اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه اتصال ال سی دی هفت اینج برد 1788 محصول eca

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه اتصال ال سی دی هفت اینج برد 1788 محصول eca

سلام
    من برد 1788 محصول eca رو خریدم به همراه ال سی دیAT070TN92 /94 چون میخوام با emwin کارکنم کسی میدونه به چه طریقی این ال سی دی به میکرو وصل شده سریال متصل شده ؟ یا spi ?
    وقتی زندگی به سمت دشوار شدن تغییر مسیر میدهد
    شما به سمت قوی تر شدن تغییر مسیر دهید

پاسخ : نحوه اتصال ال سی دی هفت اینج برد 1788 محصول eca

همونطور که میدونید LPC1788 کنترلر LCD داخلی داره. یعنی نیاز به درایور خارجی برای LCD نیست. به همین خاطر، نه با روش سریال، نه با روش SPI به LCD وصل نمیشه. قسمت LCD controller داخلی رو توی دیتاشیت نگاه بندازید.
    اینم بگم کنترلر LCD داخلی LPC1788 می تونه LCD هفت اینچ رو هم راه اندازی کنه.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

سلام،
      همان طور که دوستمون گفتن LCD به پایه های LCD کنترلر داخلی وصل شده که به صورت موازی هست.
      احتمالا یک CD هم همراه بردتون داده باشن که توی شماتیک برد می تونید تعداد پایه هایی که به LCD وصل شده رو ببینید.
      هر انسانی که احساس بی نیازی کند سرکش و طغیان گر می شود...

دیدگاه

سلام
        من با میکرو lpc1788 کار میکنم. و با یک lcd تاچ 7 اینچی. چون از پورتهای پیش فرض که در 1788 برای lcd و درایور داخلی استفاده میشه در جای دیگه استفاده کردم مجبورم از درایور خارجی استفاده کنم. سوال من اینه اگه توی emwin بزنم درایور خارجی به جای درایور داخلی و پورت ها رو هم ادرسشو عوض کنم که بشه همون پرتهایی که من lcd رو وصل کردم کافیه؟ به عبارت دیگه خود emwin راه انداز driver خارجی رو داره یا باید خودم راه اندازیش کنم؟
        ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X