 95 درصد بالا نرفت.وهیچ وقت هم صفر نشد.یعنی زمانی که خاک کاملا خشک شد و یا هنگامی که درمجاورت بخاری در یک شبانه روز قرار گرفت تقریبا 2 درصد کمتر نشدوزمانی که داخل گل بود یعنی خاک اشباع شده از اب باز هم 100 درصد نشد و این اواخرحداکثر رطوبتش 85 درصد بود .به نظرم کیفیت سنسور در گذشت زمان و تماس با مواد داخل خاک دچارتغییراتی می شوند و کم کم ازمقدار خطی فاصله می گیرد ولی این دلیل برخطی نبودن اصل سنسور نیست.برای کسانی که می خواهند ابیاری کنند دفت رطوبت خاک مهم هست ولی انفدراهمیت نداره که این خطای اندازه گیری نتونه نیاز و برطرف کنه.
                          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

باسلام

به این آدرس نگاه بکن یک مدار با کد داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi نمایش پست ها
                              ببین اگه میخوای سیستمت هوشمند باشه راهش همینه. ولی اگه فقط میخوای سیستمت خودکار باشه میتونی از تایمر استفاده کنید. مثلا میتونی بگی هر 12 ساعت یکبار 10 دقیقه آبیاری کنه و یا اینکه ساعت 12 و ساعت 0 آبیاری کنه.
                              البته سنسوراشو خودتم میتونی بسازی.
                              سلام من میخوام یه پمپ آب رو به وسیله میکروکنترلر avr روشن کنم برای اینکار نیاز به رله است ؟ با زبان c و کدویژن کار میکنم . با صفر و یک کردن باید رله راه اندازی شود یا نیاز به کد و سخت افزار دیگری دارد ؟ ممنون میشم کمک کنید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X