اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیرین کردن آب شور توسط روش بخار سرد اولتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شیرین کردن آب شور توسط روش بخار سرد اولتراسونیک

...

پاسخ : شیرین کردن آب شور توسط روش بخار سرد اولتراسونیک

با سلام
    من هم تو دستگاه های جوجه کشیم از رطوبت ساز های التراسونیک استفاده میکنم تا الان چیزی که مشاهده کردم اینه که با این روش مثل اینکه فقط املاحی مثل اهک هستش که موقع یونیزه شدن اب ازش جدا میشه و تو ظرف میمونه بطوری که بعد مدتی اهک زیادی به شکل پودر داخل ظرف بخارساز مشاهده میشه اما فکر نمیکنم مولکول های سدیم هم از اب جدا بشه با این روش

دیدگاه

....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pouya.bp
        سلام دوست عزیز
        منظور شما اینکه با آهک می شه املاحی مثل نمک رو از آب جدا کرد؟ :question:
        نه دوست عزیز منظورم این بود که انگار فقط املاح سنگین هستش که موقع یونیزه شدن از بخار جدا میشه و تو ظرف میمونه و مولکول های نمک همراه بخار منتقل میشن

دیدگاه

آها متوجه شدم.
          به نظر شما راهی هم هست که بشه بخار بدون نمک از این روش تولید کرد؟

دیدگاه

پاسخ : شیرین کردن آب شور توسط روش بخار سرد او&#1604

.

دیدگاه

والا منکه روشی به زهنم نمیرسه باز ببینیم سایر دوستان چه نظری دارن
              ایول اگه امکانش بود شماتیک درایوری که ساختی اینجا قرار بده بنده و سایر دوستان استفاده کنیم :biggrin: :job:

دیدگاه

.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pouya.bp
                  بفرمایید اینم شماتیک و عکس ساده مدار :

منتظر نظرات و پیشنهادات باقی عزیزان که این تاپیک رو مطالعه می کنن هستم!
                  دوست عزیز ممنون که شماتیک گذاشتی
                  شماره ترانزیستور؟یا ماسفت؟
                  اون که نوشتی 18 دور قطر سیم چقدر هست؟
                  ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
                    دوست عزیز ممنون که شماتیک گذاشتی
                    شماره ترانزیستور؟یا ماسفت؟
                    اون که نوشتی 18 دور قطر سیم چقدر هست؟
                    ممنون
                    سلام
                    ممنون بابت تاپیک
                    این سوال واسه منم پیش اومد لطفا اسم ترانزیستور و قطر سیم رو بفرمایید
                    telgram:09396888049

دیدگاه

...
                      11-مقاومت 18 کیلو اهم دو وات 50 تومان
                      12- سلف مدار که باید پیچیده بشه و برای این کار کافیه 18 دور سیم دور یک مداد بپیچید
                      (من با قطرهای مختلف تست کردم فرق خاصی نداره یه سیم تقریبا 0.8 یا 1 رو بگیرید واسه این کار)

دیدگاه

اجازه بدهید من چند نکته رو گوشزد کنم:

_ اگر امواج فراصوتی آب را با پدیده کاویتاسیون بخار کند، قطعا می تواند مایعات درون بدن را نیز بخار کند، پس دست کم تا زمانی که تحقیقات پزشکی کاملی در مورد بی خطر بودن این امواج (از نظر خطر تولید آمبولی در خون و ...) انجام نشده، محض احتیاط به صورت دراز مدت در معرض پرابهای اولتراسونیک نباشید.

_ در مورد شیرین سازی صنعتی آب، راندمان سیستم خیلی مهم است. یعنی میزان مصرف برق دستگاه در ازای بازدهی.

_ وقتی آب با حرارت بخار می شود(تقطیر)، هیچ گونه املاحی (یونهای محلول فلزی)در بخار آن ظاهر نمی شود. اما در پدیده کاویتاسیون، حبابهائی ریز ظاهر می شوند که در عمل دیواره ای از هوا هستند به دور یک قطره ریز آب که با انفجار آن، در واقع مقداری مایع را در هوا مه پاش می کنند. این مایع همان خواص محلول را دارد.

_ من اگر جای شما بودم، روی استفاده از انرژی تابشی خورشید تمرکز می کردم؛ چون در ایران، متوسط تعداد روزهای آفتابی سال، در مقایسه با اکثر کشورهای دنیا بسیار بیشتر است.

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از اطلاعاتی که گذاشتی :job:
                          یه سوال اینکه تاحالا با 24 ولت تستش کردی؟ کار میکنه؟چون نمونه های که بنده استفاده میکنم 24 ولت هست این مدار هم با24 ولت راه میوفته؟

دیدگاه

باعرض سلام و تشکر از اطلاعات فوق العاده "مهندس نوآور"،خدمت شما عرض کنم که بله شما درست می فرمایید و راندمان و میزان مصرف انرژی بسیارمهمه اما بنده فعلا تمام تمرکزمو روی این روش گذاشتم تا انشاالله به نتیجه ایی برسونمش،با توجه به اطلاعات خوب جنابعالی از شما خواهشمندم در این ایده بنده رو همراهی نمایید با تشکر

اضافه شده در تاریخ :
                            نوشته اصلی توسط امیر کریمی
                            دوست عزیز ممنون از اطلاعاتی که گذاشتی :job:
                            یه سوال اینکه تاحالا با 24 ولت تستش کردی؟ کار میکنه؟چون نمونه های که بنده استفاده میکنم 24 ولت هست این مدار هم با24 ولت راه میوفته؟
                            ساختن این درایور کار ساده و آسونیه اما مشکل من اینجاست که بخار ایجاد شده املاح آب رو هم بخار می کنه :angry:
                            دنبال اینم که بتونم بخارسردی ایجاد کنم که املاح درون آب ( بخصوص نمک) با اون تبخیر نشه و مثل بخار حرارتی نمک کف ظرف بمونه و فقط آب بخار بشه :redface:

اضافه شده در تاریخ :
                            در چندین سایت مطالبی راجب نمک زدایی نفت خام به روش الکترو استاتیک مطالعه کردم اما زیاد متوجه اصول و روشش نشدم که بفهمم بدرد کار من هم می خوره یا نه :sad:
                            اگه وقت دارین راجب این موضوع سرچی بکنید و بنده هم در جریان بذارید که از روش الکترواستاتیک میشه کمکی به این ایده کرد یا خیر؟؟ :icon_razz:

دیدگاه

مهندس دو سوال:
                              1-سلف بشکه ای با معمولی چه فرقی داره؟
                              2-اگر از ترانس معمولی 220 به 32 استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟
                              telgram:09396888049

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X