اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس مناسب برای کارخانه برنج کوبی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس مناسب برای کارخانه برنج کوبی

دوستان عزیز قدرتی سلام
    ما ی کارخونه داریم ک دم درش یه ترانس 100 kva نصب هست و اینجور ک اداره برق ب ما گفته 20% اش میره ب شبکه برق شهر و 80% میاد تو کارخونه (1)
    ما تا الان مشکل برقی حادی نداشتیم این ترانس میکشید مصرف مارو اما با چند بار اذیت ... الان ما چنتا دستگاه قدیمی رو جایگزین کردیم چنتا هم اضافه کردیم
    من قدرت همه موتور ها و سیستما...رو جمع زدم شده 150 اسب بخار ...میخواستم بدونم اول اون مورد 1 ک علامت زدم اصلا درسته؟ ممکنه؟ چ دستکاهی اون کار رو میکنه!
    و دوم و سوال اساسی ما اینکه آیا این ترانس برای این وسیله ها کافیه ؟ یا باید بریم ترانس های بالاتر ک حدود 40 تومن هزینه دارن بگیریم؟ تشکر از وقتی ک میذارید....اگه هم تماس بگیرید ک خب خیلی ممنون میشم کارمونم راه بیفته از خجالت شما هم در میایم
    09386812064 --- آرمان هستم
    بازم ممنون

پاسخ : ترانس مناسب برای کارخانه برنج کوبی

اینجا را میشه توضیح بدید.
    "اینجور ک اداره برق ب ما گفته 20% اش میره ب شبکه برق شهر و 80% میاد تو کارخونه"
    یعنی چی 20 درصد میره به شبکه برق؟
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

وقت بخیر

مصرف برق توسط کارخانه و مابقی یه محاسبه است در طرح سیستم توضیع برق ! و تخمین است !
      کارخانه ممکن است بیشتر مصرف کند و برق شهری کمتر و برعکس

اگر آمپر متر های تابلو اصلی خودتون رو ببینید یا به همین روش توان کل رو حساب کنید میشه مقدار توان لازم رو بدست آورد .

البته حدس میزنم تا حدودی توان بالاتر رو میشه دریافت کرد از ترانس ولی بیشتر از آن رو باید یا ترانس اضافه کرد یا تعویض کرد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
        اینجا را میشه توضیح بدید.
        "اینجور ک اداره برق ب ما گفته 20% اش میره ب شبکه برق شهر و 80% میاد تو کارخونه"
        یعنی چی 20 درصد میره به شبکه برق؟
        منظورشون شبکه برق شهریه دیگه...قدرت ترانس 80 مال ماس 20 مال مثلا خونه های اطراف

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARLOX
          منظورشون شبکه برق شهریه دیگه...قدرت ترانس 80 مال ماس 20 مال مثلا خونه های اطراف
          پس من الان باید از تابلو برقمون آمپر متر رو بخونم ببینم چقدره؟ بعد چیکارش کنم؟ ضربدر 380 کنم یا 220؟ و باید این عدد توان چقدر باشه سقفش؟
          لطفا 2 تا عدد آمپر فرضی مثال بزنید که تو یکی ترانس کافیه تو یکی نیس....مثلا 200 آمپر میکشه اما 300 نه...لطفا بگید چجور حساب میکنید تا منم بفهمم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe
            وقت بخیر

مصرف برق توسط کارخانه و مابقی یه محاسبه است در طرح سیستم توضیع برق ! و تخمین است !
            کارخانه ممکن است بیشتر مصرف کند و برق شهری کمتر و برعکس

اگر آمپر متر های تابلو اصلی خودتون رو ببینید یا به همین روش توان کل رو حساب کنید میشه مقدار توان لازم رو بدست آورد .

البته حدس میزنم تا حدودی توان بالاتر رو میشه دریافت کرد از ترانس ولی بیشتر از آن رو باید یا ترانس اضافه کرد یا تعویض کرد .
            پس من الان باید از تابلو برقمون آمپر متر رو بخونم ببینم چقدره؟ بعد چیکارش کنم؟ ضربدر 380 کنم یا 220؟ و باید این عدد توان چقدر باشه سقفش؟
            لطفا 2 تا عدد آمپر فرضی مثال بزنید که تو یکی ترانس کافیه تو یکی نیس....مثلا 200 آمپر میکشه اما 300 نه...لطفا بگید چجور حساب میکنید تا منم بفهمم

دیدگاه

با این توان که گفتید حدودا میشه 110 کیلو وات هیچ وقت همه تجهیزات فول لود نمیشن یعنی ممکنه حداکثر 100 کیلووات توان مصرفی داشته باشید
              که ترانس جواب میده
              مامور اداره برق هم فکر کنم منظورش این بوده که در حال حاظر شما 20 درصد از توان مصرفیتون توان راکتیو بوده (برداشت من این بود) شما بانک خازنی یا خازن برایه موتورها دارید؟
              اگر ندارید باید تهیه کنید چون تو این توان و اینکه به احتمال زیاد همه بار مصرفی سلفی هست (موتور ها هه بار سلفی محسوب میشن مگر این که اینوزتز داشته باشند) هزینه زیادی بابت توان راکتیو میپردازید که با نصب بانک خازنی یا برایه هر موتور به صورت مجزا خازن بزارید هزینه رو کاهش میدید و بار کمتری به ترانس اعمال میکنید

دیدگاه

این محاسبات را من انجام دادم ولی بعد یادم افتاد که اینا مربوط به برق تک فاز است.که فک کنم شما از برق سه فاز استفاده میکنید و به درد شما نمیخوره.ولی پاکشون نمیکنم.ایشالا اساتید بیان و برای سه فاز یه توضیحی بدهند.

"ظرفیت ترانس شما 100 KVA است.که شما میگید از 80 درصد ظرفیتش میتونید استفاده کنید.پس ظرفیتی که برای شماست میشه 80 KVA.
                خوب همون طور که میدونید KVA واحد توان ظاهری است.یعنی اندازه ولتاژ ضرب در اندازه جریان.
                خوب ولتاژ برق شهری 220 ولت rms است.برای بدست آوردن اندازش باید 220 را در رادیکال 2 ضرب کرد که میشه حدود 308 ولت.
                حالا 80 kva هم میگیریم 80000 VA.و تقسیمش میکنیم بر 308.که حدودا 260 آمپر.یعنی تهش اندازه جریان شما که آمپر متر کارگاه اندازه میگیره نباید از این عدد بیشتر بشه.
                اینها میشه محاسبات مربوط به ترانس."

بحثی که جناب ehsanbagheri مطرح میکنند هم مهمه که مربوط میشه به اصلاح صریب توان با استفاده از بانک خازنی.که در واقع توی یه توان ثابت با افزایش ضریب توان میشه اندازه جریان و هزینه برق را پایین آورد.
                در اینصورت ممکنه قبلا شما نیاز به تعویض ترانس می داشتید ولی با بالا بردن ضریب توان دیگه نیازی به این کار ندارید.
                هم چنین اداره برق قبلا از شما پول توان راکتیو بیشتری میگرفته که دیگه الان نمیگیره.
                آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X