اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در اتصال پروگرامر stk300

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در اتصال پروگرامر stk300

سلام :smile:

من پارسال از فروشگاه سایت پروگرامر stk300 خریداری کردم ولی بخاطر کنکور امسال میخوام ازش استفاده کنم

الان که پروگرامر رو که وصل میکنم دو تا چراغ پروگرامر روشن میشه یکی سبز مال ولتاژ یکی قرمز مالپورت پرینتر توی بسکام هم

پروگرامرم رو اد میکنم ولی خودتون نیگا کنید :

http://uupload.ir/files/fm7f_sshot-1.png

http://uupload.ir/files/flh4_sshot-2.png

http://uupload.ir/files/84c7_dsc_0178.jpg

در ضمن میکرو هم بعد از مدت کمی که روی پروگرامر میمونه یکم داغ میشه !!!

در ضمن باید توی diviec manager بعد از اتصال چیزی رو ادد کنم ؟؟؟

ممنون میشم پشتیبانی کنید :biggrin:

پاسخ : مشکل در اتصال پروگرامر stk300

میکرو را برعکس زدید. قسمت جلوی میکرو (سمت پین یک) باید به سمت اهرم زیف سوکت باشه.

شانس آورده باشید میکرو نسوخته باشد. این نوع پروگرامرها به محض اتصال برق از طریق پورت USB تغذیه را به پین های مختلفی بر روی زیف اعمال میکند و در این زمینه بسیار دست و دلباز هست و هرچه میکرو شما داغ کند، پروگرامر تغذیه را قطع نخواهد کرد. تا خودتان دست به کار شوید و میکرو را خارج و یا پورت USB را قطع کنید.

در پروگرامرهای استاندارد فقط در لحظه پروگرام تغذیه و سایر خطوط وصل میشوند ولی در این پروگرامرها چنین چیزی وجود ندارد.
    در نتیجه اشتباه شما را به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل میکند.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل در اتصال پروگرامر stk300

نوشته اصلی توسط lachini
      میکرو را برعکس زدید. قسمت جلوی میکرو (سمت پین یک) باید به سمت اهرم زیف سوکت باشه.

شانس آورده باشید میکرو نسوخته باشد. این نوع پروگرامرها به محض اتصال برق از طریق پورت USB تغذیه را به پین های مختلفی بر روی زیف اعمال میکند و در این زمینه بسیار دست و دلباز هست و هرچه میکرو شما داغ کند، پروگرامر تغذیه را قطع نخواهد کرد. تا خودتان دست به کار شوید و میکرو را خارج و یا پورت USB را قطع کنید.

در پروگرامرهای استاندارد فقط در لحظه پروگرام تغذیه و سایر خطوط وصل میشوند ولی در این پروگرامرها چنین چیزی وجود ندارد.
      در نتیجه اشتباه شما را به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل میکند.
      خیلی ممنون بابت پاسختون !

من میکرو رو همونطوری که گفتید گذاشتم ولی فرقی نکرد

دیدگاه

با اینکه چراغ های پروگرامر روشنه و تو option/programmer برنامه ی بسکام زدم stk300 ولی مثه اینکه اصلا پروگرامم به کامپیوتر وصل نباشه

دیدگاه

اصلا توی DEVICE MANAGER پروگرامرم معرفی نشده !!!

چیکار کنم ؟؟؟؟

دیدگاه

در قدم اول بهتر هست که فرض کنید، میکرو قبلی سوخته و با یک میکرو نو تست کنید. معمولا نیازی به تنظیم خاصی بر روی Device Manager نیست. به شرط اینکه این پورت در Device Manager موجود باشه.
            از طرفی باید توجه داشته باشید که پروگرامر شما فاقد آی سی بافر هست و در نتیجه احتمال این موضوع هست که خود پورت پرینتر هم صدمه دیده باشد.

به هر حال من حدس میزنم که شما مدت نسبتا زیادی میکرو را بصورت معکوس در پروگرامر قرار دادید.( با توجه به اینکه هم آی سی داغ کرده و هم اینکه شما با فراغ باز به عکس گرفتن از آن پرداختید) و میکرو احتمال زیادی دارد که از دست رفته باشد. پس حتما اول با یک میکرو نو تست کنید. بعد سراغ علت های دیگر بروید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lachini
              در قدم اول بهتر هست که فرض کنید، میکرو قبلی سوخته و با یک میکرو نو تست کنید. معمولا نیازی به تنظیم خاصی بر روی Device Manager نیست. به شرط اینکه این پورت در Device Manager موجود باشه.
              از طرفی باید توجه داشته باشید که پروگرامر شما فاقد آی سی بافر هست و در نتیجه احتمال این موضوع هست که خود پورت پرینتر هم صدمه دیده باشد.

به هر حال من حدس میزنم که شما مدت نسبتا زیادی میکرو را بصورت معکوس در پروگرامر قرار دادید.( با توجه به اینکه هم آی سی داغ کرده و هم اینکه شما با فراغ باز به عکس گرفتن از آن پرداختید) و میکرو احتمال زیادی دارد که از دست رفته باشد. پس حتما اول با یک میکرو نو تست کنید. بعد سراغ علت های دیگر بروید.
              ممنون بابت پاسختون !!! کدوم پورت باید موجود باشه ؟؟؟ توی device manager من چیزی در باره ی میکرو نیست !

پروگرامرم یه آی سی تهش داره ( نمی دونم شما به اون چی می گید :smile: )

دیدگاه

در Device Manager در بخش Ports (COM & LPT) o باید غیر از COM شما LPT که همان پورت پرینتر است داشته باشید. مثل تصویر زیر :

البته باید بدانید که تجهیزات متصل به پورت پرینتر مثل پروگرامر شما، هیچ وقت در پنجره بالا لیست نمیشوند و شما فقط خود پورت را در بالا مشاهده میکنید. برخلاف پورت USB که قادر است، تجهیزات متصل شده را تشخیص داده و نمایش دهد. کابل USB که پروگرامر شما متصل شده فقط برای تامین تغذیه مدار است و کار دیگری انجام نمی دهد.

اگر برای شما مقدور هست عکس (تصویری که تمامی جزئیات لازم مثل شماره آی سی و مسیر خطوط مشخص باشد) از زیر برد را بگیرید و اینجا قرار دهید تا :
                1- آی سی که شما اشاره فرمودید بررسی شود. شاید همان بافر باشد.
                2- با بررسی مسیر خطوط میتوان بررسی کرد که آیا میکرو شما در حالت معکوس بسته شده بود. چقدر احتمال صدمه دیدن داشته است؟

با یک میکرو نو تست کردید؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل در اتصال پروگرامر stk300

نوشته اصلی توسط lachini
                  در Device Manager در بخش Ports (COM & LPT) o باید غیر از COM شما LPT که همان پورت پرینتر است داشته باشید. مثل تصویر زیر :

البته باید بدانید که تجهیزات متصل به پورت پرینتر مثل پروگرامر شما، هیچ وقت در پنجره بالا لیست نمیشوند و شما فقط خود پورت را در بالا مشاهده میکنید. برخلاف پورت USB که قادر است، تجهیزات متصل شده را تشخیص داده و نمایش دهد. کابل USB که پروگرامر شما متصل شده فقط برای تامین تغذیه مدار است و کار دیگری انجام نمی دهد.

اگر برای شما مقدور هست عکس (تصویری که تمامی جزئیات لازم مثل شماره آی سی و مسیر خطوط مشخص باشد) از زیر برد را بگیرید و اینجا قرار دهید تا :
                  1- آی سی که شما اشاره فرمودید بررسی شود. شاید همان بافر باشد.
                  2- با بررسی مسیر خطوط میتوان بررسی کرد که آیا میکرو شما در حالت معکوس بسته شده بود. چقدر احتمال صدمه دیدن داشته است؟

با یک میکرو نو تست کردید؟
                  ممنون بابت پاسختون . بله این پورت ها موجود هست و چراغ قرمز پروگرامر که نشون میده پروگرامر وصل شده روشنه . متاسفانه تمام میکرو هامو با همون حالت برعکس یه بار امتحان کردم . چشم در اولین فرصت عکس از پایینشو میزارم ...

دیدگاه

واقعا ناراحت کننده است که میکروهاتون را از دست داده باشید. امیدوارم که تعداد زیادی نباشند. هر چند که حالتون قابل درک هست، به خصوص که این چند روزه هم اکثر جاها تعطیل هست و نمی توانید، خرید و تست کنید.
                    به هر صورت من توصیه میکنم که اگر مایل به داشتن پروگرامر زیف سوکت دار هستید. حتما نوع استاندارد تهیه کنید. که حداقل قبل از اتصال تغذیه به قطعه بر روی زیف سوکت، درج درست قطعه را بررسی میکند و در صورتیکه شما میکرو را حتی به اندازه یک پین پایین تر هم نصب کنید، تغذیه وصل نمیشود. و در حالت نصب صحیح هم، فقط در حین عملیات پروگرام سیگنال ها متصل هستند و قبل و بعد از آن سیگنال ها کاملا قطع میشوند.
                    اگر هم توانایی خرید پروگرامر های فوق را ندارید، بجای این پروگرامرهای تک زیف سوکتی که فقط پین ها را با هم موازی کردند، یک پروگرامر با چندین سوکت خریداری کنید خیلی بهتر است. بطور خلاصه اگر بخواهیم پروگرامرهای زیف سوکت دار را بر حسب الویت دسته بندی کنیم :

1- پروگرامر تک زیف هوشمند استاندارد. روش تشخیص این دسته از پروگرامرها، نصب تمامی قطعات از پین یک زیف سوکت.
                    2- پروگرامرهای دارای چند زیف سوکت. روش تشخیص همین تعداد بالای چند زیف سوکت است حداقل 4 عدد سوکت!
                    3- پروگرامرهای تک زیف غیر استاندارد. روش تشخیص درج قطعات مختلف بر روی پین های مختلف.(پروگرام بر روی زیف این پروگرامرها بی دردسر نیست)

پیشاپیش هم از ارسال عکس ها تشکر میکنم.

دیدگاه

ممنون بابت پاسختون !

راهی برای تشخیص میکرو سالم از میکرو ای که سوخته وجود نداره ؟؟؟

اینم تصویر زیر پروگرامر : http://uupload.ir/files/afvy_dsc_0181.jpg

@};- @};- @};-

دیدگاه

قبلا نوع دیگری از پروگرامر stk300 به فروش می رفت که دارای تعداد زیادی جامپر بود، که تصویر آن در زیر قرار داده شده است. با توجه به اینکه در نسخه جدید جامپرهای قدیمی حذف شدند. برخی از میکروهایی که قبلا بر روی زیف سوکت پشتیبانی میشدند حذف شده اند. مثل 8515 که ظاهرا مشتری کمتری داشته است. از طرف دیگر چیدمان میکروها هم بر روی زیف سوکت تغییر کرده است. ولی ظاهرا فایل راهنمای موجود در سایت پدیت نشده است و برای همان نسخه قدیمی است.

بنابراین اگر شما راهنمای نسخه جدید را دارید ارسال کنید.
                        من تصاویر را بررسی کردم و با توجه به سیم بندی ظاهرا نباید برای میکروی شما اتفاق بدی افتاده باشد. ولی با توجه به داغ شدن میکرو نمیتوانم دقیق نظر بدهم و بهتر است، برای اطمینان بیشتر حتما فایل راهنما را ارسال کنید.
                        آی سی کف برد متاسفانه شماره آن ناخوانا بود ولی حدس میزنم که همان آی سی بافر باشد. که شاید آی سی فوق صدمه دیده باشد. اگر میتوانید شماره دقیق آی سی را اینجا بنویسید و یا عکس بهتری بفرستید.

برای تست کار خاصی جز قرار دادن در پروگرامر نمیتوانید انجام دهید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lachini
                          قبلا نوع دیگری از پروگرامر stk300 به فروش می رفت که دارای تعداد زیادی جامپر بود، که تصویر آن در زیر قرار داده شده است. با توجه به اینکه در نسخه جدید جامپرهای قدیمی حذف شدند. برخی از میکروهایی که قبلا بر روی زیف سوکت پشتیبانی میشدند حذف شده اند. مثل 8515 که ظاهرا مشتری کمتری داشته است. از طرف دیگر چیدمان میکروها هم بر روی زیف سوکت تغییر کرده است. ولی ظاهرا فایل راهنمای موجود در سایت پدیت نشده است و برای همان نسخه قدیمی است.

بنابراین اگر شما راهنمای نسخه جدید را دارید ارسال کنید.
                          من تصاویر را بررسی کردم و با توجه به سیم بندی ظاهرا نباید برای میکروی شما اتفاق بدی افتاده باشد. ولی با توجه به داغ شدن میکرو نمیتوانم دقیق نظر بدهم و بهتر است، برای اطمینان بیشتر حتما فایل راهنما را ارسال کنید.
                          آی سی کف برد متاسفانه شماره آن ناخوانا بود ولی حدس میزنم که همان آی سی بافر باشد. که شاید آی سی فوق صدمه دیده باشد. اگر میتوانید شماره دقیق آی سی را اینجا بنویسید و یا عکس بهتری بفرستید.

برای تست کار خاصی جز قرار دادن در پروگرامر نمیتوانید انجام دهید.
                          این دوتا عکس رو ملاحظه بکنید :
                          http://uupload.ir/files/t8v_dsc_0184.jpg
                          http://uupload.ir/files/x0xg_sshot-1.png

دیدگاه

ممنون بابت عکس ارسالی. آی سی همان 74244 است که یک آی سی بافر هست. شما با یک آی سی نو مجدد تست کنید و در صورتیکه جواب نداد. آی سی بافر را تعویض کنید. امیدوارم که درست مشکلاتان حل شود.

ظاهرا PDF جدید پروگرامر هم مربوط به همان نسخه قدیمیتر است. بهتر است با پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست راهنمای جدید را بکنید. چون سیم بندی های پشت زیف سوکت نشان میدهد که پروگرامر شما آی سی های 20 پین را از پایه دوم زیف باید درج کنید. در حالیکه در راهنما از پایه 4 زیف نشانده شده است.

همینطور بر مبنای عکس ارسالی شما از سیم بندی پشت برد، میکروهای 8 پین نیز در انتهای زیف سوکت نصب میشوند. ولی در تصویر راهنمای شما از پین چهارم نشان داده شده است. که به نظر من کاملا اشتباه است و با مدار پروگرامر شما همخوانی ندارد.و بعید میدانم پروگرامر فوق 8515 را بر روی زیف سوکت پشتیبانی کند.

دیدگاه

با سلام بنده هم یک پروگرامر stk300خریدم (یک ماه شده)هر وقت فرصت میکردم امتحان کردم تا با بسکام مستقیم بتونم پروگرام کنم ولی متاسفانه نمیشد و همین ارور هارو میده .
                              پورتlpt1در managerهست ومشکلی نداره.از داخل تنظیمان بسکام هم stk300رو انتخاب کردم ولی باز هم مشکل همچنان هست. هالا بگید چیکار کنم؟
                              ایا احتمالش هست که پورت پرینتر اتصالش برقرار نباشه؟(چون اولین باره ازش استفاده میکنم )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X