اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ

سلام دوستان من یک سری اطلاعات باینری دارم به تعداد 18 بایت و حدود 32 عدد هم دارم. که طبق اطلاعاتی که دارم این 18 بایت اطلاعات شامل سیگنال دیجیتالی است و 32 عدد هم سیگنال آنالوگ هست. من چطور می تونم تو متلب کدی بنویسم که این تبدیل رو برام انجام بده تا بتونم بایتها رو به اعداد در سیگنال آنالوگ تبدیل کنم.
    نکته مهم: 32 عدد به عبارتی برابر است با 16 سانتی متر که هر 0.5 سانتی متر یک عدد را داریم.
    - بازه 32 عدد ما بین 0 تا 199 می باشد.
    یک نکته بسیار مهم دیگر که شاید بدردتون بخوره اینکه در حالتی که تغییرات سیگنال زیاد نباشد این 18بایت اطلاعات حتمی است ولی با افزاایش تغییرات تعداد 18 بایت گاها به 52 بایت هم رسیده است

پاسخ : تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ

نوشته اصلی توسط vahidkalejahi
    سلام دوستان من یک سری اطلاعات باینری دارم به تعداد 18 بایت و حدود 32 عدد هم دارم. که طبق اطلاعاتی که دارم این 18 بایت اطلاعات شامل سیگنال دیجیتالی است و 32 عدد هم سیگنال آنالوگ هست. من چطور می تونم تو متلب کدی بنویسم که این تبدیل رو برام انجام بده تا بتونم بایتها رو به اعداد در سیگنال آنالوگ تبدیل کنم.
    نکته مهم: 32 عدد به عبارتی برابر است با 16 سانتی متر که هر 0.5 سانتی متر یک عدد را داریم.
    - بازه 32 عدد ما بین 0 تا 199 می باشد.
    یک نکته بسیار مهم دیگر که شاید بدردتون بخوره اینکه در حالتی که تغییرات سیگنال زیاد نباشد این 18بایت اطلاعات حتمی است ولی با افزاایش تغییرات تعداد 18 بایت گاها به 52 بایت هم رسیده است
    18 بایت یعنی 18*8 بیت یعنی 18*8 تا 0 1 داری
    اگه منظورت اینه دستور bin2dec باینری را به دهدهی تبدیل میکند ولی ورودی باینری آن رشته بیت است
    اَشهَدُ اَنَّ اَمیرالمُومِنینَ عَلیّاً وَلیُّ الله
    لبیک یا علی (ع)
    لبیک یا حسین (ع)
    لبیک یا آقام ابولفضل عباس (ع) علمدار کربلا
    لبیک یا امام صاحب الزمان (ع)

دیدگاه

پاسخ : تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ

با سلام

بدون مشخص بودن فرمت داده ها نمی تونید زیاد کاری از پیش ببرید

روند کار به این صورت هست که ابتدا فایل باینری رو بخونید بعد با توجه به فرمت ذخیره خودتون تفسیرش کنید

با استفاده از fopen و fread
      فایل باینری رو می تونید بخونید
      اگه فرمت نوشته شدن اطلاعات رو دارید فایل باینری و فرمت اطلاعات رو بزارید

http://www.4shared.com/office/wspNnTsI/AMUZESH_JAMEE_MATLAB.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X