ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15

موضوع: معرفی باتری

2013/09/03
    99
    6

معرفی باتری

با عرض سلام و وقت بخیر
    دوستان من برای یک کار قابل حمل بر روی دست فرد احتیاج به یک باتری سبک و تا حد امکان کوچک دارم که قابل شارژ باشه و عمر خوبی هم داشته باشه. مواردی که در اینترنت هست، باتری یون لیتیوم، نیکل کادمیوم، سیلد اسید، لیتیوم پلیمری و ... . ولی من نتونستم به یک نتیجه واحد برسم که کدوم بهتره. چند ماه پیش یون لیتیوم دوتایی خریدم ولی خیلی برای کار من جالب نبود (بزرگ و سنگین). کار من حداقل ولتاژ 7 و جریان 0.5 آمپر احتیاج داره. دوستان اگه تجربه ای در این زمینه دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    2014/11/14
    ECA
    4,225
    2,821

پاسخ : معرفی باتری

نقل قول نوشته اصلی توسط tayebeh_it83
    با عرض سلام و وقت بخیر
    دوستان من برای یک کار قابل حمل بر روی دست فرد احتیاج به یک باتری سبک و تا حد امکان کوچک دارم که قابل شارژ باشه و عمر خوبی هم داشته باشه. مواردی که در اینترنت هست، باتری یون لیتیوم، نیکل کادمیوم، سیلد اسید، لیتیوم پلیمری و ... . ولی من نتونستم به یک نتیجه واحد برسم که کدوم بهتره. چند ماه پیش یون لیتیوم دوتایی خریدم ولی خیلی برای کار من جالب نبود (بزرگ و سنگین). کار من حداقل ولتاژ 7 و جریان 0.5 آمپر احتیاج داره. دوستان اگه تجربه ای در این زمینه دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    شما بگید واسه چه کاری می خوای شاید بشه بهتر راهنمایی کرد
    قوی شدن و خوب ماندن خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است.
    Networker at PISC

2014/12/26
    پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد. شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازندهآ‌اش!
    388
    7

این بدردت میخوره

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94181.0
    [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
    -----------------------------------------------------------------------
    2008/10/08
    371
    14

سلام
    --
    متاسفانه در سری باتری های شارژی تقلبی زیاد است .
    اگر نیازی به یک باتری بیش از چند سال دارید،از باتری های خشک،استفاده کنید .
    می تونید از باتری های موبایل هم استفاده کنید ...
    باتشکر.
    2013/09/03
    99
    6

یه شتاب سنج که با یه میکروکنترلر کنترل میشه و روی دست ورزشکار بسته میشه

اضافه شده در تاریخ :
    دوستان اگر تجربه ای در این زمینه دارید بفرمایید، اگه باتری شبیه باتری موبایل باشه (مکعبی و نازک) خیلی خوبه. من شهرستان هستم و باید اینترنتی سفارش بدم. اگر شرکت یا سایت معتبری می شناسید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    2008/10/08
    371
    14

سلام بر شما
    -
    می تونید باتری ها موبایلی رو از شهر خودتون هم خریداری کنید (لوازم یدکی موبایلی ها)
    ولتاژ 3.7 امپر هم (هرچقدر نیازی داشته باشید) .می تونید کنترول میزان مصرفش رو هم از طریق خروجی های باتری بدست بیارید ..
    می تونید 2 عدد باتری بخرید و بعد باهم دیگر سری کنید.
    باتشکر.
    2013/09/03
    99
    6

برای شارژ کردنش مجبورم بذارم داخل گوشی؟ یا مدار شارژرش ساده است میشه بست؟ من میخوام وقتی دوتا از باتری ها رو با هم سری کردم هر بار مجبور نشم برای شارژ کردن از هم جداشون کنم
    2008/10/08
    371
    14

اره میشه،نیازی نیست که باتری رو هر دفعه در بیارید
    اگر تونستید و وقت داشتید،یک مدار خوب برای شارژر کردن باتری ها در مدار طراحی کنید ،تا عمرشون بالاتر بره ..
    ولتاژ شما در صورت سری کردن 7.4 میشود.همیشه مقدار شارژر باید کمی بالاتر از میزان ولتاژ باتری باشد،پس شما 9 ولت رو در نظر بگیرید ..
    باتشکر.
    2013/09/03
    99
    6

ببخشید من الکترونیکی نیستم و یه مبتدی به حساب میام. به نظر میرسه مدارش خیلی حساسه و باید در ساختش دقت کرد. و برای کار من باید custom بشه، راه دیگه ای نداره و یا یک مدار تست شده بهم معرفی بفرمایید؟ تا دقیقا همونو استفاده کنم؟
    راستی من یه شارژر قبلا تهیه کردم که طبق چیزی که سازنده اش گفته (برای باتری یون لیتیوم خریدم):
    "این شارژ یک دستگاه چند جریانه سریع و هوشمند است که برای باتری های لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر در بازه ولتاژی3/7 تا 14/8 ولت (1 تا4 سلول) مناسب است ورودی دستگاه ولتاژ 220 تا240 ولت است وخروجی بین 4/2 تا 16/8 ولت با جریان 500 میلی امپر است با قابلیت تشخیص ولتاژ باتری ها و قطع اتوماتیک درهنگام شارژ باتری ها با توجه به نوع باتری و ظرفیت آن بین 1 تا 16 ساعت زمان شارژ کامل است دارای 4 فیوز محافظ کابل اتصال با قابلیت تعیین رنج ولتاژها: 3/7 ولت 7/4 ولت 11/1 ولت و 14/8 ولت"
    بدرده کار من میخوره؟
    2008/10/08
    371
    14

شارژری که فرمودید خوب هستش،اگر می خواید به همون تنظیمش کنید .. کارتون رو راه می اندازه.
    باتشکر.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15