اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ثانیه در مدار ساعت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ثانیه در مدار ساعت

با سلام بر اساتید
    من یک مدار ساعت با ds1307 بستم : مدار توی شبیه سازی سالم و بدون مشکل کار می کنه ولی زمانیکه روی بردبرد مدار بسته مشکل داره!! مشکل اش در ثانیه هست !!! به جای اینکه 1 ثانیه 1 ثانیه بالا بره !! 2 ثانیه 2 ثانیه بالا میره ساعت !!! به نظر شما علت از چی میتونه باشه؟ کریستال 32.768 یا ای سی ds1307 ؟ تست سالم بودن این 2 قطعه چطوری هست؟
    سپاس

پاسخ : مشکل ثانیه در مدار ساعت

برای نمایش میزان تایمرهاشبیه سازها دقیق نیستند وخطا دارندنمیشه بهشون اعتمادکرد.به نظر من شایدمشکل ازخودبرنامه باشه.چون اگه خطا ازسخت افزارباشه و دقیق نباشه به جای 2 ثانیه 2 ثانیه بالا رفتن ممکنه بعضی مواقع 3ثانیه و 1 ثانیه و...بالا بره چون درست کار نمیکنه .اگه هم دقیق هر2 ثانیه کار شمارش وانجا م میده ونمایش میده ، صددرصدمشکل ازبرنامه است .
    هر آموزشگاهی را که باز کنید در زندانی را بسته اید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط namvar141
      برای نمایش میزان تایمرهاشبیه سازها دقیق نیستند وخطا دارندنمیشه بهشون اعتمادکرد.به نظر من شایدمشکل ازخودبرنامه باشه.چون اگه خطا ازسخت افزارباشه و دقیق نباشه به جای بالا رفتن ممکنه بعضی مواقع 3ثانیه و 1 ثانیه و...بالا بره چون درست کار نمیکنه .اگه هم دقیق هر2 ثانیه کار شمارش وانجا م میده ونمایش میده ، صددرصدمشکل ازبرنامه است .
      ممنون دوست عزیز: من یکبار کریستال ساعت را در اوردم : 5 ثانیه 5 ثانیه بالا می رفت !! ولی دوباره کریستال را جا زدم اینبار 2 ثانیه 2 ثانیه بالا می رفت !! بیشتر اوقات که دیدم 2 ثانیه 2 ثانیه بالا میرفت ولی گاهی گاهی1 ثانیه 1 ثانیه هم بالا می رفت ثانیه !! حالا مطمئنید مشکل از برنامه هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        ممنون دوست عزیز: من یکبار کریستال ساعت را در اوردم : 5 ثانیه 5 ثانیه بالا می رفت !! ولی دوباره کریستال را جا زدم اینبار 2 ثانیه 2 ثانیه بالا می رفت !! بیشتر اوقات که دیدم 2 ثانیه 2 ثانیه بالا میرفت ولی گاهی گاهی1 ثانیه 1 ثانیه هم بالا می رفت ثانیه !! حالا مطمئنید مشکل از برنامه هست؟
        اون پایه ثانیه شمار ic رو با فرکانس1 هرتز فعال کن بعد ببین اصلا 1 ثانیه 1ثانیه میشماره؟
        http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
          اون پایه ثانیه شمار ic رو با فرکانس1 هرتز فعال کن بعد ببین اصلا 1 ثانیه 1ثانیه میشماره؟
          من زیاد میکرو کار نکردم: میشه ساده تر توضیح بدهید!! پایه ثانیه شمار ic رو با فرکانس1 هرتز را چطور فعال کنم؟منظورتان چی هست؟
          سپاس

دیدگاه

سلام. مشکلت بخاطر استفاده از باطری برای تغذیه هست. منم این مشکل رو داشتم. وقتی با باطری کتابی 9 ولت وصل میکردم 2 ثانیه 2 ثانیه میرفت جلو (البته ساعتش درست کار میکرد). یعنی ثانیه مثلا 5 هست، بعدش 2 ثانیه بعد مینویسه 7. یعنی 6 رو نمینویسه ولی حسابش میکنه.
            از آداپتور 12 ولت و رگولاتور 7805 استفاده کردم درست شد.
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

من زیاد میکرو کار نکردم: میشه ساده تر توضیح بدهید!! پایه ثانیه شمار ic رو با فرکانس1 هرتز را چطور فعال کنم؟منظورتان چی هست؟
              سپاس
              اول پایه 3 ایسی رو بده به پایه ی مثبت خازن 1uf منفیشم به منفی وصل کن ببین درست نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان تقی پور
                سلام. مشکلت بخاطر استفاده از باطری برای تغذیه هست. منم این مشکل رو داشتم. وقتی با باطری کتابی 9 ولت وصل میکردم 2 ثانیه 2 ثانیه میرفت جلو (البته ساعتش درست کار میکرد). یعنی ثانیه مثلا 5 هست، بعدش 2 ثانیه بعد مینویسه 7. یعنی 6 رو نمینویسه ولی حسابش میکنه.
                از آداپتور 12 ولت و رگولاتور 7805 استفاده کردم درست شد.
                ممنون ولی باز این روش جواب نداد !! بیشتر 2 ثانیه 2 ثانیه بالا میره فقط یک بار 1 ثانیه بالا رفت و بعد 2 ثانیه 2 ثانیه !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
                  اول پایه 3 ایسی رو بده به پایه ی مثبت خازن 1uf منفیشم به منفی وصل کن ببین درست نمیشه
                  دوست عزیز: پایه 3 کدام ای سی را به پایه مثبت خارن وصل کنم ؟ مگا8 یا ds1307 ؟
                  منفی خازن را به گراند مدار وصل کنم؟
                  سپاس

دیدگاه

دوست عزیز: پایه 3 کدام ای سی را به پایه مثبت خارن وصل کنم ؟ مگا8 یا ds1307 ؟
                    منفی خازن را به گراند مدار وصل کنم؟
                    سپاس
                    منظورشون DS1307 هست. پایه VBAT

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان تقی پور
                      منظورشون DS1307 هست. پایه VBAT
                      اگر منظورتان این هست پایه vbat را به مثبت خازن 1 میکرو و پایه منفی خازن را به gnd ای سی وصل کنم: این کار را کردم ولی تاثیری نداشت!!
                      این کار چه معنایی داره !! مگر ان قسمت برای باتری بک اپ نیست!!
                      سپاس

دیدگاه

سلام
                        من با ds1307 خیلی کار کردم ولی هیچوقت نتونستم با برد بورد ازش جواب بگیرم. اگه روی بورد لحیم کنید خوب میشه. برای برنامش هم از help کدویژن استفاده کنید.
                        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

فردا برنامه رو میزارم

دیدگاه

اگر منظورتان این هست پایه vbat را به مثبت خازن 1 میکرو و پایه منفی خازن را به gnd ای سی وصل کنم: این کار را کردم ولی تاثیری نداشت!!
                            این کار چه معنایی داره !! مگر ان قسمت برای باتری بک اپ نیست!!
                            سپاس
                            منظور آقای زمانی رو گفتم. خودم قبلا که انجام داده بودم اونو به باطری بک پ وصل کرده بودم. وقتی هم از باطری استفاده نمکردم وصلش میکردم به زمین.

راستی یه چیزی، واسه ساعت من 3 تا دکمه گذاشته بودم که زمان رو باهاش تنظبم کنم. دکمه ها رو داده بودم به وقفه خارجی. توی وقفه هم Delay گذاشته بودم که دکمه 2 بار زده نشه. ولی 2 با زده میشه بعضی وقتا
                            اصلا فیلمش موجوده:
                            http://s3.picofile.com/file/8196216150/MOV_2613.mp4.html

دیدگاه

vbat آی سی را به زمین وصل کنید.
                              هر پایه کریستال را با یه خازن 22 پیکو فاراد به زمین وصل کنید.
                              کریستال را تا جای ممکن از آیسی دور نکنید.
                              آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X