اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی نگهداری داده ها در حافظه فلش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی نگهداری داده ها در حافظه فلش

سلام.
    من محصل الکترونیک هستم و اگر خدا بخواد میخوام امسال برم دانشگاه.
    من خیلی وقته که در رابطه با انواع حافظه ها و نحوه کارکرد اون ها تحقیق میکنم ومقالات زیادی رو هم خوندم و یه کلیتی در باره کارکردشون دستم اومده.
    اما یک سوال در باره حافظه فلش دارم.
    چجوری وقتی این حافظه ها از منبع ولتاژ و جریان جدا میشن میتونن الکترون ها که همون ساخت صفر و یک هستش رو نگهدارن؟
    چجوری بعد از قطع برق میتونن اطلاعات 1و0 رو در خودشون نگهدارن؟
    ممنون
    رویا پردازی های درست و بزرگ روزی واقعی میشوند، اما با تلاش

پاسخ : چگونگی نگهداری داده ها در حافظه فلش

دقیق یادم نمونده ولی تا جایی که یادم میاد ب این صورت بود
    ساختار داخلی حافظه ها عموما بر اساس ترانزیستور های فت و عموما ماسفت کانال N طراحی میشه از اونجایی ک گیت ماسفت ایزوله هست و جریان گیت صفر هست و ماسفت با ولتاژ اشباع میشه وقتی الکترونی روی سطح متال اکسید ماسفت قرار بگیره نمیتونه از اون عبور کنه فقط اون رو در حالت تحریک نگه میداره بنابر این مثل اینه ی شونه رو باردار کنی بذاری ی کنار بار روی سطحش باقی میمونه و مثل ی سطح رسانا تو سطح پخش و مصرف نمیشه لذا بعد از قطع برق ی سری ماسفت ها فرضا میتونن تو وضعیت تحریک بمونن و ی سری عدم تحریک و این ب معنای 0 و 1 میتونه بشه
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

در کتابdigital integrated circuits cmos اقای کنگ در این مورد توضیح داده شده ,فکر کنم تو کتاب vlsi اقای صاحب زمانی هم باشه

....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

از راهنمایی هاتون ممنونم.
        فقط یک سوال.
        در دانشگاه در رابطه با نحوه کارکرد و ساخت حافظه ها آشنا میشیم و مباحثی وجود داره؟
        به صورت کلی در رابطه با ریز پردازنده ها و چیپست ها چیزی میخوانیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سینا اکبری

به صورت کلی در رابطه با ریز پردازنده ها و چیپست ها چیزی میخوانیم؟
          رشته برق و گرایش الکترونیک درس معماری کامپیوتر رو دارین ک تا دلو روده سی پی یو رو تشریح میکنه از مدارات سطح سی پی یو تا نحوه اجرا شدن ی دستور العمل در سطح مدارات پایه
          و بعد از اون در درس میکروپروسسور معمولا با میکروکنترلر 8051 یا avr تا حدی آشناتون میکنن ....اگه 8051 باشه عمومااا اسمبلی میگن و در حد خوبی با ساختار داخلی و کدنویسی ریزپردازنده ها به طول عملی هم آشنا میشین
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

ولی گرایش قدرت فقط ی درس اصول میکروکامپیوتر دارن ک اصلا وارد جرئیات داخلی سی پی یو ها نمیشه ...
            با زبان سطح بالایی چون بیسیک فقط ی سری کد نویسی ساده به بچه ها یاد داده میشه بدون گفتن مفاهیم اصلی و پایه ای

دیدگاه

آقا مهران بی اندازه ممنون.
              خیالم راحت شد. من امسال کنکور کاردانی فنی حرفه ای دارم ، گرایش الکترونیک رو باید بعد از دو سال کاردانی انتخاب کنم دیگه؟ یا اینکه در کاردانی هم چنین واحدی (معماری کامپیوتر) هست؟
              باز هم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سینا اکبری
                آقا مهران بی اندازه ممنون.
                خیالم راحت شد. من امسال کنکور کاردانی فنی حرفه ای دارم ، گرایش الکترونیک رو باید بعد از دو سال کاردانی انتخاب کنم دیگه؟ یا اینکه در کاردانی هم چنین واحدی (معماری کامپیوتر) هست؟
                باز هم ممنون
                در مورد کارشناسی ناپیوسته اطلاعاتی ندارم در مورد یونی آزاد اول گرایشتون رو مشخص میکنید حداقل زمون ما اینجور بود و در مورد کاردانی ها فکر کنم معماری رو تو همون دوره فوق دیپلم دارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran901
                  در مورد کارشناسی ناپیوسته اطلاعاتی ندارم در مورد یونی آزاد اول گرایشتون رو مشخص میکنید حداقل زمون ما اینجور بود و در مورد کاردانی ها فکر کنم معماری رو تو همون دوره فوق دیپلم دارن
                  متشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X