اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

usb سرعت بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

usb سرعت بالا

سلام
    من میخوام مقدار بالایی دیتا رو با سرعت حدود یک مگابایت از میکرو به کامپیوتر ارسال کنم تا پردازش و ذخیره بشه. مشکل اینجاست که اکثر ای سی های موجود برای ارتباط سریال به یو اس بی هستند و حداکثر سرعت تو انتقال سریال 115 کیلو بیت هستش.ضمنا ای سی mcp2210 هستش که ارتباط spi به USB رو فراهم میکنه و مشکل سرعت رو حل میکنه . مشکلش اینه که از نوع hid هستش یعنی برای موس و کیبوردو... کسی میتونه راهنمایی کنه

پاسخ : usb سرعت بالا

سلام.
    ارتباط سریال توی کامپیوتر تا 115200 هستش. اما زمانی که از مبدل USB به سریال استفاده می کنید چون پورت مجازی ساخته میشه، دیگه محدودیت پورت سخت افزاری کامپیوتر رو نداریدو می تونید با سرعت بالا کاراتون رو انجام بدید.
    من خودم با مبدل PL2303 اطلاعات رو با نرخ 3Mbps به کامپیوتر می فرستادم و مشکلی هم نبود.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

با سلام
      چرا hid رو کنار زدین از گزینه ها، در مورد نوع دیتا بیشتر توضیح بدین اگه مثلا یک ارایه یا فایل تکست یا همچین چیزی باشه با اونم میشه انتقال داد.
      The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
        با سلام
        چرا hid رو کنار زدین از گزینه ها، در مورد نوع دیتا بیشتر توضیح بدین اگه مثلا یک ارایه یا فایل تکست یا همچین چیزی باشه با اونم میشه انتقال داد.
        hid مقابل نویز بسیار قوی هست و همچنین بسیار کاربر پسند
        اما سرعت اش از تشکیل com مجازی پایین تره.
        برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
        http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط momeny
          سلام
          من میخوام مقدار بالایی دیتا رو با سرعت حدود یک مگابایت از میکرو به کامپیوتر ارسال کنم تا پردازش و ذخیره بشه. مشکل اینجاست که اکثر ای سی های موجود برای ارتباط سریال به یو اس بی هستند و حداکثر سرعت تو انتقال سریال 115 کیلو بیت هستش.ضمنا ای سی mcp2210 هستش که ارتباط spi به USB رو فراهم میکنه و مشکل سرعت رو حل میکنه . مشکلش اینه که از نوع hid هستش یعنی برای موس و کیبوردو... کسی میتونه راهنمایی کنه
          سلام

من خودم با ریت ۱ مگ با پروتکل UART دیتا سمت کامپیوتر فرستادم. نکته این هست که چون نرخ خطا بالا میره دیتا به صورت پیوسته نمیشه ارسال کرد. من UART رو روی FPGA پیاده کرده بودم و بلوک ها دیتا از این طریق از سمت FPGA به PC انتقال میدادم. با کلاکی که jitter کمی داشته باشه و دقت مناسبی داشته باشه فکر کنم اکثر USB2TTL های موجود در بازار بتونن این نرخ دیتا رو پشتیبانی کنن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X