اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در باره برق 3 فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در باره برق 3 فاز

سلام
    امکانش هست یکی توضیح بده در برق سه فاز این اختلاف 380 ولت دقیقا بین چی هست؟
    با تشکر

پاسخ : سوال در باره برق 3 فاز

وقت بخیر

دقیقا بین هر کدام از فارها r s t .

دیدگاه

خیلی ممنون ولی برای مثال اگر بین s,T و s,r
      380 تا اختلاف باشد اونوقت اختلاف r,T
      یا صفر است یا 2*380
      خواهشا توضیح دهید من تازه این مبحث را شروع کردم و همین اولش موندم
      برای مثال در نمودار سینوسی V-t که هر سه فاز در ان رسم شده باشند به ازای برخی t ها اختلاف صفر میشود
      ولی با توجه به حرف شما به ازای هر t باید اختلاف 380 داشته باشم
      با تشکر پیشاپیش از وقت شما

دیدگاه

ی مثلث رو در نظر بگیرد دو ضلع برابر 220 ولتی دارن و زاویه بینشون 120 درجه هست ضلع سوم 380 میشه

شما دو تا فاز رو نسب ب هم در نظر میگیرید ک 380 هست ولی هرکدومشون نسبت ب زمین 220 هست
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

خیلی ممنون از وقتتون
          اینجوری که من برداشت کردم شما R S T رو سه برداز در صفحه در نظر گرفتید با زاویه 120
          میشه در باره ی این توضیح بدید چرا ؟
          با تشک خیلی خیلی زیاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ALI131313
            خیلی ممنون ولی برای مثال اگر بین s,T و s,r
            380 تا اختلاف باشد اونوقت اختلاف r,T
            یا صفر است یا 2*380
            خواهشا توضیح دهید من تازه این مبحث را شروع کردم و همین اولش موندم
            برای مثال در نمودار سینوسی V-t که هر سه فاز در ان رسم شده باشند به ازای برخی t ها اختلاف صفر میشود
            ولی با توجه به حرف شما به ازای هر t باید اختلاف 380 داشته باشم
            با تشکر پیشاپیش از وقت شما
            این ولتاژی که بیان میشود ولتاژ موثر هست یعنی به صورت عامیانه میانگین ولتاژ ازشروع سیکل تا پایان سیکل

اینی هم که شما میفرمایید ولتاژ لحظه ای است یعنی ولتاژی که بیان میشود برای یک T خاص است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
              این ولتاژی که بیان میشود ولتاژ موثر هست یعنی به صورت عامیانه میانگین ولتاژ ازشروع سیکل تا پایان سیکل

اینی هم که شما میفرمایید ولتاژ لحظه ای است یعنی ولتاژی که بیان میشود برای یک T خاص است
              پس یعنی همواره اختلاف ولتاژ 380 نیست؟

و لطفا به سوال پست 4 هم جواب دهید. ممنون

دیدگاه

پس یعنی همواره اختلاف ولتاژ 380 نیست؟

و لطفا به سوال پست 4 هم جواب دهید. ممنون
                از لینک زیر کتاب مدار الکتریکی سوم هنرستانت رو دانلود کنید و از صفحه 170 به بعد جواب تمام سوالاتون داخلش هست

http://www.hd4.ir/Major_electrotechnic_Books

دیدگاه

از لینک زیر کتاب مدار الکتریکی سوم هنرستانت رو دانلود کنید و از صفحه 170 به بعد جواب تمام سوالاتون داخلش هست

واقعا ممنون

دیدگاه

سلام با تشکر
                    مطالعه کردم ولی جواب سوال پست 4 را نداشت لطفا به زبان ساده توضیح دهید با سپاس بی کران

دیدگاه

خیلی ممنون از وقتتون
                      اینجوری که من برداشت کردم شما R S T رو سه برداز در صفحه در نظر گرفتید با زاویه 120
                      میشه در باره ی این توضیح بدید چرا ؟
                      با تشک خیلی خیلی زیاد
                      صفحه دوم یا سوم بخش سه فاز کشیده خب

به هر حال .....

در نمایش برداری ، مقدار ولتاإ¾ژ میشه طول بردار و زاویه بردار نسب به مبدا میشه اختلاف فاز نسبت به فاز مبنا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط g-m-u.ir

سلام.دوست عزیز در مورد اختلاف پتانسل بگم که در شکل بالا هر نقطه ای رو که در نظر بگیرید فاز ها نسبت به هم 380 ولت اختلاف پتانسیل داره (منظور اختلاف پتانسل در حالت کلی که از شبکه سه فاز استفاده میکنیم.)در یه نقطه یکی صفر دو تا دیگه نزدیک به پیک مثبت و منفی هستند در یه نقطه دو تا در 50 درصد و دیگری در پیک است که باز چون ولتاژ اون دوتا با هم جمع میشه در نهایت با اونیکی که در پیک هست ولتاژ 380 رو به وجود میاره.دامنه موج ها رو نگاه کنی متوجه میشی.
                        در مورد اختلاف فاز هم تصاویر زیر رو ببین

توضیح در مورد تصویر دومی هم اینکه در تصویر دوم بردار های Va ,vb,vc ولتاژ های فازی و یا به عیارتی یک فاز با زمین است و Vab,Vca,Vbc ولتاژهای خط است که از تفاضل دو فاز بدست می آید.
                        باز اگه اشکالی بود یا بد توضیح دادم بفرمایید.
                        اول اجازه بدین واقعا از زحمت شما تشکر کنم واقعا توضیح فوق العاده ای بود باز هم ممنون
                        فقط دو تا سوال میمونه
                        1-من به طور کل با برداری نشون دادن ولتاژ مشکل دارم . آیا یک نوع قرارداد است که طول بردار بردار ولتاژ آن و زاویه با بردار دیگر اختلاف فاز نسبت به ولتاژ دیگر یاشد ؟
                        که در این صورت تفاضل دو بردار با زاویه 120 و اندازه 220 برابر120 *رادیکال 3 می شود که همان 380 را به ما میدهید و لی مشکل من ارتباط برقرار کردن بین این چیز تئوری و اجرای آن در عمل است والبته ارتباط دادن آن با نمودار بالا .ممنون میشوم اگز توضیح دهید.

2ا-این جمله که"فاز ها نسبت به هم 380 ولت اختلاف پتانسیل داره (منظور اختلاف پتانسل در حالت کلی که از شبکه سه فاز استفاده میکنیم.)"آیا با این که r s t هر کدام با یکدیگر دو به دو اختلاف 380 دارند در تضاد نیست ؟

باز هم از پاسخ جامع شما واقعا ممنونم

دیدگاه

1.بله کلا فیزیک یه سری قوانین قراردادی هست تقریبا خیلی چیزا رو به صورت قرار دادی بیان میکنن
                          2.فازها نسبت به هم 380 ولت اختلاف دارند که این اختلاف پتانسیل مقدار لحظه ای نیست و نمیشه به صورت لحظه این نمایش داد مثل این که شما میگی فاز با نول 220 ولت اهتلاف داره ولی شکل موج رو که نگاه کنی میبینی هر لحظه یه مقدار هست اگز اط این موج مثدار موثر رو بدست بیاری میشه 220 ولت تو حالت سه فاز هم این موضوع برقرار هست .

در حالت برداری شما باید مقدار موثر رو بدست بیاری که برابر طول بردار میشه و اختلاف فاز رو بدست بیاری که همون زاویه هست حالا با کار رویه این بردارها راحت تر میتونی مدارات پیچیده رو بررسی کنی البته در ادامه بحث مدار حالت فازور و اعداد محطلت بیان میشه که کار رو ساده تر هم میکنه و همچنین بعد از اون لاپلاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X