اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل گرمای بیش از حد CPU

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل گرمای بیش از حد CPU

سلام دوستان

من یکی دو ماه پیش هارد کامپیوترم رو با SSD عوض کردم و ویندوز رو ریست کردم
    از اون زمان همیشه، حتی در حالت بی باری کلاک CPU روی ماکزیمم قرار میگیره؛ یکی از هسته های CPU به صورت 100% درگیر میشه و فن ها با سرعت خیلی بالا کار میکنن(تا قبل اون من اصلا متوجه کار کردن فن ها نمیشدم!)
    بدنه سیستم هم گرم و حتی داغ میشه

مجبورم به صورت دستی کلاک سیستم رو به زیر 1 محدود کنم تا گرما کمتر بشه؛ که کندی سیستم رو در پی داره
    فن ها رو تمیز کردم و کول پد هم گرفتم اما فایده نداره

کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : مشکل گرمای بیش از حد CPU

سلام بر شما
    --
    مدل مادربرد و سی پی یو خودتون را بفرمایید ..
    فرکانس کاری سی پی یو شما در حاضر چقدر می باشد ؟ (از نرم افزار cpu-z کمک بگیرید)
    در نرم افزار cpu-z نگاه کنید ببینید ورژن بایوس مادربرد شما چند می باشد ؟ (گاهی وقت ها این سری از مشکلات با ارتقا بایوس برطرف می شود)

انتی ویروس بر روی سیستم خود نصب کرده اید؟ایا بروز می باشد و سیستم را با ان چک کرده اید؟
    باتشکر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SINASET
      سلام بر شما
      --
      سلام
      متشکرم بابت پاسخ
      نوشته اصلی توسط SINASET
      مدل مادربرد و سی پی یو خودتون را بفرمایید ..
      ASUS N550JV
      CPU:Intel® Core™ i7 4700HQ Processor

نوشته اصلی توسط SINASET
      فرکانس کاری سی پی یو شما در حاضر چقدر می باشد ؟ (از نرم افزار cpu-z کمک بگیرید)
      من روی 700 مگاهرتز محدودش کردم
      ولی تا 3.4 گیگاهرتز میتونه بالا بره

نوشته اصلی توسط SINASET
      در نرم افزار cpu-z نگاه کنید ببینید ورژن بایوس مادربرد شما چند می باشد ؟ (گاهی وقت ها این سری از مشکلات با ارتقا بایوس برطرف می شود)
      208 هستش
      یکی دو هفته پیش پدیتش کردم

نوشته اصلی توسط SINASET
      انتی ویروس بر روی سیستم خود نصب کرده اید؟ایا بروز می باشد و سیستم را با ان چک کرده اید؟
      باتشکر.
      بله kaspersky pure 13 دارم
      همیشه به روز نگهش میدارم
      ------------

برای مثال این عکس برای وقتیه که هیچ برنامه ای باز نیست:

اگه فرکانس محدود نباشه هسته اول 100% درگیر میشه
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

سوکت SATA هاردتو عوض کن ببین چی میشه

دیدگاه

با سلام.دوست عزیز احتمالا یه بد افزار نصب کردید یا سیستموتون ویروسی هس.اول باید یک ویندوز نصب کنید(پیشنهاد من ویندوز7 سرویس پک1 اخرین نسخه) بعد تنظیمات ماربرد رو ریست کنید یا همون برگردونید به تنظیم کارخانه(با در اوردن باتری مادربرد تا 5دقیقه مادربرد ریست میشود یا از طریق بایوس مادربرد ریست کنید)و تمام :wow:.احتمال میدم مشکلتون حل بشه.اگه حل نشد بگید راه های دیگه رو بگم :read:
          Just God

دیدگاه

ممنون از دوستان

نوشته اصلی توسط arvinfx
            سوکت SATA هاردتو عوض کن ببین چی میشه
            لپ تاپه

نوشته اصلی توسط ghaderi00
            با سلام.دوست عزیز احتمالا یه بد افزار نصب کردید یا سیستموتون ویروسی هس.اول باید یک ویندوز نصب کنید(پیشنهاد من ویندوز7 سرویس پک1 اخرین نسخه) بعد تنظیمات ماربرد رو ریست کنید یا همون برگردونید به تنظیم کارخانه(با در اوردن باتری مادربرد تا 5دقیقه مادربرد ریست میشود یا از طریق بایوس مادربرد ریست کنید)و تمام :wow:.احتمال میدم مشکلتون حل بشه.اگه حل نشد بگید راه های دیگه رو بگم :read:
            اتفاقا خیلی حواسم به این بوده
            فقط همین نرم افزار های رایج برق + دوتا بروزر + دوتا پلیر + کورل دراو
            همین!
            امکانش نیست چون ویندوز اورجیناله با نصب ویندوز دیگه ای ممکنه کد اکتیوش از بین بره
            سعی میکنم تنظیمات مادربرد رو ریست کنم الان

دیدگاه

تو Taksmanager چه برنامه ای داره کل از CPU 100% کار میکشه؟

دیدگاه

سلام بر شما
                --
                لپ تاپ خوبی دارید .
                اخرین نسخه بایوس رو هم نصب کردید .

ابتدا تصور کردم، 100 درصد سی پی یو شما در حال کار است . اما با توجه به تصویر و خواندن متن دقیق شما،متوجه شدم 1 از هسته های سی پی یو شما 100 درصد کار می کند .

کلاک سی پی یو شما 2.4 گیگ هرتز است و در حالت توربو (یعنی اورکلاک شده به 3.4 گیگاهرتز می رسد.در این حالت تعدادی از هسته ها غیر فعال میشوند و قدرتشان به یک هسته دیگر داده میشود ! برای پردازش بهتر و نرم افزارهای که توانایی کار با چندین هسته را ندارند و ...)
                پس وضعیت کمی عادیست .
                شما همان کاری که کاربران اشاره کردن ،یک بار تنظیمات بایوس رو دیفالت کنید ببینید چه نتیجه ی می گیرید .. و همچین کلید کنترول+شیفت اسکیپ را بزنید و وارد سربرگ proccess شوید و در اینجا لیست رو براساس cpu (یا همون پردازش سی پی یو ) مرتب کنید و بعد ببینید چه چیزی پردازش را به خودش اختصاص داده.

ضمن اینکه به کمک نرم افزار AIDA64 Extreme نگاه کنید ببینید دمای سی پی یو و مادربرد شما چقدر می باشد.
                باتشکر.

دیدگاه

ممنونم

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  تو Taksmanager چه برنامه ای داره کل از CPU 100% کار میکشه؟

این System وقتی هارد HDD داشتم همیشه هارد رو 100% میکرد و باعث میشد بالا اومدن ویندوز تا 1 دقیقه طول بکشه
                  الان داره CPU رو درگیر میکنه!

نوشته اصلی توسط SINASET
                  سلام بر شما
                  --
                  لپ تاپ خوبی دارید .
                  اخرین نسخه بایوس رو هم نصب کردید .

ابتدا تصور کردم، 100 درصد سی پی یو شما در حال کار است . اما با توجه به تصویر و خواندن متن دقیق شما،متوجه شدم 1 از هسته های سی پی یو شما 100 درصد کار می کند .

کلاک سی پی یو شما 2.4 گیگ هرتز است و در حالت توربو (یعنی اورکلاک شده به 3.4 گیگاهرتز می رسد.در این حالت تعدادی از هسته ها غیر فعال میشوند و قدرتشان به یک هسته دیگر داده میشود ! برای پردازش بهتر و نرم افزارهای که توانایی کار با چندین هسته را ندارند و ...)
                  پس وضعیت کمی عادیست .
                  شما همان کاری که کاربران اشاره کردن ،یک بار تنظیمات بایوس رو دیفالت کنید ببینید چه نتیجه ی می گیرید .. و همچین کلید کنترول+شیفت اسکیپ را بزنید و وارد سربرگ proccess شوید و در اینجا لیست رو براساس cpu (یا همون پردازش سی پی یو ) مرتب کنید و بعد ببینید چه چیزی پردازش را به خودش اختصاص داده.

ضمن اینکه به کمک نرم افزار AIDA64 Extreme نگاه کنید ببینید دمای سی پی یو و مادربرد شما چقدر می باشد.
                  باتشکر.
                  سلام
                  ممنونم
                  فقط همین مشکلش رفته رو اعصابم! :angry:

اینو نمیدونستم
                  ولی اینکه در حالت عادی و بی باری به حالت توربو بره غیر عادیه
                  قبلا کلاک همیشه همون 2.4 بود و من ندیدم فن ها با سرعت بیشتر از 2200 کار کنن
                  وقتی برنامه سنگین اجرا میکردم کلاک اینجوری میشد
                  اما الان به محض روشن شدن این اتفاق می افته!

من بایوس رو نرم افزاری دیفالت کردم اما درست نشد
                  خودم حدس میزنم مشکل از ویندوز باشه؛ چون به نظرم ویندوز 8 افتضاحترین ویندوز موجود هست!

دیدگاه

سلام بر شما
                    --
                    اون مقدار پردازش سی پی یو،مربوط به خود سیستم میشه .
                    دما سی پی یو خوبه.
                    بنظر میرسه دور فن کارت گرافیک بالاست !(تویه نرم افزار قید شده 100 درصد!)
                    در کل همه چیز بنظر عادی میرسه .. البته به غیر از دور فن که اشاره کردید.
                    --
                    حالا شما برای تست اگر تونستید،یک ویندوز سون روی یک درایو دیگه نصب کنید،ببینید چه نتیجه ی می گیرید ..
                    باتشکر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SINASET
                      سلام بر شما
                      --
                      اون مقدار پردازش سی پی یو،مربوط به خود سیستم میشه .
                      دما سی پی یو خوبه.
                      بنظر میرسه دور فن کارت گرافیک بالاست !(تویه نرم افزار قید شده 100 درصد!)
                      در کل همه چیز بنظر عادی میرسه .. البته به غیر از دور فن که اشاره کردید.
                      --
                      حالا شما برای تست اگر تونستید،یک ویندوز سون روی یک درایو دیگه نصب کنید،ببینید چه نتیجه ی می گیرید ..
                      باتشکر.
                      سلام

گرافیک؟ :-?
                      ببینید تو این عکس دقیقا این قسمتی که مشخص کردم داغ میشه:
                      الان این کدوم CPU و کدوم گرافیکشه؟

ممکنه زمانی که هارد رو تعویض میکردم آسیب فیزیکی دیده باشه؟

چشم سعی میکنم نصب کنم

دیدگاه

سلام
                        --
                        به احتمال 90 درصد فن سی پی یو هستش ..
                        فن ها رو خوب روغن کاری کردید؟خمیر سیلیکونی زدید؟ (البته این دو موردی که گفتم احتمالش کمه) فن رو خوب محکم بستید؟! ترمینالشون رو درست زدید سر جاش ، شاید اشتباه با فن گرافیک زدید (البته بازم اینا احتمالشون کمه)
                        باتشکر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SINASET
                          سلام
                          --
                          به احتمال 90 درصد فن سی پی یو هستش ..
                          فن ها رو خوب روغن کاری کردید؟خمیر سیلیکونی زدید؟ (البته این دو موردی که گفتم احتمالش کمه) فن رو خوب محکم بستید؟! ترمینالشون رو درست زدید سر جاش ، شاید اشتباه با فن گرافیک زدید (البته بازم اینا احتمالشون کمه)
                          باتشکر.
                          من اصلا به فن ها دست نزدم
                          فقط هارد رو برداشتم گذاشتم جای DVD
                          هارد جدیدم گذاشتم جای هارد قبلی
                          حتی بعد شک کردم، باز کردم و روشن کردم تا مطمئن بشم فن ها کار میکنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                            سلام

گرافیک؟ :-?
                            ببینید تو این عکس دقیقا این قسمتی که مشخص کردم داغ میشه:
                            الان این کدوم CPU و کدوم گرافیکشه؟

ممکنه زمانی که هارد رو تعویض میکردم آسیب فیزیکی دیده باشه؟

چشم سعی میکنم نصب کنم
                            همونی که دورش خط کشیدی سی پی یو هه
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

الان یادم اومد
                              من دوتا پیچ همین فن رو باز کردم خواستم تمیزش کنم که متوجه شدم کل فن و لوله ها بهم متصل هستن برای همین دوباره پیچ هاش رو بستم
                              ممکنه خرابش کرده باشم؟ :cry:
                              زیاد دستکاریش نکردم :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X