اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین نرم افزار برای کار با الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین نرم افزار برای کار با الکترونیک

سلام
    من قبلا با این نرم افزار Circuit Simulator 1.6 کار میکردم که نرم افزاری خوبی هست ولی نمیدونم چرا اصلا خازن الکترولیت نداره. یعنی خازنی که مثبت منفی داشته باشه.
    من کلا این نرم افزار ها رو امتحان کردم هر کدومشون یه ایرادی داشتن به نظرتون کدوم نرم افزار از هم بهتره؟
    متشکرم.
    طراحی و برنامه نویسی وبسایت : http://ravand-design.ir/

پاسخ : بهترین نرم افزار برای کار با الکترونیک

نوشته اصلی توسط ravand
    سلام
    من قبلا با این نرم افزار Circuit Simulator 1.6 کار میکردم که نرم افزاری خوبی هست ولی نمیدونم چرا اصلا خازن الکترولیت نداره. یعنی خازنی که مثبت منفی داشته باشه.
    من کلا این نرم افزار ها رو امتحان کردم هر کدومشون یه ایرادی داشتن به نظرتون کدوم نرم افزار از هم بهتره؟
    متشکرم.
    با سلام
    دوست عزیز بنده برای شبیه سازی مدارات انالوگ و میکرو avr پرتئوس رو پشنهاد میکنم چون هم کار باهاش راحته وهم کتابخونه هاش کامل هست و میشه کتابخونه های جدید رو هم بهش اضافه کرد
    موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ravand
      سلام
      متشکرم.
      سلام بر شما

خازن ایدهآ‌آل قطب نداره وچیزی که باعث پلاریته داشتن بعضی خازنها میشه ایجاد واکنش شیمیایی در صورت معکوس زدن هست که اگه امتحان کرده باشید در خازنهای الکترولیت میتونه باعث ایجاد گاز در خازن و ترکیدن اون بشه.

نیازی نیست در نرم افزار خازن پلاریته داشته باشه ، همین که بدونید در عمل باید مثبت و منفی چطور قرار بگیره کافیه.

موفق باشید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms1003
        سلام بر شما

خازن ایدهآ‌آل قطب نداره وچیزی که باعث پلاریته داشتن بعضی خازنها میشه ایجاد واکنش شیمیایی در صورت معکوس زدن هست که اگه امتحان کرده باشید در خازنهای الکترولیت میتونه باعث ایجاد گاز در خازن و ترکیدن اون بشه.

نیازی نیست در نرم افزار خازن پلاریته داشته باشه ، همین که بدونید در عمل باید مثبت و منفی چطور قرار بگیره کافیه.

موفق باشید .
        با سلام
        بنده کاری ندارم که خازن ایده ال پلاریته داره یا خیر
        اما چیزی که کاملا مشهود هست اینه که محیط شبیه سازی باید شبیه ترین حالت هارو با واقعیت عمل داشته باشه نه اینکه به ایده ال نزدیک باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
          با سلام
          بنده کاری ندارم که خازن ایده ال پلاریته داره یا خیر
          اما چیزی که کاملا مشهود هست اینه که محیط شبیه سازی باید شبیه ترین حالت هارو با واقعیت عمل داشته باشه نه اینکه به ایده ال نزدیک باشه
          سلام بر آقای کریمی عزیز

حق با شماست ولی در بسیاری موارد این امکان وجود نداره چون قطعات تابع جنس هستن مثل ناخالصی نیمه هادی یا همین الکترولیت خازن .

چند مثال میزنم تا متقاعد بشین:

1-موازی کردن چند ترانزیستور بدون مقاومت امیتر ، در عمل ، کار درستی نیست که در نرم افزار اینجوری نشون داده نمیشه. (به دلیل افت ولتاژ متفاومت روی بیس-امتر و کلکتور-امیتر و جریان کشی نا مساوی)

2- خازن الکترولیت در عمل فرکانسهای بالا رو عبور نمیده که در نرم افزار اینجور نیست! (به دلیل خاصیت سلفی)

3- سلف در عمل تلف قدرت داره که در برخی طراحی ها حتما باید در نظر گرفت! (به دلیل مقاومت سیم سلف)

در کل یک طراح باید تمام قطعات رو در حالت واقعی بشناسه تا بتونه به خوبی با سیمولاتور کار بکنه و در آخر از کار با نرم افزار نا امید نشه.

در شبیه سازها ، سعی میشه تمام اصول الکترونیک در نظر گرفته بشه ولی باز هم ریاضی نبودن خیلی از محدودیتها باعث میشه که امکان درج اونها در نرم افزار میسر نباشه و کاربر با تناقض در شبیه سازی با عمل مواجه میشه.

دیدگاه

بله دوست عزیز فرمایشات شماهم کاملا متین هستش
            امکان شبیه سازی بعضیا از پارامتر ها در محیط نرم افزار کاری بس دشواری و حتی غیر ممکن هست که معمولا ازشون صرف نظر میشه مثلا دفع حرارت قطعات هنگام کار بنده تاحالا نرم افزاری ندیدم که مثلا نشون بده یک رگلاتور خطی 7805 در حالت جریان کشی 400 میلی امپر چقدر حرارت تولید میکنه که به قول شما اینا برمیگرده به جنس ماده و... خیلی از پارامتر های دیگه که قابل شبیه سازی نیستن

دیدگاه

پرتئوس

دیدگاه

فقط پروتئوس
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                  اگه با میکرو کار نمیکنی من مولتی سیم ۱۳ رو بهت پیشنهاد میدم .محیط ش سادس و پاسخ هاشم به عمل نزدیک مخصوصا تو بحث سویچینگ و فرکانس بالا

دیدگاه

نسخه های جدید برنامه Pspice در آلتیوم موجوده...
                    و قوی ترین تحلیل ها رو در حوزه ی زمان ، فرکانس و ... میتونید داشته باشید.
                    در درجه دوم مولتی سیم عالیه.
                    چون قابلیت انتخاب قطعات ایده آل و واقعی (با تلرانس) رو داره. و ابزار هایی چون اسکوپ های حافظه دار شبیه سازی شده، اسپکتروم آنالایزر و... رو داره!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X