اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دینام دوچرخه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دینام دوچرخه

سلام. من یه طرحی دارم برای خنک کردن آب داخل قمقمه ی دوچرخه که با یه المان سرد کننده و هیت سینک و یه فن میشه ساختش. حالا مشکل دقیقا از جایی شروع میشه که من حدودا به یه جریان مستقیم 15 ولت 4 آمپر احتیاج دارم و اینو نمیشه با هر باتری براحتی تامین کرد. طرحی که تو ذهنمه ساخت یه دینام هستش. سوالم اینه که میشه چنین چیزی ساخت اصلا؟ و اینکه چطور بسازمش

پاسخ : ساخت دینام دوچرخه

نوشته اصلی توسط MAHDI444
    سلام. من یه طرحی دارم برای خنک کردن آب داخل قمقمه ی دوچرخه که با یه المان سرد کننده و هیت سینک و یه فن میشه ساختش. حالا مشکل دقیقا از جایی شروع میشه که من حدودا به یه جریان مستقیم 15 ولت 4 آمپر احتیاج دارم و اینو نمیشه با هر باتری براحتی تامین کرد. طرحی که تو ذهنمه ساخت یه دینام هستش. سوالم اینه که میشه چنین چیزی ساخت اصلا؟ و اینکه چطور بسازمش
    باید برید بپرسید ببینید دینام 4امپر15ولت هست یانه چون جریان زیاده قطعا اگه باشه قیمت بیشتری نسبت به دیگر دیناام ها داره
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

اول ببینید چقدر طول میکشه که مقدار آبی که مد نظرتون هست با اون المانها خنک بشه! بعد ببینید میتونید اونقدر پا بزنید ؟ چون 50 وات کمیت کمی نیست یک اسب 736w هست

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        چن وقت پیش در مورد صفحاتی که وقتی به طرف جلوش گرما میدادی پشتش سرد میشد و بلعکس یه چیزایی شنیدم
        البته باید بهش ولتاژم داد
        یه بنده خدایی تو یه وسیله ای اینو دیده بود خیلی دنبالش بود وارد کنه
        من فردا دارم میرم امجد پیشش اگه وارد کرده بود یه نمونشو میگیرم اطلاعات کامل رو در اختیارتون میزارم
        موفق باشین :job:

دیدگاه

سلام دوست عزیز خسته نباشی :bye
          فکر کنم بتونید با یه موتور گیر بکس این جریانو بدست بیارید(اگه تو بازار گیر نیاوردید)
          اگر هم مشکل جای مدینام هست می تونید سفارش بدید با پرینتر سه بعدی براون بسازن
          این نظر من بود شاید یه فرجی بشه کار شما راه بیوفته
          موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zoheyr79
            سلام دوست عزیز خسته نباشی :bye
            فکر کنم بتونید با یه موتور گیر بکس این جریانو بدست بیارید(اگه تو بازار گیر نیاوردید)
            اگر هم مشکل جای مدینام هست می تونید سفارش بدید با پرینتر سه بعدی براون بسازن
            این نظر من بود شاید یه فرجی بشه کار شما راه بیوفته
            موفق باشی
            خب من کجا میتونم سفارش بدم؟ ینی سایتی چیزی هستش؟ و اینکه نقشه اون رو با چه پلتفرم و نرم افزاری باید کشید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI444
              خب من کجا میتونم سفارش بدم؟ ینی سایتی چیزی هستش؟ و اینکه نقشه اون رو با چه پلتفرم و نرم افزاری باید کشید؟
              بله سایت هم هست
              سایت روبو ایکیو زده تو این کار قیمتشون هم به تاریخ این پستی که دارم می نویسم ساعتی 18 هزار تومنه
              http://roboeq.ir/produce_order/
              طرح شما باید با فرمت stl باشه همین اگه هم نمیتونید با نرم افزار طراحی کنید روی یک کاغذ از چند جهت بکشید و براشون بفرستید
              اطلاعات بیشتر توی لینک بالا هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI444
                سلام
                آیا این طرح برای استفاده شخصی هست...... :question:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                  سلام
                  آیا این طرح برای استفاده شخصی هست...... :question:
                  عاره شخصیه چون زیاد کوه میرم و نمیتونم زیاد با خودم آب خنک حمل کنم خنک کردن آب به نظرم ایده خوبی بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI444
                    عاره شخصیه چون زیاد کوه میرم و نمیتونم زیاد با خودم آب خنک حمل کنم خنک کردن آب به نظرم ایده خوبی بود
                    سلام
                    البته ایده شما چند چالش عمده داره.......که یک قسمت مربوط به طراحی میشه....و قسمت بعدی انرژی که باید با پازدن
                    تامین کنید......البته ساختش میتونه تجربه خوبی باشه.............
                    گاهی هم خوبه انسان با تخصص خودش به مسائل نگاه نکنه'.......مثلآ یک قمقمه از جنس کوزه بدون لعاب در این مورد
                    میتونه مفید باشه مخصوصآ اینکه در حرکت باد به قمقمه میخوره.......
                    در قدیم برای خنک کردن آب از کوزه های بدون لعاب استفاده میکردن و بدنه این کوزه ها با تبخیر آب از سطح خنک
                    میشدن......

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

شما با اینکار دیگه نمی تواتی از دوچرخه سواری لذت ببری و این طرح به درد ماشین می خوره
                      یک مشکل این المانها اینه که وقتی جران بیاد پایین و قطع بشه سریعا دما را انتقال میده به سمت سرد

دیدگاه

داداش شما دینام بگیری.مثلا 15 ولت.با چند دور دز دقیقه 15 ولت ایجاد میکنه؟1000 دور؟10،000 دور؟شما باید با سرعت نور رکاب بزنی :biggrin: شما یه دینام قوی تر بگیر که با سرعت پایین 15 ولت ایجاد کنه

دیدگاه

ممنون از همه ی دوستان ولی الان مسئله اصلی تامین انرژی هستش که من به نظرم اگه از باتری بشه استفاده کرد خیلی بهتر میشه مثلا لیتیومی یا سیلد اسیدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmohamadd
                            داداش شما دینام بگیری.مثلا 15 ولت.با چند دور دز دقیقه 15 ولت ایجاد میکنه؟1000 دور؟10،000 دور؟شما باید با سرعت نور رکاب بزنی :biggrin: شما یه دینام قوی تر بگیر که با سرعت پایین 15 ولت ایجاد کنه
                            گیر بوکس برای همین اختراع شده

یه پیشنهاد براتون دارم شاید به نظر پاک کردن صورت مساله باشه اما به نظر من بهترین کار ممکنه

یدونه فلاسک استیل خوب بخرید توش آب یخ بریزید ببرید دنبالتون

کوزه سفالی بدون لعاب بخرید جوری رو دوچرخه سوارش کنید که بهش باد بخوره آب خنک مطبوعی بهتون میده (من خودم یدونه بزرگشو خریدم گذاشتم کنار اتاقم فن 12هم گذاشتم روبروش آب خنک خوبی میده مثل آب یخچالی هم سردی زیاد یا بو و طعم بدی نمیده)

tecبرای کار کردن با برق ماشین یا برق شهری هم زیاد المان جالبی نیست چه برسه بخواهید با برق باتری و عرق ریختن راهش بندازید
                            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                            ولتر

دیدگاه

این المانها به درد کارهای نظامی و فضا میخوره نه کارهای اقتصادی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X