اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیم دما

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیم دما

سلام،من الان برای تظیم دما از ترموستاتی که با ای وی ار و 18b20 درست کردم استفاده میکنم و میخوام برای فصل سرما هم برای تنظیم دمای اتاق همین کار رو انجام بدم . دوستانی که در این زمینه کار کردن لطفا کمک کنن.باید رو پیچ کم و زیاد بخاری استپر موتور نصب کنم(حدود 45 درجه بین کم و زیاد زاویه هست)یا این که سر راه ورودی گاز باید یه چیزی بزارم.اگه مورد اول درسته از چه نوع استپرموتوری باید استفاده کنم که زاویش انقدر باشه و تو این 45 درجه حداقل چهارپنج تا حالت داشته باشه؟ممنون.

پاسخ : تنظیم دما

من پیشنهاد میدم از موتور گیربکس با شفت دوطرفه روی پیچ گاز خود بخاری استفاده کنین؛ که اگه سیستمتون از مدار خارج شد هم بشه دستی تنظیمش کرد (یه کار شبیه این رو قبلن دیدم) یا اینکه یک لوله جدا با یک شیر دستی و یک شیر الکترونیکی با شیر اصلی بخاری شانت کنین.
    موفق باشید :-)
    DSPIC33FJ32MC204 : My Love.

دیدگاه

پاسخ : تنظیم دما

نوشته اصلی توسط MOSSL3M
      من پیشنهاد میدم از موتور گیربکس با شفت دوطرفه روی پیچ گاز خود بخاری استفاده کنین؛ که اگه سیستمتون از مدار خارج شد هم بشه دستی تنظیمش کرد (یه کار شبیه این رو قبلن دیدم) یا اینکه یک لوله جدا با یک شیر دستی و یک شیر الکترونیکی با شیر اصلی بخاری شانت کنین.
      موفق باشید :-)
      ممنون از پاسختون اما میکرو باید یه فیدبک از وضعیت شیر داشته باشه اما موتور گیریبکس بازخوردی نمیده.البته قبول دارم که استفاده از موتورگیریبکس راحت تر،عملی تر و ارزانتر هست نسبت به شیر الکترونیکی و استپرموتور ولی مشکل همون فیدبک هست.در واقع نمیخوام فقط دو حالت داشته باشم یعنی یکدفعه بخاری تا آخر زیاد یا تا آخر کم نشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X