اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکروکنترلرهای با هسته Cortex M7 به بازار عرضه شدند!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکروکنترلرهای با هسته Cortex M7 به بازار عرضه شدند!

قطعات سری STM32F7 که جزء اولین میکروکنترلرهای با هسته Cortex M7 هستند چند روز پیش به طور رسمی به بازار عرضه شدند. علاوه بر این، شرکت ST برد Discovery این قطعات رو با قیمت بسیار مناسب 50$ عرضه کرده که می تونه شروع خوبی برای کار با این میکروکنترلرهای توانمند باشه. اطلاعات بیشتر:
    http://www.st.com/web/en/press/p3701

There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

پاسخ : میکروکنترلرهای با هسته Cortex M7 به بازار عرضه شدند!

با سلام.
    اطلاع ندارید چقدر طول میکشه تا بردش رو وارد کنند؟ من قصد شروع کار با میکروکنترلرها رو دارم و میخواستم از آخرین امکانات برای شروع کار استفاده کنم که تا چند سال نیاز به تغییر سخت افزار نداشته باشم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoudshahrabi
      با سلام.
      اطلاع ندارید چقدر طول میکشه تا بردش رو وارد کنند؟ من قصد شروع کار با میکروکنترلرها رو دارم و میخواستم از آخرین امکانات برای شروع کار استفاده کنم که تا چند سال نیاز به تغییر سخت افزار نداشته باشم.
      سلام، مثل اینکه در حال حاضر داره بردش پیش فروش میشه و به صورت In-Stock موجود نیست. فکر می کنم حداقل باید 2 ماه صبر کنید تا به بازار ما برسه.

دیدگاه

بعد از اینکه به بازار اومد چند ماه (یا سال!) طول میکشه برسه ایران !!؟
        فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
        فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
        فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
        فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
          بعد از اینکه به بازار اومد چند ماه (یا سال!) طول میکشه برسه ایران !!؟
          سلام،
          نه مثل اینکه وارد بازار ما هم شده.

دیدگاه

من تا چند هفته دیگه یه برد براش می زنم یه مدل F746 هم انتخاب کردم می خرم
            فقط چند تا مورد برام مبهمه؛ اول اینکه چه جوری پروگرامر رو بروزرسانی کنم؟ چون 3-4 سال پیش این مشکل رو برای سری Cortex-M4 هم داشتم. U-Link دارم و J-Link.
            دوم اینکه، چه جوری یه دونه ST-Link بسازم یا بخرم که Firmwareش بروزرسانی بشه. من اصاً با این Discoveryها کار نکردم. رو خودش یه ST-Link هست و تو سایت st آخرین Firmwareش رو هم گذاشته (V2-1) که قاعدتاً Cortex-M7 رو هم پشتیبانی می کنه. ولی من به طور مجزا می خوام ST-Link داشته باشم.
            سوم اینکه، توی سایت ARM در معرفی هسته Cortex-M7 نوشته که واحد محاسبات اعشاری (FPU) تو این سری از دو نوع Single و Double پشتیبانی می کنه که خیلی بدرد بخوره، ولی توی معرفی میکروکنترلرهای st (تو سایتِ خودش) به تأکید گفته که FPU این میکروکنترلرها فقط محاسبات Single Precision رو پشتیبانی می کنه و این یه تناقض با معماری هسته پردازشیه به نظرم...
            توضیح اینکه تو سری Cortex-M4 این واحد FPU بسیار بسیار کارآمد جلوه می کنه (برای محاسبات Single). اما، اگه کد اجرایی به محاسبات Double برخورد کنه به شدت افت کارایی داره و حتی از پردازنده Cortex-M3 کندتر عمل می کنه (با فرض کلاک یکسان).
            بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

با سلام

مثل اینکه سایت همسایه آورده فقط قیمتش مقداری بالا است (2.990.000 ریال)

http://www.****.ir/eshop/%D8%A8%D8%B...discovery.html

اگر لینک بصورت اتوماتیک فیلتر شد خودتان میدانید کدام سایت ( k a v i r e l e c t r o n i c . i r ) را میگویم

دیدگاه

از اونجا که کیل و کامپایلر های دیگه کورتکس M7 رو فعلا ساپورت نمیکنن ، توی لینک خودش یه IDE انلاین گذاشته که جالبه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza roozitalab
                  از اونجا که کیل و کامپایلر های دیگه کورتکس M7 رو فعلا ساپورت نمیکنن ، توی لینک خودش یه IDE انلاین گذاشته که جالبه
                  کیل از Cortex-m7 پشتیبانی میکنه فقط باید پک STM32F7 رو از سایت keil دانلود و نصب کنیم
                  تو لینک زیر هم یه سری Library برای STM32F7 مو جود هست

https://github.com/MaJerle/stm32fxxx_hal_libraries
                  شما زندگي مي کنيد من بازي ميکنم، زندگي شما را; زندگي بازي خدا و يک عروسکِ گِلي ست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X