اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرگرم کردن در ISE9.2

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرگرم کردن در ISE9.2

سلام به همه
    چند وقتیه دارم روی نرم افزار ise9.2i کار میکنم .
    ساخت پروژه ، شبیه سازی ، assignepin رو میتونم انجام بدهم.
    اما موقع پروگرم کردن پروگرم نمیشه .من از پروگرمر شرکت xilinx که دو تا بافر 74hct125n داره استفاده میکنم و اون رو به xc9536 وصل کردم.
    آیا کسی میتونه در مورد پرگرم کردن صحیح به من اطلاعاتی بده ؟
    با تشکر

پاسخ : پرگرم کردن در ISE9.2

سلام
    دوست عزیز چه مشکلی هست که پرگرام نمیشه.من با همین پرگرامر، پرگرام کردم.
    با جزئیات مشکلتون را بگید تا راهنماییتون کنم.

دیدگاه

با تشکر از توجه شما
      مشکل من این که نمیدونم مشکل کجاست چون برای اولین بار که دارم از این نرم افزار استفاده میکنم.
      اگه میشه مراحل پروگرم کردن رو برام بگذارید.راستی اصلا تنضیمات این نوع پروگرمر رو چه جوری میشه انجام داد.مثلا اسم پروگرمر پورت مربوطه و ...
      ممنون

دیدگاه

سلام
        من از روی یه پروگرامر آماده که کار می کرد دیدم دیود سمت مدار رو حذف کرده بود و دیود سمت پورت رو هم
        معکوس بسته بود منم همین کار رو کردم جواب داد و الان ازش دارم استفاده می کنم

دیدگاه

سلام

من از روی یه پروگرامر آماده که کار می کرد دیدم دیود سمت مدار رو حذف کرده بود و دیود سمت پورت رو هم
          معکوس بسته بود منم همین کار رو کردم جواب داد و الان ازش دارم استفاده می کنم
          میشه مدار پروگرامرتون را بذارید؟ منم میخوام پروگرامرشو بسازم. مرسی...

راستی قیمت xc9536 چقدره ؟
          قیمت پروگرامر آماده چقدره؟
          از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
          گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام
            نقشه پروگرامر در سایت زیر موجود است :http://toolbox.xilinx.com/docsan/3_1i/data/common/jtg/dppb/appb.htm

من فقط دیود راستی را اتصال کوتاه کردم و دیود چپی رو معکوس کردم
            در ضمن ic های بافر باید حتما از نوع hc یا hct باشه

9536 هم حدودا 2500-3000 تومن هست
            و پروگرامر نوآوران الکترونیک هم 17-18 هزار تومن بود

دیدگاه

سلام
              این را یه نگاهی بکنید .ببینید مشکلتون حل میشه.اگه بازم توی مراحل برنامه ریزی مشکل داشتید بگید :nerd:
              http://www.4shared.com/dir/8605396/f492d7ee/sharing.html

دیدگاه

سلام

با jtag پروگرام کردن که برنامه با قطع برق از بین میره . مدار و برنامه پروگرام کردن fpga با یه میکرو و یه flash را ندارید؟

دیدگاه

سلام
                  ایمان جان، منظورتون اینا بود؟
                  www.xilinx.com/support/documentation/application_notes/xapp058.pdf
                  www.xilinx.com/support/documentation/application_notes/xapp079.pdf

دیدگاه

سلام
                    آقا ایمان شما قیمت xc9536 رو می خوای بعد سراغ flash میگیری ؟
                    cpld ها که نیازی به این چیزا ندارند برنامه اونها با قطع برق پاک نمیشه
                    اما در مورد fpga من اونpdf مربوط به میکرو رو خوندم و حالا که دیدم وقت ندارم ازش سر در بیارم
                    در آخر هم بگم وقتی با یه eeprom مثل xc18v04 مدار رو راه میندازی کار خاصی لازم نیست
                    میای فقط در حالت master یا slave serial mode مدار رو میبندی و در impact تنظیمات رو انجام میدی و برنامه ریزی اولیه اون
                    مدار هم باز با همین پروگرامر هست در ضمن قیمتش هم 24000 تومن هست گفتم بدونی و در ضمن اگه قصد یادگیریش
                    رو تازه داری بهتره اینقدر خرج نکنی فعلا با cpld کار کن یا اگه با fpga کار می کنی هر سری پروگرامش کن

من با این مدار فقط نتونستم fpga رو در حالت boundry scan پروگرام کنم و در نتیجه از chipscope نمیتونم استفاده کنم اگه کسی مدار دیگه ای
                    سراغ داره یا با همین مدار تونسته اون کار رو هم بکنه لطفا اینجا هم بنویسه

دیدگاه

سلام

ببخشید ، من تازه دارم fpga میخونم یعنی توی این زمینه آماتورم. متاسفانه کتابی که از روش خوندم ، بیشتر به VHDL اهمیت داده بود و اصلا وارد ساخت مدارات عملی نشده بود. برای همین یه کم توی این زمینه مشکل دارم. به علاوه دارم روی یه تابلو سه رنگ با AVR کار میکنم و یه کم الان قاطی کردم...

cpld ها که نیازی به این چیزا ندارند برنامه اونها با قطع برق پاک نمیشه
                      اینو میدونستم ولی XC9536 آی سی CPLD هستش یا FPGA ؟

در آخر هم بگم وقتی با یه eeprom مثل xc18v04 مدار رو راه میندازی کار خاصی لازم نیست
                      میای فقط در حالت master یا slave serial mode مدار رو میبندی و در impact تنظیمات رو انجام میدی و برنامه ریزی اولیه اون
                      مدار هم باز با همین پروگرامر هست
                      یعنی وقتی این کار را بکنم برنامه به جای این که توی FPGA بره توی EEPROM ذخیره میشه؟ فکر نکنم این جوری باشه. یه مدار دیدم که توی اون یه FPGA استفاده شده بود. وقتی که مدار روشن می شد آی سی TMS با برنامه ای که توی یه ّFlash ذخیره شده بود FPGA را پروگرام میکرد. منظورم یه همچین مداری بود. منتها با AVR . فهمیدید چی میگم؟

ایمان جان، منظورتون اینا بود؟
                      www.xilinx.com/support/documentation/application_notes/xapp058.pdf
                      www.xilinx.com/support/documentation/application_notes/xapp079.pd
                      ازتون ممنونم. دانلودشون میکنم ، ایشالله روز دیگه در موردشون صحبت میکنیم...

دیدگاه

سلام
                        xc9536 ،cpld هست نه fpga.کلا سری xc9500 که شامل xc9536 ,xc9572,xc95144,xc95244 همگی cpld اند
                        شما لازم نیست الان خودتون را در گیر eeprom کنید همون طور که جناب tanbakoo فرمودندشما کارتون را با یه cpld مثل همون xc9536 شروع کنید
                        ابتدا در نرم افزار ise یه new project ایجاد می کنید بعد هم یه فایل vhdl بهش Add می کنید ،برنامه را توش نوشته ونهایتا یه فایل ucf هم بهش add کرده تا پایه های ورودی و خروجی مشخص بشه
                        بعد از عمل سنتز کردن هم با نرم افزار impact که در هنگام ise روی سیستم به صورت خودکار نصب میشه فایل با پسوند jed ( فایل مخصوص دانلود روی cpld ) روی cpld پرگرام می کنیداگه به تنظیمات ise هم دست نزنید تراشه قفل نیمشه و نگران این قسمت هم نمیخواد باشید(defult نرم افزار ise این طوری هست) با این تراشه که کار کردید می تونید در مرحله بعد از spartan2 یا spartan3 استفاده کنید البته اون جا هم لازم نیست زیاد خودتو ن رادر گیر eeprom کنید ،اگه datasheet تراشه های spartan ر ا نگاه کنید نحوه برنامه ریزی با eeprom را توضیح داده
                        یه فایل pdf هم من بالا گذاشتم که داخلش استفاده از نرم افزار ise را گفته
                        اگه بازم اشکالی بود در خدمتم.

دیدگاه

با سلام
                          1- آیا CPLD XC9536 برای پروگرم شدن نیازی به پالس داره یا بدون نیاز به اون هم امکان پروگرم کردن اون وجود داره؟
                          2- در موقع کارکردن چی آیا به پالس خارجی نیاز داره؟
                          3- در صورت مثبت بودن پاسخ پالس رو باید به کدامین پایه اون اعمال کرد؟ :agree:
                          با تشکر

دیدگاه

سلام
                            1- نه در موقع پروگرام پالسش رو از پایه tck از پین های jtag میگیره و دیگه نیازی به کلاک دیگه ای نداره

2-در مدارات cpld و fpga هیچ چیز مانند میکرو از قبل تعریف شده نیست
                            پس اگه برنامه شما ترتیبی باشه و نیاز به کلاک داشته باشه کلاک می خواد و اگه برنامه شما ترکیبی باشه ( مثلا فقط یه and دو ورودی باشه )
                            نیازی به کلاک نداره

3-مجددا اینجا مثل میکرو نیست که یه پایه مخصوص کلاک باشه ولی از لحاظ اینکه کلاک ورودی کمترین میزان اعوجاج و بیشترین
                            سرعت انتقال به بلوک های مختلف رو داشته باشه بهتره که کلاک به پایه های gck یا همون general clock داده بشه
                            البته مثل میکرو نیست که تا کلاک دادی خودش کار کنه بلکه مثلا باید یه flip flop داشته باشی و کلاک رو از این پایه بگیری
                            و بدی به پایه کلاک این flip flop در ضمن در میکرو یه مدار اسیلاتور داخل میکرو موجود است که با یه کریستال شما اونو رو یه
                            فرکانس مشخصی راه میندازین و تثبیتش می کنید اما در cpld ها , fpga ها همچین مداری نداریم و در نتیجه شما باید از
                            اسیلاتور های 4 پایه استفاده کنید چون اونها روی دو تا پایه vcc , gnd رو می گیرند و روی یه پایه دیگه خودشون بدون نیاز به
                            مدار دیگه ای فرکانس مورد نظر رو تولید می کنند

دیدگاه

با سلام به همه و تشکر از آقای tanbakoo
                              1- یعنی اگر ما VCC و GND رو به CPLD وصل کنیم بعد با اتصال به پروگرمر باید پروگرم بشه؟
                              2- در ISE و در تنضیمات پروگرمر Communication Mode باید روی Parallel III قرار بگیره یا روی Parallel IV ؟ :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X