اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یادگیری میکروکنترولر ARM از پایه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یادگیری میکروکنترولر ARM از پایه

سلام دوستان بنده 1 ماه است دنباله یادگیری ARm هستم اما هر چه دنباله منبع اطلاعات میگردم پیدا نمیکنم کتاب تهیه کردم آموزش برنامه keil هست اما هر چه جلو تر میروم بیشتر گیج میشم یکی از مشکلاتم اینه که باید از کجا شروع کنم یکی بهم گفته از برد های آموزشی استفاده کن اما از کدوم برد آموزشی؟آیا در ابتدا نیاز به برد آموزشی هست؟بنده قبل از شروع آموزش ARM میکرویه AVR یادگرفتم به صورت کامل.
    میخواستم بدونم اساتید سایت شما که واقعا تعریفش رو دیدم و شنیدم چه پیشنهادی دارن؟
    در ضمن در شهر ما کلاس آموزشی وجود ندارد در حقیقت خودم هستم و خودم :cry:
    (مبحث هزینه زیاد برام مهم نیست)

پاسخ : یادگیری میکروکنترولر ARM از پایه

سلام
    من خودم تازه چند هفته است که دارم ARM یاد میگیرم. با برد STM32F4-Discovery شروع کردم. یه بسته شامل مثال های آمده و library برای این برد تو سایت ST بود که خیلی خیلی بهم کمک کرد. خواندن مثال ها و توضیحاتی که تو کد مربوط به library ها بود خیلی مفید بود. تقریبا توضیحات برای کار با library ها کامل بود.
    http://www.electronic724.com/product...32F4-Discovery
    http://www.st.com/web/en/catalog/too...htype=keyword#

دیدگاه

یعنی با برد آموزشی پیش برم؟
      مشکلی که وجود داره من یکم با زبان انگیلیسی رابطه جالبی ندارم البته حل میشه.
      حالا بحث برد آموزشی پیش آومد با کدوم پیش برم تا برام آموزش آن آسون باشه و همچنین تفاوت ARM با AVRاحساس کنم چون در حقیقت مباحثی مانند ADC وPWMو ... تکراری شدن برام؟
      با تشکر از پاسختون

دیدگاه

البته گفتم من خودم تازه چند هفته است که کار با ARM رو شروع کردم.

نوشته اصلی توسط Salaravr
        یعنی با برد آموزشی پیش برم؟
        مشکلی که وجود داره من یکم با زبان انگیلیسی رابطه جالبی ندارم البته حل میشه.
        حالا بحث برد آموزشی پیش آومد با کدوم پیش برم تا برام آموزش آن آسون باشه
        به نظرم اگر با برد شروع کنید خیلی بهتره چون خیلی از میکرو های ARM رو نمیشه تو protues شبیه سازی کرد.
        برای انتخاب برد هم بستگی داره که از میکرو ARM برای چه کاری میخواید استفاده کنید. اگر برای کار های قوی لازم دارید همین برد STM32F4-Discovery که قبلا گفتم خیلی خوبه و کلی مثال براش هست. ولی اگر فقط برای آموزش لازم دارید تا جایی که من فهمیدم خیلی فرقی نمیکنه چه بردی باشه. برای مثال تمام میکرو هایی که پردازنده CortexMx دارن driver های شبیه به هم دارن و استفاد از این driver ها مثل هم است. (البته من اینو فقط برای میکرو های شرکت ST بررسی کردم نمیدونم برای بقیه هم مثل همین ها باشه یا نه!!)

نوشته اصلی توسط Salaravr
        همچنین تفاوت ARM با AVRاحساس کنم چون در حقیقت مباحثی مانند ADC وPWMو ... تکراری شدن برام؟
        اگر این مباحث رو مسلط هستید پس فقط میمونه این که چطوری از driver ها استفاده کنید که بهترین راهنما همون توضیحات داخل فایل این driver ها است و مراجعه به مثال های انجام شده.

دیدگاه

حالا طبق تحقیقات برای شروع با برد های با پردازنده شرکت ATMEl شروع کنم مشکلی نداره؟
          با نرم افزار KEil شروع کنم چی؟خوبه؟

دیدگاه

هدر برد AT91SAM7S64
            خود فروشگاه این سایت میفروشه http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%AD%D8%...der-board.html
            به نظرتون خوبه برای شروع یا امکانات ضعیفی داره؟

دیدگاه

سلام
              دوست عزیز پیشنهاد من اینه که اول یه سرچ جامع داشته باشید.
              منم دقیقا مثل شما هستم.به AVR تسلط دارم و تازه دارم آرم رو شروع میکنم...همین الان سعی دارم همون برنامه که همه اول مینویسن(LED چشمک زن :mrgreen رو بنویسم....
              از اول تیر ماه شروع به تحقیق کردم و تازه چند روزی هست که کامپایلر و هسته مورد نظرمو انتخاب کردم
              کارهایی ک کردم و نتایجی ک پیدا کردم رو اینجا خلاصه وار میگم شاید به دردتون خورد:
              *اولا اینطور نیست ک بگید PWM و ADC رو تو AVR کار کردم و اینجا تکراریه... ..اینقدر امکانات داره این ARM که واقعا انتخابش سخت میشه

خب
              ببینید من اولش موجودی بازار ایران رو سرچ کردم ببینم چی هست...هدربردهای این سایت رو هم نگاه کردم.
              بعدش اینکه کدوم شرکت سازنده رو انتخاب کنم....داخل سایتاشون گشتم...یه قسمت داره که شما مشخصات میکرو رو میدی و اون بهت پیشنهاد میده....بشین یه مقایسه سریع انجام بده...ببین نیازت در آینده چی میشه.نیاز فعلیت چیه....مثلا میکروهای اتمل کلاک بالاتری میتونند داشته باشند در حالی که میکرو های فیلیپس کلاک پایین تر ولی امکانات جانبی ارازنتر دارند...این ک گفتم معنیش این نیست ک اتمل صدردصد بهتر از فیلیپسه(نگاهی ک اول خودم داشتم!!!)
              بعدش باید هسته مدنظرتون رو انتخاب کنید...در مورد هسته ها و معماری یه تحقیق سریع داشته باشید...ببینید اماکاناتشون چیه و به چه دردی میخورن و چه تفاوتایی دارن...(این بحث در مورد AVR کلا منتفیه!چون که تمام میکروهای 8بیتی یه هسته مشترک دارند در حالی که ARM چندین نسل داره که هرکدوم چندین معماری دارند و هر معماری چندین....)
              در مورد پریفرال ها هم سرچ کنید...مثلا میکرو AT91SAM7X256 اتمل DAC نداره ولی LPC1768 داره...ممکنه واسه من این ی مورد مهم باشه ولی واسه شما نه...من خیلی علاقه دارم به این مورد...
              بعد از انتخاب میکرو میرید سراغ کامپایلر ...من خیلی سرچ کردم...بین IAR و KEIL به نظرم KEIL بهتره...چون که اکثرا با همین کامپایلر کار میکنند و واسه رفع اشکال بهتر کمکتون میکنه
              (مثلا AVR اینقدر دستتون باز بود و اینقدر مطالب آموزشی زیاد بودند که به راحتی هرکدوم رو میخاستید انتخاب میکردید.انتخاب من در مورد AVR کامپایلر AVR-GCC بود)

نکته آخر اینکه اول با یه میکرو شروع کنید...تمام پیچ و خماش رو یاد بگیرید (کاری ک قراره خودم انجام بدم) بعدش میتونید سراغ هسته های دیگه و برندهای دیگه برید.
              بنده خودم 3 تا کتاب رو مرور سریع داشتم...یکی در مورد هسته CORTEX-M3 بود...یکی در مورد AT91SAM7X و یکی هم در مورد LPC2378....
              پس اول یکم وقت بزارید سرچ کنید و بعدش با انرژی برید جلو...
              فکر کنم امروز هدربردی ک از اینجا سفارش دادم برسه به دستم!

موفق باشید
              تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X