اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت حروف با فرمت خراب با ماژول ft232 rl

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت حروف با فرمت خراب با ماژول ft232 rl

سلام دوستان.من از ماژول ft232 rl برای ارتباط میکرو و کامپیوتر استفاده میکنم ولی هر کاری میکنم حروفی که دریافت میکنم در کامپیوتر یا به شکل علامت سوال هست یا به شکل عجیب غریب دیگه ! oo: پایه gnd رو به gnd میکرو وصل کردم rx ماژول رو به txd میکرو و tx ماژول رو به rxd میکرو وصل کردم. تنظیمات پورت سریال هم در همه جا یکی هست .ماژول مثل لینک زیر هست
    http://www.pazhelec.com/index.php?route=product/product&product_id=716&search=ft232&de scription=checked
    برنامه بسکام هم به این شکل نوشتم

کد:
    $regfile = "m32def.dat"

$crystal = 8000000

$baud = 9600

Dim Name_s As String * 20  

Print "Welcome to AVR projects"

Input "Give your name " , Name_s

Print "Hello " ; Name_s ; " your serial communication is OK!"

End
    تورو خدا یکی کمکم کنه :cry2:

پاسخ : دریافت حروف با فرمت خراب با ماژول ft232 rl

نوشته اصلی توسط amir3424
    سلام دوستان.من از ماژول ft232 rl برای ارتباط میکرو و کامپیوتر استفاده میکنم ولی هر کاری میکنم حروفی که دریافت میکنم در کامپیوتر یا به شکل علامت سوال هست یا به شکل عجیب غریب دیگه ! oo: پایه gnd رو به gnd میکرو وصل کردم rx ماژول رو به txd میکرو و tx ماژول رو به rxd میکرو وصل کردم. تنظیمات پورت سریال هم در همه جا یکی هست .ماژول مثل لینک زیر هست
    http://www.pazhelec.com/index.php?route=product/product&product_id=716&search=ft232&de scription=checked
    برنامه بسکام هم به این شکل نوشتم

کد:
    $regfile = "m32def.dat"

$crystal = 8000000

$baud = 9600

Dim Name_s As String * 20  

Print "Welcome to AVR projects"

Input "Give your name " , Name_s

Print "Hello " ; Name_s ; " your serial communication is OK!"

End
    تورو خدا یکی کمکم کنه :cry2:
    این مشکل معمولا در زمانی پیش میاد که baudrate رو درست تنظیم نکرده باشی, از برنامه terminal.exe استفاده کن, پورت رو انتخاب کن و در زمان ارسال اطلاعات, baudrate رو عوض کن تا مقدار صحیح رو پیدا کنی, بعد در تنظیمات برنامه کامپیوتر از اون baudrate استفاده کن.

دیدگاه

پاسخ : دریافت حروف با فرمت خراب با ماژول ft232 rl

نوشته اصلی توسط reza9735
      این مشکل معمولا در زمانی پیش میاد که baudrate رو درست تنظیم نکرده باشی, از برنامه terminal.exe استفاده کن, پورت رو انتخاب کن و در زمان ارسال اطلاعات, baudrate رو عوض کن تا مقدار صحیح رو پیدا کنی, بعد در تنظیمات برنامه کامپیوتر از اون baudrate استفاده کن.
      خیلی ممنون درست شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X