اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری میزان آب عبوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری میزان آب عبوری

سلام دوستان

بنده میخام میزان آب عبوری از یک لوله رو اندازه بگیرم
    که به همین منظور یک سنسور دبی آب (انکودر) خریدم و الان میتونم میزان عبور آب در 1 ثانیه رو داشته باشم
    ولی برای اینکه بتونم میزان کل آب عبوری رو اندازه بگیرم چطور باید عمل کنم?
    لازم به ذکره که آب عبوری نوسان داره و یکسان عبور نمیکنه و ممکنه قطع بشه یا خیلی زیاد بشه یا خیلی کم بشه
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : اندازه گیری میزان آب عبوری

نوشته اصلی توسط Soodi
    سلام دوستان

بنده میخام میزان آب عبوری از یک لوله رو اندازه بگیرم
    که به همین منظور یک سنسور دبی آب (انکودر) خریدم و الان میتونم میزان عبور آب در 1 ثانیه رو داشته باشم
    ولی برای اینکه بتونم میزان کل آب عبوری رو اندازه بگیرم چطور باید عمل کنم?
    لازم به ذکره که آب عبوری نوسان داره و یکسان عبور نمیکنه و ممکنه قطع بشه یا خیلی زیاد بشه یا خیلی کم بشه
    سلام دوست عزیز.
    یه روش میتونه این باشه که شما میزان آبی که در هر 1 ثانیه عبور میکنه رو محاسبه میکنی و بعد ذخیره میکنی این عدد رو. بعد میزان آبی که در 1 ثانیه بعد عبور میکنه رو اندازه میگیری و با مقدار قبلی جمع میکنی و دوباره ذخیره میکنی. در ثانیه سوم هم به همین صورت و ....
    بعد از گذر n ثانیه میزان کل آب عبوری در n ثانیه گذشته رو به دست خواهی آورد.
    --
    برای محاسبه میانگین آب عبوری یا تغییرات فلوی آب بر حسب زمان هم میتونی کل آب عبوری رو بر n ثانیه تقسیم کنی تا میانگین آب عبوری در 1 ثانیه رو به دست بیاری.

دیدگاه

اول i رو برابر صفر قرار بده
      شما توی هر میکرو ثانیه سرعت ابو بدست بیار ، ضرب در یک میکرو ثانیه کن و با متغییر i جمع کن
      در اخر ، i با تقریب خوبی برابر حجم اب عبوریه

*البته این در صورتیه که اون دسگاهتون سرعت لحظه ای به شما بده!!!! (عایا اینطوره؟؟؟) (لحظه ای یعنی توی یک ثانیه حساب نکنه بعد به شما بگه!!!! توی هر میکرو میکرو .... ثانیه حساب کنه و بهتون بگه!

نوشته اصلی توسط bacheLLL
      سلام دوست عزیز.
      یه روش میتونه این باشه که شما میزان آبی که در هر 1 ثانیه عبور میکنه رو محاسبه میکنی و بعد ذخیره میکنی این عدد رو. بعد میزان آبی که در 1 ثانیه بعد عبور میکنه رو اندازه میگیری و با مقدار قبلی جمع میکنی و دوباره ذخیره میکنی. در ثانیه سوم هم به همین صورت و ....
      بعد از گذر n ثانیه میزان کل آب عبوری در n ثانیه گذشته رو به دست خواهی آورد.
      --
      برای محاسبه میانگین آب عبوری یا تغییرات فلوی آب بر حسب زمان هم میتونی کل آب عبوری رو بر n ثانیه تقسیم کنی تا میانگین آب عبوری در 1 ثانیه رو به دست بیاری.

چون اب نوسان داره اینجوری خطا خیلی میشه
      [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
      منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
      خیلی حال داد
      ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

دیدگاه

سنسور این هست
        http://shop.aftabrayaneh.com/YF-S201_Water_Flow_Sensor.html
        یک سنسور فلو آب هست که باید بنده توی یک ثانیه تعداد پالس هاش رو بشمارم تا فرکانسش بدست بیاد و بزارم توی فرمول و فلو آب رو بهم بگه
        حالا این آبی که من دارم نوسان داره و میخام همیشه بتونم روی LCD میزان آب عبوری تا کنون را نمایش بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
          سنسور این هست
          http://shop.aftabrayaneh.com/YF-S201_Water_Flow_Sensor.html
          یک سنسور فلو آب هست که باید بنده توی یک ثانیه تعداد پالس هاش رو بشمارم تا فرکانسش بدست بیاد و بزارم توی فرمول و فلو آب رو بهم بگه
          حالا این آبی که من دارم نوسان داره و میخام همیشه بتونم روی LCD میزان آب عبوری تا کنون را نمایش بدم
          خب توی یک هزارم ثانیه تعداد پالسو بشمار!
          بعد تبدیل واحد کن به ثانیه!!
          بعد فرکانست بر حسب ثانیه بدست میاد!
          بعد بزار تو فرمول!
          تمام!
          [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
          خیلی حال داد

دیدگاه

ممنون
            این کار خوبه ولی ممکنه همینطور آب نوسان داشته باشه و من مجبورم داعما دبی آب رو اندازه بگیرم

یه کاری بکنم بهتر نیست ، اینکه 1 لیتر دقیق آب رو از سنسور عبور بدم و ببینم چند تا پالس میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
              ممنون
              این کار خوبه ولی ممکنه همینطور آب نوسان داشته باشه و من مجبورم داعما دبی آب رو اندازه بگیرم

یه کاری بکنم بهتر نیست ، اینکه 1 لیتر دقیق آب رو از سنسور عبور بدم و ببینم چند تا پالس میده
              مگه میحوای دستی حساب کنی؟ :-)

طرز کار دقیق این سنسور رو توضیح میدی؟
              خیلی حال داد

دیدگاه

طرز کارش به اینصورته که یدونه پروانه داخلشه و یدونه سنسور انکودر هم روی پروانه فیکسه و به ازای عبور هر پره ، سنسور یدونه پالس میده
                خوب ما 1 لیتر دقیق آب رو از پروانه عبور میدیم و میشماریم که چندتا پالس میده ، فکر کنم خیلی بهتر باشه ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
                  طرز کارش به اینصورته که یدونه پروانه داخلشه و یدونه سنسور انکودر هم روی پروانه فیکسه و به ازای عبور هر پره ، سنسور یدونه پالس میده
                  خوب ما 1 لیتر دقیق آب رو از پروانه عبور میدیم و میشماریم که چندتا پالس میده ، فکر کنم خیلی بهتر باشه ؟؟؟
                  اگه اینطوری ، که همون چیزی که گفتی بهتره
                  ولی اگه دیتاشیتشو داشته باشی توش نوشته
                  خیلی حال داد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X