اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی باتری

با عرض سلام و وقت بخیر
    دوستان من برای یک کار قابل حمل بر روی دست فرد احتیاج به یک باتری سبک و تا حد امکان کوچک دارم که قابل شارژ باشه و عمر خوبی هم داشته باشه. مواردی که در اینترنت هست، باتری یون لیتیوم، نیکل کادمیوم، سیلد اسید، لیتیوم پلیمری و ... . ولی من نتونستم به یک نتیجه واحد برسم که کدوم بهتره. چند ماه پیش یون لیتیوم دوتایی خریدم ولی خیلی برای کار من جالب نبود (بزرگ و سنگین). کار من حداقل ولتاژ 7 و جریان 0.5 آمپر احتیاج داره. دوستان اگه تجربه ای در این زمینه دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ : معرفی باتری

نوشته اصلی توسط tayebeh_it83
    با عرض سلام و وقت بخیر
    دوستان من برای یک کار قابل حمل بر روی دست فرد احتیاج به یک باتری سبک و تا حد امکان کوچک دارم که قابل شارژ باشه و عمر خوبی هم داشته باشه. مواردی که در اینترنت هست، باتری یون لیتیوم، نیکل کادمیوم، سیلد اسید، لیتیوم پلیمری و ... . ولی من نتونستم به یک نتیجه واحد برسم که کدوم بهتره. چند ماه پیش یون لیتیوم دوتایی خریدم ولی خیلی برای کار من جالب نبود (بزرگ و سنگین). کار من حداقل ولتاژ 7 و جریان 0.5 آمپر احتیاج داره. دوستان اگه تجربه ای در این زمینه دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    شما بگید واسه چه کاری می خوای شاید بشه بهتر راهنمایی کرد
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

این بدردت میخوره

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94181.0
      [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
      -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

سلام
        --
        متاسفانه در سری باتری های شارژی تقلبی زیاد است .
        اگر نیازی به یک باتری بیش از چند سال دارید،از باتری های خشک،استفاده کنید .
        می تونید از باتری های موبایل هم استفاده کنید ...
        باتشکر.

دیدگاه

یه شتاب سنج که با یه میکروکنترلر کنترل میشه و روی دست ورزشکار بسته میشه

اضافه شده در تاریخ :
          دوستان اگر تجربه ای در این زمینه دارید بفرمایید، اگه باتری شبیه باتری موبایل باشه (مکعبی و نازک) خیلی خوبه. من شهرستان هستم و باید اینترنتی سفارش بدم. اگر شرکت یا سایت معتبری می شناسید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دیدگاه

سلام بر شما
            -
            می تونید باتری ها موبایلی رو از شهر خودتون هم خریداری کنید (لوازم یدکی موبایلی ها)
            ولتاژ 3.7 امپر هم (هرچقدر نیازی داشته باشید) .می تونید کنترول میزان مصرفش رو هم از طریق خروجی های باتری بدست بیارید ..
            می تونید 2 عدد باتری بخرید و بعد باهم دیگر سری کنید.
            باتشکر.

دیدگاه

برای شارژ کردنش مجبورم بذارم داخل گوشی؟ یا مدار شارژرش ساده است میشه بست؟ من میخوام وقتی دوتا از باتری ها رو با هم سری کردم هر بار مجبور نشم برای شارژ کردن از هم جداشون کنم

دیدگاه

اره میشه،نیازی نیست که باتری رو هر دفعه در بیارید
                اگر تونستید و وقت داشتید،یک مدار خوب برای شارژر کردن باتری ها در مدار طراحی کنید ،تا عمرشون بالاتر بره ..
                ولتاژ شما در صورت سری کردن 7.4 میشود.همیشه مقدار شارژر باید کمی بالاتر از میزان ولتاژ باتری باشد،پس شما 9 ولت رو در نظر بگیرید ..
                باتشکر.

دیدگاه

ببخشید من الکترونیکی نیستم و یه مبتدی به حساب میام. به نظر میرسه مدارش خیلی حساسه و باید در ساختش دقت کرد. و برای کار من باید custom بشه، راه دیگه ای نداره و یا یک مدار تست شده بهم معرفی بفرمایید؟ تا دقیقا همونو استفاده کنم؟
                  راستی من یه شارژر قبلا تهیه کردم که طبق چیزی که سازنده اش گفته (برای باتری یون لیتیوم خریدم):
                  "این شارژ یک دستگاه چند جریانه سریع و هوشمند است که برای باتری های لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر در بازه ولتاژی3/7 تا 14/8 ولت (1 تا4 سلول) مناسب است ورودی دستگاه ولتاژ 220 تا240 ولت است وخروجی بین 4/2 تا 16/8 ولت با جریان 500 میلی امپر است با قابلیت تشخیص ولتاژ باتری ها و قطع اتوماتیک درهنگام شارژ باتری ها با توجه به نوع باتری و ظرفیت آن بین 1 تا 16 ساعت زمان شارژ کامل است دارای 4 فیوز محافظ کابل اتصال با قابلیت تعیین رنج ولتاژها: 3/7 ولت 7/4 ولت 11/1 ولت و 14/8 ولت"
                  بدرده کار من میخوره؟

دیدگاه

شارژری که فرمودید خوب هستش،اگر می خواید به همون تنظیمش کنید .. کارتون رو راه می اندازه.
                    باتشکر.

دیدگاه

یه سری باتری هایه لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر تو بازار هست شبیه به باتری موبایل ولی یه مقدار کوچیکتر جریان هم حدود 600 میلی آمپر داخل
                      خود باتری مدار شارژ هم داره یعنی جریان و ولتاژ شارژ رو کنترل میکنه فقط باید با ترانزیستور یا زنر کاری کنید که ولتاژ برابر بیوفته رو دوتاش
                      چرا میخوای دوتا رو سری کنی؟
                      میکرو ها و سنسور ها با ولتاژ 2.8-3.7 به حوبی کار میکنند.

دیدگاه

مدارم چندتا پ امپ هم داره که حداقل 5 ولت میخوان.
                        یه سوال: تو خونه یه مدل باتری گوشی نوکیا دارم. سه تا خروجی داره. با ولتمتر که میگیرم ولتاژ یکیش در مقایسه با دوتای دیگه 3.7 ولت هست. این خروجی ها(ورودی ها) به ترتیب چی هستن؟ احتمالا باید برای استفاده ازش و شارژ اینها رو جدا کنم؟

دیدگاه

مدارم چندتا پ امپ هم داره که حداقل 5 ولت میخوان.
                          یه سوال: تو خونه یه مدل باتری گوشی نوکیا دارم. سه تا خروجی داره. با ولتمتر که میگیرم ولتاژ یکیش در مقایسه با دوتای دیگه 3.7 ولت هست. این خروجی ها(ورودی ها) به ترتیب چی هستن؟ احتمالا باید برای استفاده ازش و شارژ اینها رو جدا کنم؟
                          فقط دوتا از پایه ها استفاده میشه اگز خودتون مدار شارژر رو نمیخواید درست کنید تو بازار مدارهایه شارژر کوچیک هست که تک سلول دو یا سه سلول هستن (یک یا دو یا سه باتری) باطری ها رو بهشون وصل میکنید و اونا هم جریان رو رو مناسب باتری اعمال میکنند فقط به ازایه هر سلول باید 5ولت به عنوان تغذیه بهشون بدید و خروجی هم جمع ولتاژ سلول ها رو میدن فقط موقع خرید مناسب نوع باتری بخرید برایه تبدیل ولتاژ به مقادیر مورد نظرتون از رگولاتور خطی استفاده نکنید وگر نه تلفات باعث میشه انرژی زیادی از باطری ها از دست بره و تولید گرما بشه برایه میکرو هم سعی کنید از میکروهایه کم مصرف استفاده کنید مثلا سری stm32L0 ,STM32L1 مصرف خیلی کمی دارند و سرعت خوبی رو ارایه میدن

دیدگاه

من از از دوتا رگولاتور 7805 به صورت موازی استفاده میکنم. شما چی پیشنهاد میکنید؟ یه قسمت از مدار یه ولتاژ DC به اندازه 5 ولت میخواد، و یه قسمت دیگه اش 3.3 ولت که از همین رگولاتور میگیرم و میدم به Lf33 تا به 3.3 تبدیل کنه. میکروم pic18f2550 هست.
                            سوال دیگه: اگه من بخوام از باتری موبایل استفاده کنم همین دوتا پین که روش + و - زده هم برای شارژ کردن و هم برای مصرف در مدار کافیه؟ من یه شارژ قبلا خریدم که ولتاژش قابل تغییر هست.

دیدگاه

من از از دوتا رگولاتور 7805 به صورت موازی استفاده میکنم. شما چی پیشنهاد میکنید؟ یه قسمت از مدار یه ولتاژ DC به اندازه 5 ولت میخواد، و یه قسمت دیگه اش 3.3 ولت که از همین رگولاتور میگیرم و میدم به Lf33 تا به 3.3 تبدیل کنه. میکروم pic18f2550 هست.
                              سوال دیگه: اگه من بخوام از باتری موبایل استفاده کنم همین دوتا پین که روش + و - زده هم برای شارژ کردن و هم برای مصرف در مدار کافیه؟ من یه شارژ قبلا خریدم که ولتاژش قابل تغییر هست.
                              برایه تست و سروع میشه از این شارژر ایتفاده کرد اگر این مدار به دست کسی بخواد برسه که نمیشه از این شارژر ها استفاده کرد چون گرون هستند و ممکنه مصرف کننده به دلیل تغییر تنظیمات باتری ها رو خراب کنه
                              رگولاتور 7805 و lf33 در شرایطی که نیاز به مصرف کم انرژی باشه به صرفه نیست من در زمینه سوچینگ زیاد اطلاعات ندارم تا جایی که میدونم LM2852YMXA-3.3تا 3.3 ولت کار میکنه که مناسب کار شما هست باید با این رگولاتور ولتاژ رو به 5 ولت برسونید و بعد با lf33 میشه 3.3 زو گرفت چون میکرو مصرف کمی داره و تلفات خیلی ناچیز میشه
                              البته اگر جریان مصرفی کل مدارتون کمتر از 10 میلی آمپر هست از همین رگولاتور هایه خطی استفاده کنید (البته با 7805 به دلیل این که باتری ها وقتی شارژشون کم میشه ولتاژشون افت میکنه شاید کلا جواب نده)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X